Batman (1989)

Áno aj ja som spravil chybu, že prvý film o Batmanovi som videl http://www.csfd.cz/film/223734-temny-rytir-dark-knight-the/. Takže moje hodnotenie už bude navždy ovplyvnené práve tímto snímkom. Avšak na rok výroby je aj prvý film o Batmanovi veľmi slušný. Burton odviedol veľmi kvalitnú prácu. Opäť som na pochybách, kto podal kvalitnejší herecký výkon, a opäť mi to vychádza na Jokera (trapny český preklad:Klauna). Výborne sfilmovaný komix, v ktorom atmosféra vynikajúco dopĺňa dej.

Blbec na krku (2002)

Blbosť to je, ale dá sa na to celkom pozerať. Dokonca sa vo filme nachádza jedna/dve pasáže keď som sa slušne vyrehotal. Naháňačky, nezmyselná streľba, ako u typických francúzkych komédii. A to je aj dôvod, prečo namiesto 2* dávam 3*. Ďalšie plus filmu je v tom, že je zasadený do prostredia pretekov Paríž-Dakar, ktoré mám celkom rád. Scény z väzenia je zbytočne preťahovaná vata.

Jako Mike 2 (2006)

Film pre vekovú skupinu 15-. Pre nás väčších nezáživné, predvídateľné. Pre mňa ako odporcu hip hopu je obrovský mínus filmu aj hudobný doprovod, i keď chápem, že hudba má ladiť ku kategórii filmu. Scenár kopíruje klasickú líniu nula príde ku nejakej schopnosti, získa priateľov, uvedomí si že je dobrý, spyšnie, stratí priateľov, stratí schopnosti a zistí kto boli jeho skutoční priatelia.

Bill Gates - Jak šprt změnil svět (2007) (TV film)

Históriu píšu víťazi, a ľudia vidia len to, čo im víťazi ukážu. Keď sa natočí takýto glorifikačný dokument o jednej osobe v ktorom sú len z časti spomenuté zlé veci, no dobré sú premielané stále dookola, ľudia mu začnú fandiť. Pre Gatesa nieje problém si zaplatiť takýto dokument, aby ukázal svetu aký je ľudomil. Nieje problém si zaplatiť dokument, aby sa trochu priblížil k tej Nobelovke. No ku Gatesovy? Správny človek v správnom čase učiní pár správnych rozhodnutí, čo ho katapultuje do TOPky.

Škriatok (1995) (seriál)

Prvotina Pauhofovej. Windows 95 a tam 3D hlava. Nie, nie žaidna hra ale celkom vydarený slovenský seriál pre deti. Ako malý som to žral, na nepokazenie si tohto pocitu už nechcem vidieť ani jednu časť.

Po sexu (2007)

Osem možností sexuálnej kontaktáže. Osem príbehov ako a prečo ku sexu došlo. Osem originálnych debát po sexe. Samostatné príbehy a samozrejme to najlepšie na záver. Film celkovo sa hodnotí zle, jednotlivé party by boli na dlho. Ale... najviac ma zrajcovali lezbičky, najviac som sa pobavil u toho Španiela a herečky "callgirl". Príjemná oddychovka ktorá neurazí a aj vďaka stopáži vám film ubehne dosť rýchlo.

Animální přitažlivost (2001)

Film hlavne pre ľudí, ktorí veria na pravú lásku a iné kraviny, ktoré do nás tlačia už od detstva v rozprávkach. Film o tom, že stačí otvoriť oči a "pravá láska" je možno bližšie, ako si ľudia myslia. Film o tom, že momentálny ideálny partner nieje až taký ideálny, ale človek ktorým pohŕdate je lepší ako ten pri vašom boku. Film nesie hlbokú myšlienku no blbími kecami ju scenáristi úplne zabili. Happyend na konci nesmie samozrejme chýbať, ako je to u týchto presladených romantických filmoch. Ashley, ako veľmi sympatická herečka, sa do role krehkej, ale sebavedomej novinárky hodila. radšej sa pozerám na neznámejšie tváre, ako na miliónkrát okukanú napr. spomínanú Meg Ryan, Juliu Roberts...

Doktorka Quinnová (1993) (seriál)

V čase, keď bežal tento seriál v telke bolo na výber toto na STV1 alebo nejaká nezáživná vec na STV2. Samozrejme boli tu nemecké stanice na ASTRA(e) no tomu človek veľa nerozumel. Slovensko kulalo ako Jane Seymourvá, ženská priekopníčka v lekárstve, lieči indiánov, či belochov niekde v zapadnutom mestečku v Colorade. Samozrejme tu bol lámač ženských sŕdc Sully so svojim čoklom a pár harantov čo zdedila, no tí boli viac menej do počtu. Avšak pre tieto končiny sveta ostane Jane Seymourová navždy Doktorka Quinnová.

Prostě sexy (2002)

Ťažko je na filme hľadať nejaké pozitíva. No skúsim, tak v prvom rade tri kočky v popredí to sa nedá nespomenúť... Tak, keď na koniec zhrnime pozitíva máme tu tri kočky. Ohľadom nedostatkov: stupídne dialógy, trápny a už miliónkrát obohraný scenár, silové nevtipné fóry, či herečky, ktoré zaujmú maximálne postavami (útok na prvotné mužské a lezbické pudy). Odhliadnuc od spitých grcajúcich báb na začiatku (už vtedy som mal chuť vypnúť film a dať odpad), je hviezda až až. Škoda času.

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Geniálny ako Colombo, avšak nie tak charizmatický. Vlastnosti ako Rainman, avšak nie až tak geniálne spracované.