13 mrtvých mužů (2003) odpad!

ale správně bych měla dat 5*, protože to podle mě nikdo nemohl myslet vážně, tady jedem těžkej kalibr céčkový kvality, tam se člověk musí ohlížet na úplně jiný kritéria. lorenco lamas exceloval predevším svým krátkým sestřihem

Interstate 60 (2002)

tak todle je naprostá bomba, ač se to zdá jako jednoduchá pohádka se standardním scénářem. nechápu, že mi to tolik let utíkalo...

Můj vysvlečenej deník (2012)

nemastné neslané neurážlivé... film prošel a odešel. ale že by mě to vyloženě nějak zásadně sralo, to říct nemůžu. divák nehledajíc smysl, snažíc se zbavit morální kocovinky z noci minulé nepohrdne, klidně totiž může usnout a nic zásadního se mu nestane

Jmenuji se Khan (2010)

na první pohled se to zdá jako malá milá propaganda muslimství, okénko do jejich víry. takhle to uvidí každej, kdo "nevidí" a mohl by se tudíž rovnou přidat do vřavy těch ovcí ve filmu, co hážou kamenem, aniž by tušili na koho a proč. ve skutečnosti to je dost silnej film o tom, jak jednoduše se dá zneužít svatýho písma... jakýhokoli!! hlavním principem celýho filmu totiž není vysvětlení, jakže to s těma muslima (čti rovnou teroristama) je... ale to, že lidi se dělí na dobrý a zlí. nic víc, nic míň. jak jednoduchý je podlehnout panice a strachu, jak jednoduše se dá ovládat stádečko pomocí strachu z neznáma, jak jednoduše se dá vysvětlit písmo svatý dvěma způsoby, jeden je smrt, druhej je láska. a o tom je tendle film a proto dávám 5*... o kráse hlavní postavy ani nemluvim. jak žena tak khan sou geniální.... ani se mi nechce věřit, že khan není tak trošku postiženej :)

Mládeži nepřístupno (2013)

videla sem verzi, kdy mezi povidkama nebyl scenarista a producent, ale naky dva mladasove, ktery se na ty pribehy koukali tajne online... a vzalo to filmu tak polovinu uspechu. nevim proc, koho to napadlo. nicmene verze z kanclu je doplnujici a klidne si to dam este parkrat. z nekterejch scenek se mi zveda uprimne kufr a nektery se zbytecne protahovaly... ale jinak slusna demence

Dávám tomu rok (2013)

budu to brát jako dobrej milej pokus o tak trošku jinou romantickou komedii.... pokus-omyl. krom naproso odpornejch postav, kde chemie neprošla ani za rohem, který k sobě vůbec nepasovaly a nefungovaly... po až geniálně debilní rádoby scénky a zápletky... úplně marný. ale úplně. a to sem zkousla už hodně sraček.... ps: ta jedna hvězdička je aspoň za ten dobrej konec, kdyby tam spadnul meteorit, tak by mě to asi rozčarovalo víc.

Lovci myšlenek (2004)

a vsichni: Deset malejch černoušků mělo rádo med, jeden z nich se ulízal, zbylo jich devět. Devět malejch černoušků mělo rádo rum, jeden z nich se uchlastal, zbylo jich osum. Osum malejch černoušků stavělo si dům, jeden spadnul do malty , zbylo jich sedum. Sedum malejch černoušků šlo na medvěda, medvěd jich pět roztrhal, zbyli jenom dva. Dva malí černoušci pajdají světem, jeden z nich se upajdal, zbyl jenom jeden. Jeden malej černoušek vzal si černošku, a ty měli spolu zas deset černoušků. Pár malejch černoušků šlo do světa, jen jeden z nich kliku měl popleta, černošku krásnou tam potkal jak sen, měl deset černoušků s černoškou jen. Pár malejch černoušků šlo do světa, jen jeden z nich kliku měl popleta, černošku krásnou tam potkal jak sen, měl deset černoušků s černoškou jen. Deset malejch černoušků mělo rádo med, jeden z nich se ulízal, zbylo jich devět. Devět malejch černoušků mělo rádo rum, jeden z nich se uchlastal, zbylo jich osum. Osum malejch černoušků stavělo si dům, jeden spadnul do malty, zbylo jich sedum. Sedum malejch černoušků šlo na medvěda, medvěd jich pět roztrhal, zbyli jenom dva. Dva malí černoušci pajdají světem, jeden z nich se upajdal, zbyl jenom jeden. Jeden malej černoušek vzal si černošku, a ty měli spolu zas deset černoušků. Pár malejch černoušků šlo do světa, jen jeden z nich kliku měl popleta, černošku krásnou tam potkal jak sen, měl deset černoušků s černoškou jen. Pár malejch černoušků šlo do světa, jen jeden z nich kliku měl popleta, černošku krásnou tam potkal jak sen, měl deset černoušků s černoškou jen.... tak před spaním sem si to ale pouštět nemusela

Hon (2012)

to je tak dobrý, až to už ani nikdy nechci znova vidět... úzkost, bezmoc, hnus, strach mě jímá. filmově tak severský, že bych nejradši ani tu zemi nenavštívila. téma? smrtící. bez dechu se slzou sledovanej film, kterej se nekouká, ten se žije... a s každou minutou jen víc a víc roste hrůze, že tohle je v našem moderním světe fakt možný

Království lesních strážců (2013)

nebejt mnoha kvalitních kritiků filmovýho umění a csfd plný scénaristů, spisovatelů a všeznabohů, tak sem si mohla dát klidně pět hvězdiček, protože mě to parádně bavilo. co furt chcete za děsnou originalitu? a když je to originální, tak je to zase většinou takový umění, že tomu nikdo nerozumí... nasrat, umělci všech druhů, podle mě skvělej film v celorodinným balení a klidně si ho dám v nějakým fajnovým tmavým deštivým dnu znova. a nejen když je hnusně, taky když bude nuda, nahovno, revolta nálada a nebo baby-sitting horror večer. naprosto v pořádku...

Slunce, seno, jahody (1983)

... nemilosrdně nastavené zrcadlo společnosti, kde alfou a omegou není dolar, ale sousedi a jejich názor na nás... neuvěřitelný. trošku všichni haněj, já mu za todle s klidem tleskám. ovšem, budu stále doufat, že tendle film měl intelektuální záměr a "je to schválně"