• Hudební

Mine 9 (2019)

Všechno, co byste od takového filmu čekali. Takže žádné překvapení.

Tanki (2018)

Hodně zábavný a odlehčený film, některé scény jsou až komediální. Kdo se těší na pořádný válečný film, ten bude zklamán. A na závěr americký happyend.

Bitva u Midway (2019)

Výborné akční pokoukání, barevné letecké scény a samozřejmě spousta střílení. V některých okamžicích až moc umělé a počítačově vykreslené za hranice reality. Příběh je proti vizuálu výrazně slabší, vlastně téměř žádný. Takže na odpočinkové pokoukání se jedná o výbornou věc, která nadchne, ale jako film to jinak moc nefunguje a divákovi to nic nedá.

Temná tvář Brooklynu (2019)

Film jsem si užíval a nemalou úlohu v tom měl představitel hlavní role Edward Norton. Chvílemi mi připomínal Dustina Hoffmana. Byla radost ho sledovat a občasné hlášky byly velmi vtipné. Dalším důvodem byla účast Bruce Willise, který se sice mihl jen na začátku, ale stačilo to na to, aby zůstal nezapomenutelný po celý zbytek tohoto jinak velmi dlouhého filmu. Pochválit se musí také kameraman. Jím nasnímané obrázky lahodily oku. Zkrátka všechno do sebe zapadlo a připravilo nezapomenutelný zážitek. Nakonec se z tohoto nevinného filmu bez valného očekávání vyklubalo velké překvapení.

Vysoká hra (2020) (TV film)

Trochu slabší scénář, který neudrží pozornost diváka tak, jak by měl, aby vše bylo pochopeno. Téma je ožehavé a aktuální, bohužel není uchopeno za tu správnou stranu. I Krajčo bývá lepší, tady si zrovna nevybíral dobré chvilky. Celkově tedy takové nejasné, nemastné, zanechávající jen slabou pachuť čehosi. 3-

Veselé Velikonoce (1984)

Komedie postavená na velmi jednoduché zápletce. A to je její největší mínus. Po celou dobu se pouze rozvíjí jediný nápad a po čase se to zdá být unavující. Belmondo je ovšem výborný jako vždy, je to prostě živel. Ale natočil lepší filmy.

Drahokam (2019)

Jednoduchý příběh, který by mi ale nevadil. Co mi vadilo více, byla neskutečná ukecanost. Hlasitá hudba a do toho mluvilo stále několik lidí najednou přes sebe a navíc neskutečně rychle. Už po patnácti minutách mi z toho praskala hlava a nedokázal jsem to sledovat bez ucpaných uší. Možná tohle někoho baví...

Místo zločinu Plzeň (2015) (seriál)

Česká televize už dokázala, že umí lepší krimi seriály. Tento se řadí k těm nepovedeným. Jakoby si režisér dopřával dlouhou dovolenou. Nudné dlouhé pasáže, příběh bez napětí, ani mezi postavami nefunguje žádná chemie, ačkoli se sešla docela slušná sebranka. Ale jakoby všechen svůj talent nechali někde v šatně. Ani Plzeň si pořádně nezahraje, a to je tu šest dílů. 2-

Národní třída (2019)

Nepovedená snaha o zpeněžení momentálně velmi oblíbeného Hynka Čermáka. Bohužel jeho charisma v této roli a v tomto filmu a s tímto scénářem vůbec nefunguje. V konečné podobě se jedná o nudnou slepeninu s velmi jednoduchou zápletkou, kde se po celou dobu už tak krátké stopáže skoro nic neděje. Nabízel by se hlubší vhled do nitra osobnosti hlavního hrdiny, ale ani to se režisérovi nepodařilo. K tomu místy silně leze na nervy použitá hudba, která neladí s tím, co se právě na plátně odehrává. Shlédnuto jednou a víckrát už ne.

Last Christmas (2019)

Na tyhle trapné diblice nemám vůbec buňky, takže od prvních minut mi byla hlavní představitelka silně nesympatická. O to víc to byl větší průšvih, protože po celou dobu nesleze ze záběru kamery. Usmívat se umí, to by šlo přetrpět, ale zbytek šel rychle do kopru. Navíc vzhledem k velmi slabému scénáři se na tento snímek vůbec nedalo koukat. Ale neupírám mu jisté kvality, někoho jiného zaujmout může.