Zakázaný experiment (2006) odpad!

Čo to pre boha bolo? Jediné, na čo sa dalo pozrieť boli tie dve kočky. Inak film rovný argentínskej telenovely čo sa tíka hercov, scenára či dialógov. Štýl natáčania je kategória sama o sebe. Polovica hlavy mimo záberu, či záber na tri osoby a ani jedna nieje vidieť poriadne (také chyby sa aj ťažko opisujú). Prestrihom na etapy života hlavných hrdinov, chýbali len titulky "v predchádzajúcich častiach ste videli". Vo filme sú aj úsmevné chvíľky, no neviem, či boli v tom duchu aj myslené. Odpad jak vyšitý. Podobný film, ako http://www.csfd.cz/film/160347-eyes-of-the-werewolf/. Tieto študenské filmy ma začínajú srať. POZOR ŠKODLIVÉ!

Král zabijáků (1998)

Jet Li je ako mladšia verzia Jackieho Chana no ani zďaleka naňho nemá. Veľmi jednoduchý, priamočiary a predvídateľný scenár, pri ktorom sa miestami budete nudiť. Dej a obsadenie rovnaké, ako pri akčných komédiách tohto typu (Wasabi, Rush Hour...), kde je na frajera sa hrajúca nula v konfrontácii s málo asertívnym frajerom. Hudobný doprovod v akčných scénach v podobe rapu bol absolútne nevhodne vybratý, dokonca pôsobil rušivo. Pokusy o fóry typu, už spomínaného, Jackieho Chana vyzneli dosť silovo a nútene, a tak vám ostane kamenná tvár počas celého filmu.

Nightwish: End of an Era (2006) (koncert)

Priznám sa, že dokument pribalený ku záznamu koncertu som nevidel, ale posledný koncert, ktorý dal bodku za Érou Nightwishu je úžasný. Nightwish svojou tvorbou ovplyvnil a dal vzniknúť mnoho ďalším kapelám (Within temptation, Visions of Atlantis, Evanescence...) a zapísal sa do povedomia fanúšikov ako legenda. Dôstojná a veľkolepá rozlúčka v ktorej zaznejú skladby z vtedajšieho aktuálneho albumu ONCE no pecky typu Wishmaster, Kinslayer či Bless The Child nemôžu chýbať.

Nightwish: From Wishes to Eternity (2001) (koncert)

Boli časy, keď som bol do Nightwish-u blázon, a žral som ich každý tón. Avšak po odchode Tarjie môj ošial tak isto upadol. No napriek tomu si tieto "staré" veci nehorázne užívam, či už z reproduktorov ako audio, alebo ako koncert na svojej obrazovke. Všeobecne názory na koncerty, ako aj hodbu, ako aj filmy sú každého subjektívny názor. Netreba sa preto čudovať, že spojenie operného spevu a symphonic-metalu niekomu nevonia.

Jeho veličenstvo Minor (2007) odpad!

Stupídne, nezáživné, zvrhlé a otrasné. 20 minút odsledované, aby som nezaspal radšej som dal iný film.

Útěk z Alcatrazu (1979)

Jeden z najlepších filmov u úteku z väzenia. Pozerať tento film a nespomenúť Shawshank sa jednoducho nedá. Je tam veľa paralel, ale prevedenie a útek je osobitý a vlastný. Clintova charizma dostáva film do iných sfér. Ďalej snímok ovenčuje aj fakt, že je natočený podla skutočnosti. Vo filme je krásne ukázané, aké maličkosti držia väzňov pri zdravom rozume, a čo sa stane, ak sa im tie maličkosti vezmú. Psychológia a akcia tu pracuje na plné otáčky a drží diváka priklincovaného pred obrazovkou. Odporúčam...

Legendy z Dogtownu (2005)

Nikdy som nebol fanúšik športov končiacich sa na -board. Nefandím tomu štýlu, čiže som sa nemohol ani poriadne nadchnúť tomuto filmu. Chápem, že pre niektorých sa film môže stať kultovou záležitosťou. Ako historický snímok na základe skutočných udalostí beriem. Ako snímok zobrazujúci začiatky a vznik novej popkultúry opäť dobrý. A tiež, ako film o priateľstve, súdržnosti, sláve a hodnotách je film na slušnej úrovni. Avšak pre človeka ktorý tomuto štýlu nejak neholduje je to priemerný film na jedno zhliadnutie.

Včelka Mája (1975) (seriál)

Až tu som sa dozvedel, že Včielka Maja je Japonská rozprávka. Vždy som si myslel, že je to Východonemecký výplod. Asi som sa mýlil, no rozprávka môjho detstva s úvodnou a záverečnou znelkou od božského Káju. V krajine, kde sa piesok lial...

Děsnej dupák (2009)

Prvý plán bol, že kuknem si nejaký Odpad!. Čuduj sa svete ono to až taká hrôza nebola. Neznášam síce celú hip hop popkultúru no na tomto snímku som sa fakt bavil. Tvorcovia sa dokonca zaobišli bez fekálnych fórov, ktoré zväčša sprevádzajú komédie rovnakého typu. Paródia na všetky hudobné a tanečné filmy. Niesom fanúšik ani ani tohto žánru kinematografie, ale dokázal som rozoznať parodované filmy (High school musical, Step Up...). Zaujímavý a vtipný snímok, ktorému však netreba venovať druhé zhliadnutie. Je málo paródií ktoré som dopozeral do konca, a to už hovorí samo za seba. 3*

Demolition Man (1993)

Nebavil som sa, nenudil som sa. Film čistý priemer Stalone dobrý, Snipes slabý a Bullock naivná. Scenár pobiednejší, ale zakryla to akcia a pár vydarených vtipov. Pokutové bločky za nadávanie našli v rukách Staloneho nové uplatnenie :o). Bolo tam ešte pár vydarených fórov no tento mi ostal v hlave aj po dopozeraní. Béčko na odbitie dvoch hodín života. Škoda času to však nieje.