Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Ďalší zbytočný pokus o humor, tentoraz v kombinácii s hororom sa vôbec nevydaril a chovanie všetkých postáv vyznelo skôr trápne ako vtipné. Aj ako horor to bolo dosť nezmyselné.

Vlk z Wall Street (2013)

Film v ktorom sa takmer tri hodiny nič nedeje a len kecá. Námet ma tiež príliš neoslovil a čo podľa mňa najviac uškodilo filmu bola jeho samotná dĺžka. Keby to bolo aspoň o hodinu kratšie, tak by ma to možno skôr dokázalo zaujať. Herecký je film obsadený výborne, kedy Dicaprio utvrdil svoje výnimočné herecké schopnosti. Takisto by som vyzdvihol ešte niektoré scény, ktoré stáli zato, kedy som sa naozaj schuti zasmial. Ale film ako celok bol podaní až príliš nudným spôsobom na môj vkus.

Rivalové (2013)

Nikdy som nebol veľký fanúšik F1, ale tento film bol tak geniálne natočený, že si ma získal hneď po úvodných minútach. Prvý krát keď som videl tento film tak sa mi celkom páčil, no po opätovnom pozretí som celé dve hodiny sedel s otvorenou sánkou a pozeral na toto veľkolepé dielo. Nikdy by som si ani nepomyslel, že filmové spracovanie formuly by ma niekedy dokázalo tak zaujať. Dokonalý príbeh o dvoch legendách, Niky Lauda a James Hunt dve mená, ktoré si už navždy budem pamätať. Okrem príbehu má film úžasne spracovanú vizuálnu stránku, scenár, hercov a čo musím najviac vyzdvihnúť je hudobná stránka, s opäť neskutočným Zimmerom. Spolu so soundtrackom "Lost But Won" dokázal vytvoriť dokonalú atmosféru. Musím len odporúčať tento film, ktorý určite stojí za pozretie a zaujme aj takých divákov ako som ja, ktorých F1 vôbec nezaujíma.

Clona (2008)

Výborný remake ázijskej verzii, ktorý sa mi páčil viac. Nie som fanúšikom hororov podobného žánru, ale toto sa vydarilo. Veľmi zaujímavý príbeh, spracovanie, hudba, herci a aj napätie, ktoré sa pomaly stupňuje. Ale predsa tomu niečo k dokonalosti chýbalo, možno viac strašidelnejších momentov, ktoré by vyhrotili tú skvelú atmosféru. Záver bol celkom slušné zvládnutý, kedy sa divákovi objasní celá zápletka, ktorá ma prekvapivo nenudila. Akurát nechápem toľkú kritiku voči filmu, pretože by si určite zaslúžil väčšie hodnotenie.

Věc: Počátek (2011)

Celkom dôstojné naviazania na originálnu verziu, ale jej kvalít určite nedosahuje. Výborná atmosféra sa už síce vytratila, ale stále sa na to dá pozerať. Digitálne je to zvládnuté dobré, takisto aj herecký obsadené. Najväčšia diera filmu je určite záver, kedy mi to prišlo, akoby autorom už došli nápady.

Silent Hill (2006)

Silent Hill ma výrazne nesklamal, ale ani veľmi nenadchol. Po vizuálnej a zvukovej stránke je to nádherne a takisto je z toho výborného prostredia cítiť ten hororový nádych. Herci takisto výborný, ale príbeh ma až tak veľmi nezaujal a ku koncu to už začínala byť pomaly aj pekná nuda. Možno keby mal film tak o polhodinu menej tak by to nebolo na škodu. Moje konečné hodnotenie sa stotožňujem s tunajším.

Dům voskových figurín (2005)

Typický béčkový horor z americkej produkcie, ktorých je v dnešnej dobe kopa. Najviac na filme zaujalo veľmi zaujímavé spracované mŕtve mesto a zo začiatku celkom strašidelná atmosféra, ktorá sa bohužiaľ už po pár minútach vytratila. Záver prehnaný, akoby autorom už došli nápady. /50%/

Mlha (2007)

Veľmi originálny nápad a tiež aj zaujímavé spracovanie filmu. Dal by som aj väčšie hodnotenie, ale postava náboženskej fanatičky mi na toľko liezla na nervy, že to kazilo dojem z celého filmu. Už dlho som nezažil tak protivnú postavu, ktorá len ubrala na kvalite. Záver bol geniálny spolu s tou hudbou, ale čo z toho, keď skoro polovicu filmu som počúval len nezmyselné náboženské keci a pozeral sa na primitívne chovanie obetí. /65%/

Já, legenda (2007)

Film mal zaujímavý príbeh, ktorý ma zo začiatku ešte celkom bavil. Scény prechádzajúceho sa Smitha po opustenom meste mali svoju atmosféru. Ale potom, ako prišli na scénu ďalšie dve postavy to už bolo príliš nudné a koniec dosť prehnaný, taký typický americký. Videl som už aj lepšie filmy na túto tému, nič extra.

Stáhni mě do pekla (2009)

Tak toto sa hororom nazvať ani nedá. Mne to pripadalo skôr ako komédia, kde som sa pri niektorých momentoch z chuti zasmial. Boli tam aj menšie náznaky hororu, ale veľa ich tam nebolo. Celé je to dosť predvídateľne s veľkým množstvom nezmyslov a bez akéhokoľvek napätia. Ak hľadáte strašidelný film pri ktorom by ste sa báli, tak odporúčam sa s veľkým odstupom tomuto filmu vyhnúť.