• Hudební

Cizinec v nás (2013)

Sestřih scén z chystaného filmu? Alespoň tak vypadá začátek. Zbytek se ale odvíjí jako odpad z nějakého lepšího filmu. Většina scén nedává smysl, divák se nudí, a konec je v nedohlednu. Navíc ani ten nenabízí uspokojivé rozuzlení, spíše vyloudí na tváři upřímný úšklebek podobající se pokusu o smích. Zbytečně strávený čas, naštěstí to nebylo tak dlouhé.

Babovřesky (2013)

Vesnička od dob Slunce, sena... prokoukla. Bohužel autor filmu zůstal někde u posledního pokračování této série, které bylo otřesné. Nevím, jestli má smysl nějak popisovat tento pokus o navázání na bývalé úspěchy. Kelišová by jednou větou převálcovala všechny dnešní baby. Zkrátka trapnost nad trapnost. Hvězdičku dávám za to příjemné překvapení, protože jsem výsledek čekal ještě horší.

42 (2013)

Nebyl to špatný film. Ale... Životní osudy Jackieho Robinsona nejsou zajímavé natolik, aby o nich vznikl film. Problém rasismu je zde nastíněn jako vedlejší ilustrační kulisa bez jakéhokoli řešení nebo hloubky. Baseballu nefandím a film vlastně o ničem jiném není, takže jsem si ho neužil tak, jak by si ho užil správný fanoušek. A pro běžného diváka to bohužel natočeno nebylo, ten se nemá čeho jiného chytit.

Star Trek VII: Generace (1994)

Nová posádka mi přišla strašně sterilní a odtažitá. Jediné světlo v celém filmu přináší starý kapitán Kirk, zbytek je jen prázdná vata. Tuto prázdnotu navíc podtrhuje velmi slabý příběh, u kterého jsem se mohl po většinu času uzívat. Zatím mi to přišlo jako nejslabší film, i když po vizuální stránce to zase tak špatné není. Uvidíme, co přijde dál...

Jedlíci aneb Sto kilo lásky (2013) odpad!

Nemá smysl asi cokoli psát. Film, ve kterém je naprosto všechno špatně. Největší problém je ten, že nelze pochopit ani smysl, proč tento geniální opus vznikl. V podstatě se jedná jen o přepsání Sedmi hladových žákem pomocné školy. A i to je moc velká pochvala...

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

Bombastická výprava známá z minulého dílu je pryč, rovněž tak exteriéry. Návrat k osvědčené úsporné televizní klasice. Bohužel příběh je velmi mělký a vlastně se po celou dobu téměř nic neděje. A pokud ano, je to nepřesvědčivé a předem odhadnutelné klišé. Těžce vydřené tři hvězdičky...

Iron Man 3 (2013)

Iron Man je můj favorit z marvelovské stáje již delší dobu. A u tohoto pokračování jsem se opět bavil, dokonce víc než u toho minulého. Humor, triky, akce, to vše je na velmi dobré úrovni. Bohužel velkou část filmu se neděje nic, je to zbytečně ukecané. Prostříhat, zkrátit, a bude to na další hvězdičku. 3+

Velký Gatsby (2013)

Až přehnaně barevné, přehnaně kýčovité, časově nesladěné, schizofrenicky vizuálně pojaté, nesourodé. Chvílemi se to nedalo ani sledovat, bolely z toho oči, bolely z toho uši. Velký cirkus, ve kterém hudba rve mozek z hlavy. Citované pasáže z úžasné knížky postavené proti dnešní šílené době, která se snaží znásilnit minulost. Jaká to byla příjemná změna, když přišlo velké uklidnění a prostor dostal vztah Gatsbyho k Daisy. Bohužel herci zde nedostali prostor, a tak se celý film drží v jakémsi těsném sevření, ze kterého jednotlivé postavy nemohou uniknout. Čtyři hvězdičky dávám jen kvůli skvělé Fitzgeraldově předloze.

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Mohutná výprava, zajímavé exteriéry, propracované triky, výborné kostýmy. To je velkým plusem tohoto pokračování. Bohužel příběh je velmi slabý, po celý film se v podstatě nic neděje. Ani ta nadmíra humoru to nespraví. Přesto jsem se docela bavil. 3+

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Zase o krůček dopředu. I když se vlastně jedná o cestu časem nazpátek. Bohužel nebyl využit potenciál této situace, takže se jedná spíše o velkou křeč. Navíc hlavní téma je hodně sladké - nikdy jsem neměl rád filmy typu Zachraňte Willyho a tento příběh i jeho zpracování se tomu hodně podobá. Nenechá oko suché. Budu se těšit příště, tentokrát jen za 3+