• Hudební

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Mohutná výprava, zajímavé exteriéry, propracované triky, výborné kostýmy. To je velkým plusem tohoto pokračování. Bohužel příběh je velmi slabý, po celý film se v podstatě nic neděje. Ani ta nadmíra humoru to nespraví. Přesto jsem se docela bavil. 3+

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Zase o krůček dopředu. I když se vlastně jedná o cestu časem nazpátek. Bohužel nebyl využit potenciál této situace, takže se jedná spíše o velkou křeč. Navíc hlavní téma je hodně sladké - nikdy jsem neměl rád filmy typu Zachraňte Willyho a tento příběh i jeho zpracování se tomu hodně podobá. Nenechá oko suché. Budu se těšit příště, tentokrát jen za 3+

Hostitel (2013)

Nebylo to natočené vyloženě špatně, i když byly použity standartní postupy. Ale na dvě hodiny byl velmi slabý příběh, unylý a bez nápadu. Na druhou stranu to přineslo výhodu jasné čitelnosti už od prvních minut. Konec byl předvídatelný a nemohlo to dopadnout jinak. Největší slabinou ale je to, že je to sci-fi pouze pro holčičky. Nikdo dospělý, nebo muž, v tom nenajde nic hlubšího, co by přinášelo jakoukoli myšlenku či poselství. Ale vydržel jsem to do konce, proto výsledné dvě hvězdičky jsou odměna za mou trpělivost.

Uvnitř mé hlavy (2013)

Jedna hysterka ještě thriller nedělá, natož psychologický horor. Nebo co to vlastně mělo být. Každopádně přemítám, co tento pseudofilm chtěl vlastně říct a proč jsem se na to díval. Naprostá ztráta času.

Pekelná jízda (2013)

Adrenalinově odpočinkový film, který toho moc neřekne. Ani po herecké, filmařské, psychologické, či jiné stránce to není nijak výrazné. Klasická televizní zábava.

Star Trek III: Pátrání po Spockovi (1984)

Po prvních dvou dílech mi tento přijde vizuálně o stupínek dokonalejší. Bohužel i příběh je o stupínek slabší. V podstatě se zde nic neděje, kromě malého konfliktu s Klingony. Zbytečný díl, o to víc se ale těším na další pokračování...

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Čtyřlístek byl v osmdesátých letech mým kultem, komiksové sešity se tehdy velmi špatně sháněly. Dodnes si je ale rád prohlížím, i když současné příběhy ani jejich výtvarné zpracování už není, co bývalo. Proto jsem byl velmi zvědavý na chvíli, kdy mí hrdinové ožijí. Bohužel jsem zklamán. Jednoduchý děj, ve kterém se zase tak moc neděje, by snad ani nevadil. Absence života, trošky švihu, humoru, i to se snad dá překousnout, když se jedná o takový kult. Ale už na začátku trapné scény s kohoutem a naprosto mě dorazil bílý kocour rozvážející Pribináček, či Bobík likvidující ochranku hradu lízátky Chupa Chups, či hlasitá propagace dětských šampíček. Těch reklam je tam až moc a jsou zjevné tak, že silně narušují celkový dojem. A to jsem velmi tolerantní a v jiných filmech mi reklamy nevadí. Nemohu nezmínit ani trapný text písničky, ale třeba se to dětem líbí. Co jsem ale na celém tomto dílku nemohl rozdýchat, byly namluvené postavičky. Hlas Bobíka je naprosto tragický - kde by měl zuřit, tam sladkým hláskem konejší. Děkuji za zkušenost, ale příště se raději vrátím zase ke kresleným němým komiksům vonícím zašlým papírem.

Smrt krásných srnců (1986)

Vynikající ztvárnění skvělé předlohy Oty Pavla. Stejně jako v jeho knížkách, i zde se střídají smutné a veselé okamžiky mávnutím proutku.

Zlatí úhoři (1979) (TV film)

Výborné ztvárnění skvělé předlohy Oty Pavla. Bohužel musím konstatovat, že Smrt krásných srnců mě zasáhla více, tudíž dávám "jen" 4+.

Star Trek II: Khanův hněv (1982)

Pokračujeme v hvězdné jízdě... Po prvním filmu přichází na řadu druhý díl. Ačkoli na filmu stále něco je, kvůli čemu stojí za to se na něj dívat, nejsou to určitě prvoplánovité vizuální efekty. Musel bych se opakovat, zpracování je stále velmi naivní, jednoduché, primitivní. Tento díl podle mého názoru poněkud zaostává za prvním, i když dialogy jsou lepší, ale ona zmiňovaná naivita ještě více vzrostla a někdy je až moc nepříjemná. Uvidíme, co bude dál...