• Hudební

Hrobári (2019) (seriál)

První čtyři díly to ještě jakžtakž šlo, i když jsem se zasmál opravdu výjimečně. Ale pak nastal hluboký propad. Zbytek seriálu se řešila bryndza a ani v posledním díle se nevyřešila. Těším se na druhou sérii (sarkasmus).

6 underground: Tajné operace (2019)

Puberťák už nejsem a pro nikoho jiného asi tento akční nesmysl není určen. Už úvodní automobilová honička mě totálně zmohla. Čtvrt hodiny a žluté auto pořád jezdí sem a tam. Fakt drsný. Víckrát nikdy...

Bacurau (2019)

Koukat na film jen kvůli atmosféře mě tak nebaví. Je potřeba najít nějaký smysl. Tady je asi ukryt hodně hluboko. Takže i když mě bavilo sledovat dění až na několik hluchých míst, chybělo mi něco navíc, co by všemu dalo smysl. Film, který jinak není špatný, jen trochu zvláštní, tak nakonec zmizí v hlubině.

Örök tél (2018)

Výborně natočený film, který nehledá senzace. Kromě utrpení přináší na druhé straně vůli přežít, milovat a vrátit se domů. Jen ten konec je až moc drastický. Ale krásný. V divákovi určitě vyvolává nutkání zamyslet se nad některými scénami a převést si je do současných parametrů. Netušíme, jak se máme dobře.

Manželská historie (2019)

Pro někoho možná dlouhé statické scény nebo nedostatek "akce", pro jiného úchvatně natočená zpověď před kamerou. Přesně to reflektuje dnešní vztahy, úplně jsem v tom viděl nejen sebe, ale i další okolo. Jinak film stojí na obou hlavních hrdinech a ti to opravdu ustáli na výbornou. Chemie mezi nimi funguje tak, že divákovi se občas chce zoufalstvím smát anebo křičet. A na konci mě to úplně skolilo, že mi se závěrečnými titulky i slzy vyhrkly. Překvapující podívaná, jen nevím, jestli bych unesl se na film podívat někdy znovu. Až tak silný byl.

Slayer: The Repentless Killogy (2019) (koncert)

Film se mi moc nelíbil, spousta krve a neúčelné brutality. A jen čtyři písničky. Naštěstí následoval koncert, který je už někde jinde. I když na chlapíkách toho není moc k vidění, šou nedělají v podstatě žádnou a vystačí si jen s občasnými plameny, tak hudba je někde jinde. Trocha vzpomínek na mládí, to dělá hodně. A vlastně i nostalgie, protože Slayer už svou koncertní činnost ukončili.

Chlapec, který spoutal vítr (2019)

Film, který rozhodně nikoho neurazí. Jen nečekejte žádné zázraky. Příběh je předem očekávatelný a opravdu podle zcela známé šablony si můžete odškrtávat jednotlivé scény. Žádné překvapení, chvílemi tedy až nuda, když víte, jak to bude pokračovat.

Kde je moje tělo? (2019)

Zajímavý film. Už od prvotního nápadu, až po scénář. A ztvárnění se mi opravdu líbilo. A také ten všudypřítomný smutek. Atmosféra je uchvacující. Rád se někdy podívám znovu.

Veřejné lži (2019)

Přiznávám, že tyhle politické thrillery opravdu nemusím, stejně jako nemusím politiku samotnou. A ani Keira Knightley mě nepřesvědčila o opaku. Neříkám, že tenhle film je špatný, ale opravdu jsem se od prvních minut nudil a vůbec mě to neoslovilo. Děkuji, ale nemusím.

War (2019)

Parádní obsazení a ve druhé půlce se to docela slušně rozjede. Ale ta první polovina je potřeba také vidět. Hrithik v ní ukazuje svaly a jediné, čeho lze litovat, je téměř absence tanečních scén. Jen dvě na film je hodně málo, i když jsou opravdu perfektní. Ale užíval jsem si i choreografii soubojů. Vlastně jsem se opravdu bavil po celou dobu. 3+