• Hudební

Jak si nepodělat život (2019) (seriál)

Na tento cyklus jsem byl moc zvědavý, už vzhledem k autorům, kteří se na jeho vzniku podíleli. A také jsem se těšil na herce, protože tahle všehochuť slibovala mnohé. Výsledek ovšem silně zklamal. Ne že by se jednalo o vyložený průšvih, to snad ani s tímto týmem nejde. Ale přes veškerou snahu zůstalo u přímočarých výchovných příbězích, které snad neplatí ani u puberťáků, natož u dospělých diváků. Připomnělo mi to dobu dávnou, kdy jsem sedával večer u televizních pořadů na podobná témata a v té totalitní bedně skoro nic jiného nevysílali. Takže nakonec ten první příběh o létajících krávách byl ze všech nejlepší, protože alespoň pochytil trochu humorného nadhledu, což se o dalších už nedalo říct. Skvěle obsazené lahůdky vyzněly do ztracena, stejně tak jsem nepochopil nekonečná muka Terezy Brodské. Možná poslední bakalářský tramp by se ještě dal snést, ale jeho mravokárnost ho zcela zničila. Za mě ztracená šance, Česká televize umí lepší tvorbu.

Ve službě (2019)

Oddychový akční film, ve kterém se stále něco děje. Sice je to skvěle natočené, ale dějově se jinak jedná o béčko. Hodně naivní scény, u kterých se vyplatí vypnout a zkrátka nemyslet. Navíc chvílemi leze na nervy i jinak velmi sympatická parťačka hlavního hrdiny. Co tu máme dál...?

Hodinářův učeň (2019)

Klasická šablona, na které toho jde zkazit hodně, ale také vůbec nic. V tomto případě to naštěstí dopadlo docela dobře. Dokonce i laškovná dvojka kladných strážců zůstala na bezpečné straně. Jen ta hlavní záporačka neustále balancuje na ostří. Vůbec mi sem neseděla. Navíc dávat roli ohyzdné baby krásné ženské se fakt nehodí. Takže vlastně je taková nijaká, protože na ní každý pozná, že zase tak špatná nebude. Jen škoda, že všechny postavy příběhem projdou jako maňásci bez větší invence. Není to špatné, ale jako celek to hodně nudí. Rezervy by se našly. Nevím, jaký názor na to budou mít děti, kterým je tato pohádka především určena.

Hrobári (2019) (seriál)

První čtyři díly to ještě jakžtakž šlo, i když jsem se zasmál opravdu výjimečně. Ale pak nastal hluboký propad. Zbytek seriálu se řešila bryndza a ani v posledním díle se nevyřešila. Těším se na druhou sérii (sarkasmus).

6 underground: Tajné operace (2019)

Puberťák už nejsem a pro nikoho jiného asi tento akční nesmysl není určen. Už úvodní automobilová honička mě totálně zmohla. Čtvrt hodiny a žluté auto pořád jezdí sem a tam. Fakt drsný. Víckrát nikdy...

Bacurau (2019)

Koukat na film jen kvůli atmosféře mě tak nebaví. Je potřeba najít nějaký smysl. Tady je asi ukryt hodně hluboko. Takže i když mě bavilo sledovat dění až na několik hluchých míst, chybělo mi něco navíc, co by všemu dalo smysl. Film, který jinak není špatný, jen trochu zvláštní, tak nakonec zmizí v hlubině.

Örök tél (2018)

Výborně natočený film, který nehledá senzace. Kromě utrpení přináší na druhé straně vůli přežít, milovat a vrátit se domů. Jen ten konec je až moc drastický. Ale krásný. V divákovi určitě vyvolává nutkání zamyslet se nad některými scénami a převést si je do současných parametrů. Netušíme, jak se máme dobře.

Manželská historie (2019)

Pro někoho možná dlouhé statické scény nebo nedostatek "akce", pro jiného úchvatně natočená zpověď před kamerou. Přesně to reflektuje dnešní vztahy, úplně jsem v tom viděl nejen sebe, ale i další okolo. Jinak film stojí na obou hlavních hrdinech a ti to opravdu ustáli na výbornou. Chemie mezi nimi funguje tak, že divákovi se občas chce zoufalstvím smát anebo křičet. A na konci mě to úplně skolilo, že mi se závěrečnými titulky i slzy vyhrkly. Překvapující podívaná, jen nevím, jestli bych unesl se na film podívat někdy znovu. Až tak silný byl.

Slayer: The Repentless Killogy (2019) (koncert)

Film se mi moc nelíbil, spousta krve a neúčelné brutality. A jen čtyři písničky. Naštěstí následoval koncert, který je už někde jinde. I když na chlapíkách toho není moc k vidění, šou nedělají v podstatě žádnou a vystačí si jen s občasnými plameny, tak hudba je někde jinde. Trocha vzpomínek na mládí, to dělá hodně. A vlastně i nostalgie, protože Slayer už svou koncertní činnost ukončili.

Chlapec, který spoutal vítr (2019)

Film, který rozhodně nikoho neurazí. Jen nečekejte žádné zázraky. Příběh je předem očekávatelný a opravdu podle zcela známé šablony si můžete odškrtávat jednotlivé scény. Žádné překvapení, chvílemi tedy až nuda, když víte, jak to bude pokračovat.