• Hudební

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Velmi solidně natočený film, bohužel trpí až přílišnou hluchotou, tj. prázdnými místy, kde se nic neděje. Zejména v závěru je to také značně přešvihnuté a hodně naivně ztvárněno. Snad pro lepší pochopení, ale kazí to dojem. I když jsem si to jinak docela užíval, tak prostě nemohu dát víc, než jen o kousíček lepší průměr. 3+

Odříznutí (2018)

Napínavý thriller, na kterém mi snad jako jediné vadilo to neustálé pitvání mrtvol. Snad půlka filmu se odehrává v pitevně a kameraman se věnuje opravdu detailním záběrům. Vím, že je to pro celý film důležité, ale slabý žžaludek tohle špatně snáší. Jinak to byla docela příjemná jízda se silným vlivem severských detektivek.

Stockholmský syndrom (2020) (TV film)

Velmi vydařený pokus o světový film. Další počin České televize, který opravdu stojí za to vidět. I když se tu objevuje pár nedotažených věcí, které zůstávají nedořečeny či vůbec zapomenuty, tak se scénář velmi povedl. Více než dvě hodiny neustálého napětí, kdy si divák jistě najde svého hrdinu, se kterým může prožívat příběh. Možná by jen více prospěl vhled do hlavní postavy, která vlastně celý film je někde v koutě, ale kolem které se to celé točí.

Terminátor: Temný osud (2019)

Skvěle jsem se bavil, je to parádní akční sci-fi jízda. Příběh není nijak složitý, ale snad právě proto dokáže příjemně strhnout. A pak už nezbývá nic jiného, než se prostě oddat tempu a vychutnávat si velmi dobře provedené triky. V druhé půlce přijde občerstvující Arnoldova chvíle a nabere to ještě větší obrátky, které vydrží až do konce.

Svatební host (2018)

Zase tak úplně špatně to nezačalo. Možná až nadprůměrně. Ale to se jednalo jen o pouhých 15 minut. Pak už to byla rozvleklá nuda, ve které se příběh posouval hodně pomalu a kostrbatě. Až jsem se začal těšit na konec, který by toto trápení se autorů a mučení diváka ukončil. O promarněném potenciálu je v tomto případě škoda hovořit...

Přes prsty (2019)

Lehká letní komedie. Mělo by to být asi jen o těch zadečkách, ale i těch je tam poskrovnu. Možná ještě nějaká vypracovaná bříška. Pár vtipů Jiřího Langmajera, který ale také nemá co hrát. O holkách ani nemluvě, navíc Hřebíčková už taková holka není. Napoprvé nic moc a podruhé se do toho nedoporučuji znovu pouštět. 2-

Srdcová královna (2019)

O erotický film rozhodně nejde, v souvislostech jsou intimní scény spíše odpuzující. Jde tu ale o hluboký niterný pohled do všech hlavních postav. To se třeba nepodařilo zase úplně, ale i tak se jedná o velmi strhující film. Možná trochu chladnější, jak to naši severští autoři umí. 3+

Druhý život, jedna láska (2019)

Skutečně bych nechtěl, aby mě tato nemoc potkala. Tělo může, ale mozek nemůže. Ale co si člověk vybere a co ho vlastně čeká? Hlavní hrdina se nechce smířit se svým údělem, a tak proti němu aktivně bojuje. Realisticky ztvárněné příznaky Alzheimerovy nemoci, až se chvílemi chce divákovi brečet. Aby to mělo ty správné grády, je film natočen tak, aby opravdu vehnal slzy do očí. Možná dost nepravděpodobné, ale je to film a tam to lze brát. 3+

Maják (2019)

Podivný film s velmi pochmurnou atmosférou, která se ovšem dá u tohoto tématu očekávat. Vývoj jsem předem očekával, a tak jsem nebyl vůbec překvapen. Jen občasné záběry byly docela psychicky náročné. To vše navíc podpořeno černobílým zpracováním. Vizuálně jsem si často liboval, ale jinak jsem nenašel nic, proč bych měl hodnotit více než průměr.

Judy (2019)

Na film jsem se docela těšil, ale dostavilo se pouze zklamání. Scénář je ve své zkratce zajímavý, ale v rozsahu dvou hodin prostě nefunguje. Renée se snaží, seč může, a to jediné drží film nad vodou, ale pravda je taková, že se toho moc neodehraje a všechno plyne velmi volně a divák to sleduje bez zájmu. Zkrátka nějaké pimprlové divadlo, které nemá moc smysl.