• Hudební

Bez vědomí (2019) (seriál)

Výborný seriálový zážitek, navíc ještě v českém podání. Jednotliví herci předvádějí nadprůměrné výkony, kamera je zcela úchvatná, všechno je sladěno pro divácké potěšení. Jen ten scénář ke konci trochu pokulhává, ale i místy jsem se ztrácel. Možná by to chtělo více čitelnosti. Nedokonalosti sice šlechtí, ale tady je to spíše na škodu. Snad právě proto nemohu udělit plný počet hvězdiček.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Musel jsem chvílemi překousnout skutečnost, že autor se vyžívá v drastických a krvavých scénách a záběrech. Mnohdy zbytečných, jak se potvrdilo i v tomto filmu. Nicméně na druhou stranu jsem po delší době viděl koukatelný válečný film. Zejména bojová vřava byla zachycena velmi realisticky a pro diváka poutavě. Také dojemné scény okolo byly ještě na hranici snesitelnosti, včetně úvodního milostného vzplanutí, které posléze ustoupilo do pozadí. Ale za mě jinak velmi povedená záležitost.

Domácí vězení (2019)

Indickou kinematografii mám rád, ale tohle bylo spíše silně americké. A motiv s balíkem taky patřičně ulítlý. Takže bláznivá komedie? Kdyby nebylo těch nekonečných rozhovorů, které začaly unavovat svou délkou, tak bych spíše hlasoval pro romantickou komedii. Ale skloubit oboje dohromady je těžké a v tomto případě výsledek nevyznívá pozitivně. A to je škoda, protože jinak herci byli pohlední a chemie mezi nimi fungovala. Ale na celý film nevystačila.

V koutku srdce (2018)

Měl jsem vzhledem k předchozím komentářům docela vysoké očekávání, ale dostavilo se jen silné zklamání. Vůbec nic mi to neříkalo. Tím ale ten film nechci úplně zatracovat, třeba se jen nestrefil do správného dne.

Krásy divoké Šumavy (2017) (TV film)

Čekal jsem spíše krásy divoké Šumavy, než povídání s místními farmáři. Té krajiny tam bylo bohužel pomálu a tohle tak zajímavé nebylo.

Kde se země chvěje (2019)

Ve všech směrech zajímavý film, který mě překvapil. Výborně natočeno, i když scénář občas ztrácí dech. Když jsem se začal ztrácet i já, vždycky se objevilo něco, co mě vrátilo zpátky. Většinou úchvatná představitelka hlavní role. Milé překvapení.

Bratrstvo (2019)

Docela syrový ruský film, ale atmosféru se nepodařilo vykreslit tak, aby mě zaujal víc než slabě podprůměrně. Ačkoli některé momenty jsou opravdu skvěle natočené a silné. Ale celkově to zanechává zapomenutelný dojem.

Já, knedlíček (2018)

Snad jen kvůli Rachel jsem se odhodlal na tento film podívat. Ale ani ona, a už vůbec ne dětské herečky, nic mě nezaujalo natolik, abych ho vydržel soustředěně sledovat. Ale jinak existují i horší filmy, tento byl jen zbytečně o ničem.

The Perfect Kiss (2018) odpad!

Lucii Vondráčkovou mám na rozdíl od jiných moc rád, a tak jsem si říkal, že nový film s ní nemůže být až tak špatný, že jsou to jenom pomluvy těch, co ji nemají rádi. Bohužel bylo to ještě horší. Nepochopil jsem, o co se mělo jednat, proč to bylo natočeno, a co tím autorka chtěla vlastně říct. Navíc všechny postavy se chovali jaksi mimózně, v čele bohužel i s Luckou. O tom úžasném dabingu raději pomlčím. Jediné plus je, že jsem to vydržel až do konce, ale je pravda, že jsem si pak musel vydatně pomáhat lahví Jacka Danielse. Nevím, jestli jsem už někdy viděl horší film, i u těch nejhorších byla vždycky vidět jakási snaha, tady nebylo vidět opravdu vůbec nic.

Joker (2019)

Nic speciálního jsem nečekal, snad jen další ze série komixovek. Ale byl jsem velmi mile překvapen. Ke komiksům to asi jen přičuchlo, protože se jedná o regulérní psychologický film o šílené osobnosti v šíleném světě. Celý film visí na jediném herci, který ale v prvních minutách upoutá svým neskutečným charismatem, které mu vydrží až do konce. Chtělo se mi chvílemi i tleskat. Opravdu velmi povedená záležitost, na kterou se později rád podívám znovu, abych si ji pořádně vychutnal do dalších detailů. 4+