Strážci - Watchmen (2009)

Najdrsnejší komix, aký som kedy videl. Niektoré scény by sa kludne mohli vstrihnúť do rozpočtom slabšieho hororu, či dokonca Saw-u. Príbeh má len poslabšiu dejovú líniu, ide skôr o epickejšie vyjadrenie. No ten nepatrný náznak priamočiarosti je nabitý akciou od začiatku do konca. Film v sebe nesie jednoznačné morálne a mravné posolstvo, už len tím, že je vsadený do vrcholu studenej vojny. Hrozba sebazničenia jadrovou vojnou, poklesky ľudských hodnôt, slepá spravodlivosť robia zo snímku snímok na zamyslenie. Film Strážci sa riadi myšlienkou: Zabi jedného (jedno či dobrého, či zlého) si vrah, zabi milióny za "šľachetný cieľ" si hrdina, dokonca mierotvorca.

Devil (2001)

Čože? Sledoval som ten istý film? Však film sa dá ohodnotiť jedným slovom NUDA! Čo tam malo byť podľa vás strašidelné, či mrazivé, aby to malo výsačku horor? Ten utopený chlapec, ktorý vyzeral ako z komixu? Dokonca mal ešte aj bublinu nad hlavou. Áno strih, kamera sú na výbornej úrovni, ale herci, od ktorích nikto nič nečakal nič neukázali. Scenár, ktorý asi vznikol priamo na placi zbúchali za tri minúty. Áno, možno v rukách iného režiséra by sa film dostal nemilosrdne do odpadu, no ani teraz to nejaký extra zážitok nieje. Teraz neviem, či hodnotenia odzrkadľujú skutočné názory na film, alebo sú ako pocta režisérovi, že dokázal z braku natočiť celkom pozerateľný film. PS: Tá bomba v strede dvora mi vyčarovala zakaždým úsmev, akonáhle sa dostala do záberu.

DumbLand (2002) (seriál) odpad!

Prdenie, nadávky, vulgárnosti a násilie v otrasnej animácii. Hodnotenia nad 2* nepochopím.

Mulholland Drive (2001)

H? O čom to bolo? Nikdy som nechápal smer surrealizmus, takže by bolo odo mňa pokrytecké nejako hodnotiť, či komentovať tento film po stránke obsahovej. Hodnotiť môžem len herecké výkony, prostredie atď. A to tiež len niektorých scén, pretože niektoré pre mňa absolútne nedávali zmysel, akoby boli do filmu vstrihnuté z úplne iného snímku. Avšak jediné, čo vo mne zanechal tento film bola neskutočná túha pustiť si hneď za filmom nejaké lezbické porno, čo sa nakoniec aj stalo.

Stmívání (2008)

Opäť film v ktorom sa nič nedeje. Nudil som sa tak, že za prvé som to ani nedopozeral. A za druhé som si prial stretnúť nejakého toho horšieho upíra, aby ma zabil. Herci sa tak isto nejak nesnažili zachrániť vznikajúci snímok. Záverečná polhodinka absolútne nič nemení na tom, že film je bieda. Toto je fakt EMO film, čiže dievčatá 15 minus si prídu na svoje. Teraz vlastne rozmýšľam, za čo dávam tú hviezdu.

Arn (2007)

Milujem staro/stredoveké historické vojnové filmy. Tento film vlastne rozpráva príbeh lásky na pozadí mocenských bojov medzi klanmi na severe a konečnú fázu, či posledné chvíle druhej okupácie Jeruzalema kresťanmi. Na európsku, severskú, produkciu veľmi, veľmi vydarený snímok. Masové scény, dobové kostýmy, nádherná hudba a výborná režisérska práca robia z filmu nádherný zážitok. Dobré je, že film sa nezameriava len na boje veľkú úlohu tu hrá hlavne psychológia a česť. Je jasné, že film nieje v americkej produkcii už aj v tom, že Arabi či moslimovia sú vykreslení, ako ľudia a nie fanatici a podrazáci. Každý, kto nieje úplne nasiaknutý americkým brain-washigom nájde v tomto filme svoje zaľúbenie. U mňa sa dostáva do top 10, hneď za čínskymi historickými filmami. Film sa nedá nič len odporučiť- NÁDHERA!

REC (2007)

Niesom veľký fanúšik hororového žánru. Ďalšia chyba bola, že som sledoval film v popoludňajších hodinách pri plnom osvetlení. Som typ človeka, ktorý pri filmoch uvažuje racionálne, takže všetky filmy o zombíkoch mi nejak nevoňajú (môj nick je v tomto prípade dosť zavádzajúci). No môžem povedať, že film na mňa celkom slušne zapôsobil. Film kombinuje zomíkov z Resident Evil-u, Úsvitu mŕtvych atď s revolučným spôsobom natáčania prvý krát použitý u Blair Witch, avšak bez otravných rečí hlavnej hrdinky. Je viacej filmov u ktorých sa tento spôsob vôbec neosvedčil, pretože logika nepustí (Monštrum), no v tomto prípade je to podchytené že sa vlastne natáča exkluzívna senzácia (i keď pôvodne nejaký program typu teleráno). Ako to býva u väčšiny hororov aj tu ustupujú nejaké konštruktívne dialógy v prospech ľakačiek a tvorbe strachu. Manuela Velasco je veľmi sympatická herečka, ktorá tu však toho veľmi neukázala (ani sa nedalo). Záver ma z celého filmu nadchol asi najviac. Jemnú narážku na zakomplexovanosť cirkvi som od španielskej (dosť) kresťansky naladenej krajiny nečakal. Kto má rád horory príde si na svoje.

Ježíš je normální! (2008) odpad!

Slovo božie: Genezis 19:32-38 "Poď, opojíme nášho otca vínom a ľahneme si k nemu, aby sme zachovali od nášho otca potomstvo. Dali mu teda v tú noc napiť sa vína. Potom vošla staršia a spala so svojím otcom. On však nevedel, ani kedy si ľahla, ani kedy vstala. Na druhý deň povedala zasa staršia mladšej: „Pozri, ja som minulej noci spala s otcom. Dáme mu aj v tento večer napiť sa vína. Potom pôjdeš ty dnu a ľahneš si k nemu, aby sme si zachovali od nášho otca potomstvo! Dali teda aj v túto noc svojmu otcovi piť víno. Potom mladšia vstala a ľahla si k nemu. On však nevedel, ani kedy si ľahla, ani kedy vstala. Takto počali obe Lotove dcéry zo svojho otca. Staršia porodila syna a dala mu meno Moab. On je praotcom dnešných Moabčanov. Ale aj mladšia porodila syna a dala mu meno Amon. On je praotcom dnešných Amončanov. " ALELUJA!

Bláznovo zlato (2008)

Film v ktorom sa nič nedeje. Deje avšak tak pozvoľna, že si to ani neuvedomíte a už je koniec. Kate Hudson je asi jediný dôvod prečo som tento film dopozeral. Pre mňa je jedna z najsympatickejších herečiek. Vo filme najviac zaujme stupidita a rozmaznanosť boháčovej dcéry (Alexis Dziena). Scenérie sú síce rozprávkové, ale scenár je tak slabý, že bez ostatných naťahovačiek by trval film asi pol hodinu. Film na inšpiráciu a naladenie sa na letnú dovolenku.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Rozprávka typu Narnia, Harry Potter, Fantaghiró... Pre malé deti je to nevhodné, lebo sa budú báť tých zmutovaných žiab, väčšie deti to už nebude baviť vobec. Pre nás dospelých ako útek z reality a návrat k detskej fantázii budiž. Nieje to však až taká hrôza, ako to na prvý pohľad vyzerá.