• Hudební

Odcizení (2024)

Naprosto nezajímavé, za zmínku stojí snad jen ta příroda, ale kvůli tomu nemá smysl koukat na tento film. Celé mi to přišlo hodně umělé a načančané, prostě film pro celou rodinu.

Málo mě znáš (2024) (seriál)

Standardně zpracovaný životopisný dokument. Nejde se moc do hloubky, soukromí se zmiňuje jen povrchně, kariéra vlastně také jen letmo. Ale jinak je to příjemné a někdy i nepříjemné připomenutí této princezny, kterou jsem zachytil v jejích sólových začátcích, ale vzhledem k mému hudebnímu zaměření v pubertě i potom jsem ji vnímal jenom hodně okrajově. Nicméně hraný seriál jsem si uniknout nenechal, zejména první tři díly se mi líbily, a tak mě potěšil i dokument. A pár zajímavých postřehů, zejména bych vyzdvihl V. Svobodovou. Jen velká škoda, že se nejednalo o komplexnější dílo.

Sedm schodů k moci (2023) (seriál)

Ačkoli prostředí politiky mě filmařsky neoslovuje, tento počin byl výjimkou. Příběh je sice místy silně zjednodušený, ale má tah na branku a rychlý spád. Alespoň hlavní postava se vyvíjí až neuvěřitelným způsobem a rychlostí. Bohužel autoři jen popisují a nedávají nahlédnout, co si slečna Malá myslí a jak to celé vnitřně prožívá. Je tak zachován i její na povrch velmi chladný odstup, a tak věřím, že to bylo úmyslem. Jen ten konec je až moc rychlý a ne zcela jednoznačný, docela mě zklamal. Jakoby autoři potřebovali ve třech minutách všechno ukončit. Ale jinak jsem se velmi dobře po celou dobu bavil. Na televizi Prima je to silně nadprůměrný a nečekaně povedený počin.

Duna: Část druhá (2024)

Jak jsem psal u prvního filmu, nejsem fanoušek Duny. Knihu jsem nikdy nečetl, hru jsem kdysi chvíli hrál. Ale bavila mě víc, než tento film. A vlastně mohu moji předchozí recenzi zcela zkopírovat, protože se vůbec nezměnila. A to je smutné. Jinak film je po zvukové a obrázkové stránce opět úchvatný. Ale obsah jsem přece jen chvílemi nevnímal. Na mě to bylo až moc upovídané a zase tolik se tam nedělo. A už nějak nevěřím, že bude další pokračování lepší a s ním najde smysl i tato dlouhá předehra trvající dva filmy.

Muž, který stál v cestě (2023)

Tak nevím, ale stejně unavující filmy se točily i o Klémovi. Plusem je osobní příběh F. Kriegla, nicméně nedostatečně vykreslený, ale na ten politický thriller okolo se moc koukat nedá. Prostě je toho už moc. Možná tak na nedělní večer jako vzdělávací film.

LaRoy, Texas (2023)

Zajímavě zamotaný příběh ve stylu, který mám rád a moc se u toho bavím. Bohužel chyběla silnější atmosféra a vůbec celé to bylo takového mdlejšího rázu. Ale zabavil jsem se kvalitně a nelituji. Nicméně na silnou jedničku Fargo to opravdu nemá ani zdaleka.

Víkendoví rebelové (2023)

Neobyčejná zápletka s nápadem. Ale jinak je zpracování očekávatelné a nijak nevybočuje z podobných filmů o autistech. Takový rodinný film na nedělní večer, který neurazí a divák se pak cítí obohacen tím, že se díval na něco hlubšího.

Jedeme na teambuilding (2023)

I herci se občas potřebují vyblbnout a tady měli docela velký prostor. Tedy pokud i ono blbnutí není předem přesně nacvičené. Dokonce jsem se občas zasmál přímočarosti, se kterou jsou některé situace a věty ztvárněny. Ale jinak je to naprostá ptákovina, kterou bych podruhé už nedal. 2-

Temný případ (2014) (seriál)

Americké krimi příběhy s výbornou atmosférou. Alespoň první dvě série ji měly podle mých představ drsné Ameriky. Pomalé tempo, drsní chlápci s kolty proklatě nízko, které v případě potřeby neváhají tasit, prostě skoro až western. S třetí sérií nastal veliký obrat. Atmosféra zmizela někam nenávratně daleko pryč a western se změnil v nějaké mystery. Nebylo to ale nezajímavé. A čtyřka šla o další kousek dolů. U těchto dvou sérií ale zaujal závěr, protože všechny tajemné a záhadné a nevysvětlitelné věci jsou nakonec velmi jednoduché a prosté. Za mě tedy Temný případ dobrý, ale severské krimi mám raději.

Policie Hvar (2024) (seriál)

Na rozdíl od podobného krimi seriálu z produkce Prima se tu aspoň řeší krimi případy, žádné škrtání sirkama na pláži. Některé jsou se zajímavými lidmi, jakou Vinnetou a jeho parta, rodina Addamsovic nebo i potápěči. Ovšem scénář je opravdu otřesný, a tak pomáhá snad jen účast Ferencové. 2-