Simpsons: The XXX Parody (2011) odpad!

Toto bolo niečo otrasné. Či už z hľadiska serióznosti porna, alebo paródie na nejaký seriál. Čo sa tíka hardcore časti všetko by sa dalo, všetky pohyby a polohy boli klasické a odskúšané, ale to žlté nasvietenie zabránilo akémukoľvek vzrušeniu či erotickej predstave. Kto by si už vedel vychutnať sex zo žltačkou a poškodenou pečeňou. Ako paródia na slávnych a kultových Simpsonovcov tiež za veľa nestojí. Keďže v Springfielde je celkovo minimum žien, ktoré čo by len okrajovo podnecovali mužskú sexuálnu fantáziu museli sa autori uchýliť k pridaniu niektorých postáv, ktoré sa v seriáli ani neobjavili. Zato z mužského osadenstva sa mohlo vyberať, ktorý úchyl sa do porna hodí viac. Po celý čas trvania ma iritovala snaha o napodobňovanie hlasového prejavu pôvodných kreslených postavičiek. Pre ULTRAS Simpsonovcov možno príjemná zábava, pre ostatných film skôr na skazenie predohry.

Bourák (1993)

Pri športových príbehoch je dopredu jasné, ako skončia. Úlohou režiséra je v tomto prípade navodiť takú atmosféru, aby sa divák čo najviac namotal na hrdinu. Musí vytvoriť dojem, že hrdina to mal v živote ťažké, a aj napriek tomu to niekam dosiahol. Táto atmosféra sa dá dosiahnuť príbehom, hercami a hudbou. Rudy má z každej z týchto komodít trochu. Príbeh je jasný, strastiplná cesta za snom. Hudba je úžasná a v spolupráci s príbehom tlačí slzy do očí. Najslabšie ohnivko je tu však samotný Rudy. Ani nie tak on ako Sean Astin. Malý nielen postavou, ale aj herectvom. Možno je to mojím nepochopením samotného amerického futbalu, možno je to mojou nechuťou k americkej športom posadnutej kultúre, ale film ma vôbec neoslovil. Čistý priemer plus obligátna hviezda navyše za skutočný príbeh.

Proboha! (2008)

Som ateista, som proti všetkým druhom siekt, ktoré uctievajú mŕtvoly či iné abstraktné veci. Religulous je geniálny dokument v tom , že spojil všetky náboženstvá. Spojil, zožul a odhodil s výsačkou "zdraviu škodlivé". Áno plne sa s touto myšlienkou stotožnujem. Jediná vec, ktorá mi na dokumente vadila bol samotný Maher. Dobre, je to kontroverzná postava, ktorá sa nebojí povedať svoj názor. Samo meno pritiahlo k obrazovke určite pár ľudí, ale jeho schopnosť viesť rozhovor a diskusiu v dokumente bola takmer nulová. Neustále skákanie do reči ľudom, ktorí obhajovali svoju síce chorú, ale vieru. Neprerušovaný priestor dostal iba človek s ktorým sa stotožnil samotný Maher. Ak si diskutujúci do reči skákať nedal Bill jednoducho z rozhovoru odišiel. Výborný dokument pre ľudí, čo im už sektárčenie lezie na mozog, ale aj zarytým antikristom ako som ja.

Merlin a válka draků (2008) odpad!

Ľudia z Asylumu sú šialenci. Ja mám šialencov strašne rád, ale musím uznať, že fantasy im vôbec nejdu. Je jasné, že keď sa stretne partia kamošov s odhodlaním pobehať si po lúke Asylum ich v tom podporí a poskytne kameru, nech popri tom natočia aj nejaký film. Dodatočne pritnú pár animácií a posledná úloha večera je vymyslieť názov. Nejaký scenár či dialógy sú pri bezhlavom pobehovaní po lúke samozrejme zbytočnosť. Čo chýba tomuto filmu? Jednoznačne efektnejšie zábery na draky. Jedine to by mohlo zachrániť celý film, ale ani to sa tu nedeje. Všetky bojové zábery sa sústreďujú na amatérske šermovanie štýlom bezpečnosť nadovšetko, autenticita je druhoradá. Ak máte radi legendy Merlin, Excalibur, bohov... na film sa radšej nepozerajte, pretože prídete aj o tú štipku romantiky, ktoré tieto legendy v sebe majú. Považujem sa za veľkého fanúšika béčok, ale musím uznať, že toto bola nehorázne nudná kravina.

Hannibal (2001)

Bon Appétit. Hannibal, ako pokračovanie výbornej jednotky stavia svoj koncept na diametrálne odlišných základoch plus máme tu pár zmien. Jednak tu chýba Jodie, no keďže mala výbornú a typovo rovnakú náhradníčku zmena je takmer nepatrná. Tak isto sa nám rozhovoril aj samotný Hopkins, a chtiac nechtiac nemohol zopakovať svoj až mrazivý hlasový výkon z jednotky. Po hereckej stránke sa od svojho predošlého výkonu moc nevzdialil, ale je pravda že tu stál celý film len na ňom. Ďalej tu máme zmenu prostredia pochmúrne a samo o sebe depresívne prostredie ústavu a jeho štyroch stien je zamenené za priestranné exteriéry a celkom bežné interéry. Síce to evokuje pocit, že kdejaký maniak sa môže pobehovať medzi nami, no samotná atmosféra je takmer nulová. Atmosféru však kompenzuje pár silných scén, ktoré nenechajú jeden žalúdok na pokoji. Po monotónnom úvode a prostrednej časti sú tieto scény, ako závan čerstvého vzduchu a vy si naraz poviete: "No konečne". Nie často sa stáva, že pokračovanie sa kvalitou vyrovná prvému filmu. Hannibalovi sa to sčasti podarilo. Slabšie 4*.

Mlčení šunek (1994)

Paródia, ktorá sa snaží parodovať všetko a všetkým. No už od úvodnej paródie na znelky filmových štúdií sa na nás valí trapas za trapasom. Chyba humoru ani neije v neznalosti pôvodných filmov ale v tom, že všetky fórky sú silové a ukričané. Film skočí po každej možnosti byť vtipný, ale nakoniec to dopadne ako strata času. Aby som bol korektný jeden dva fórky vydarené boli a s chuti som sa na nich zasmial, ale keďže pokusov bolo asi milión. Dva sú tak veľmi nízke percento úspešnosti. Dokážem tolerovať zlé filmy, ale tu moja tolerancia dostávala úder za úderom. Nuda, nuda, nuda siahnite radšej po inom filme.