• Thriller

Záblesky chladné neděle (2012)

nad ceskou produkci jsem davno zlomil hul a nedivam se na nic, v tv me nic jineho nechytlo, tak jsem to nechal.. v prvni ctvrthodince jsem se dost usklibal, a nakonec me prekvapila slusna atmosfera, porad se neco delo a i pres to, ze si to misty nejak vubec nevedelo rady, tak velka cast filmu byla koukatelna. Bohuzel, tak jak si film umi divaka chvili podrzet napetim, tak neprichazi zadne satisfying rozuzleni. Cele je to jasna televize, kamera, pomaly "inscenacni" styl hrani atd.. cumim ze v komentarich nekdo zminoval, ze to je puvodne kinofilm. Nicmene podobny styl vypraveni, mystery a opustenejsi lokace mam rad, i ve hrach mam rad takovy setup, jen zapletka tohohle filmu byla zvlastni.

Šílená noc (2022)

v podstate zkopiruju a doplnim, co jsem psal v diskuzi, kdyz jeste nebylo odemcene hodnoceni... cekal jsem treba mix die hard, purge 1 a home alone s vic odvazanou roli bezdaka ze sam doma jako hlavni postavu, treba ochlastu "byvaleho marinaka" santu z obchodaku a on to je santa Santa.. Caka to tam jak v tarantinovi, cili to trochu se santou pusobi zvlastne asi jako kdyby Krakonos rubal ozbrojence v lesni chate, aby zachranil Ance a Kubu s hajnym. Tlaci trochu moc na pilu, ale v pohode lepsi prumer vanocnak, ktery budou nejspis do budoucna donekonecna reprizovat na Nove v 10 vecer. ....Nechapu ten R rating, takto jak to je, je to spis film pro decka a cpat do toho krvave zabery zblizka, misto "animacovych" jako v Sam doma.. asi aby to bavilo i dospele? Ale pak to mel byt jen santa z obchodaku. Hned by to byl jiny film s uveritelnou rezbou, vtipnymi momenty, puny a hlaskami diky prevleku, stridanymi se surovosti a klasickou likvidaci one by one + boss jako Seagalovky a Die hard, a ne "pohadkova" postava, ktera krvaci a nema extra navrch, pricemz ke konci znicehonic jedne sve schopnosti najednou vyuzije. Cela ta zapletka s holcickou byla uplne marna a za me to vubec nefungovalo, ani si ted par dni od shlednuti vubec nevybavim, jestli byla aspon cute nebo neco, naprosto nevyrazna postava at scenaristicky, tak vyberem herecky, zlaty Kevin. Na akcni rezbu je to moc detske (nebo uz jsem boomer), a na vanocni taskarici a la Sam doma je to moc explicit krvave, takze se to zvlastne miji zacilenim a vyclenuje ty, kteri by si to asi uzili nejvic, tzn cca vek 11+ az 15.. Pri sledovani mi misty utekla myslenka na dil Simpsnu, kdy Homer nosil navrhy na scenare.

Občan Kane (1941)

remeslne dobre zpracovane nic, ale je pravda, ze zpracovane tema je mi uplne u konce zad, takze mi to moc nedalo... tezko rict co bych na to rikal tehda v polovine stoleti jako svarny delnicky jinoch s rudym plamenem v srdci, tesici se na delnickou revoluci

The Family (2021)

tuha flakota, akorat moc nefungoval ten konec, nejak se z toho setrvacnosti vyhovnili do ulepeneho finale, ze ktereho jsem necitil prave zadostiucineni, ale 4*

Dva z Queensu (1998) (seriál)

dabing je priserny a ujeceny, ale i pres nej se da u mnoha dilu pobavit, videl jsem i cast origo, nenapadny nedoceneny seros, ktery si asi nebudu nikdy aktivne hledat online, abych se na to koukl, ale kdyz to zrovna bezi s chuti si dam. Stiller je tygr a tak nejak tusim, ze nejvic jsem si uzil dily, kde byl vice.

Induced (2022)

ztrata casu a 1 posahana Shonda, spatne herecke vykony, vhodne leda jako vnor do zivota cer..afroamericanu

Osvobození (2022)

klingonsky warrior flakanec Kunta Kinte v hlavni roli cernobileho filmu pro pametniky se neboji jednu flaknout, az bakanemu otrokari vypadne chleba z tasky. Skoro jsem se bal, ze flakne jednu i tomu veliteli unionistu na konci, jak se do toho vzil. Ze v te luisiane zili tehda za tezkym filtrem... Vyhlidko! Vyhlidko, tadyyy! Ty kluku zlata, kde ty se tady beres.. Viz foto v galerii z nataceni, barevne s decentnejsi color LUT bych si to uzil mnohem vic, nez barvy takhle sprasit do blata o 128 barvach... Ale kazda voda nakonec stece dolu, a Stazina se dostane Kubovi za zenu, a budou spolu zit spokojene az do doby, kdy ji bude muset hrdinne chranit fackami pred ostrymi jazyky spoluotroku. Bal jsem se masirky, ale vklidu, fugitive cast mohla mit na muj vkus vic stavy s lepsi dynamickou kamerou.

A Wounded Fawn (2022)

ze startu je to vcelku ok, ma to i nejake stridme napinavejsi chvile, ale druha pulka je nejaka reziserova fantasmagorie, pred koncem jsem to vypl.

Stalked Within (2022) (TV film)

sucha variace mnohokrat zpracovaneho tematu, dalo se to, ale gulas bez stavy, dusil jsem se knedlikem... do tv to staci, 1-2*

Paradise City (2022) odpad!

clovek vidi plakat, Volta a Watt, vzpomene si na pulp fiction...no a nakonec se film scvrkne jen na hledani vybranych herecek na fappening blogu... doporucuju optat se googla na the_mauiwowie, ona to nejspis neni, ale cajk..... Co se s tim Willisem deje... asi nejsou role, jinak by nehral za posledni roky v tolika sragorach