• Hudební

Zasažen bleskem (2012)

Letmý pohled do citlivé duše dospívajícího chlapce. Nebo spíše pokus o něj. Rozhodně nechápu označení komedie u filmu, u kterého jsem se ani jednou nezasmál. Vlastně ani nevím, komu je tento snímek určen. Puberťákům to asi moc neřekne, není to dost cool. Střední generaci to bavit nebude a ti starší - nevím. Prostě mi to opravdu vůbec nic neříkalo. Ale blbost to nebyla, spíše neumětelství autorů natočit to trochu zajímavěji.

Nadějné vyhlídky (2012)

Velmi důstojné zpracování klasické předlohy. Od úvodních záběrů s travinami v mlze je stále se na co dívat. Exteriéry jsou zkrátka dechberoucí, záběry na detaily kostýmů atd. rovněž. Přes plátno jsou cítit všechny pachy, pot, krev, emoce... Bohužel zpracování je pro současného diváka až moc konzervativní, příběh postrádá jakoukoli akci, vše podstatné se vlastně odehraje až v poslední čtvrtině filmu. Na to nic nezmění ani vynikající herecké výkony. Zkrátka je to jen jiná verze povinné četby.

Dům v Bretani (2012)

Psychologické drama, nebo horor? Už tak plytký děj je velmi nevýrazně zpracován, v podstatě se vlastně neděje vůbec nic, je to kostrbaté, nelogické, herecké výkony jsou křečovité a neuvěřitelné. Jediným plusem je nádherná krajina. Francouzský film mám moc rád, ale toto je veliké zklamání.

Mapy krajiny (2011) (TV film)

Nádherné záběry většinou podzimních barev Českého ráje, návštěva méně známých míst, nicméně mnohem krásnějších než jsou ty turisticky oblíbené, zasvěcený výklad Václava Cílka, který baví a nenudí. Moc příjemné pokoukání a zbývá jen jediná výtka - proč je to tak krátké?

Vedlejší účinky (2013)

Další psychodrama... Jako by se v poslední době nic jiného netočilo, nebo je to mým výběrem filmů? A čím zamotanější, tím lepší. Přitom to zase takový zázrak nebyl. Vše je natočeno velmi syrově, ale v podstatě velmi koukatelně a standartně, nikde to nepřekračuje nějaké hranice. Bohužel zápletka se tváří až moc složitě a zdá se mi, že i autor se v tom ztratil. Konec proto nevyzní tak, jak by měl a divákovi zůstane kromě nezodpovězených otázek trpká pachuť nechuti se na něco podobného příště podívat.

Za borovicovým hájem (2012)

Je mi to líto, ale po celou tu dlouhou dobu mi na filmu něco nehrálo. Přišlo mi to chvílemi moc zkratkovité, chvílemi zase až moc rozvláčné. Stále to ale nešlo do hloubky, ukazovalo to jen povrch a hercům jsem nevěřil jediné slovo, jediný pohyb, vůbec nic. Neobjevilo se nutkání nad příběhem přemýšlet, nezbyla ani hořkosladká nebo jiná chuť, prostě vůbec nic. Jakoby ztracené více než dvě hodiny života. Kam zmizel všechen ten potenciál, který tu byl ještě před chvílí?

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Pohádka pro dospělé. Hordy krvelačných příšer, spousta mlácení a vizuálních efektů. To prázdnotu nepřehluší. Ale věřím, že někomu se takové filmy mohou líbit. Jako bonus křečovitý humor a spousty klišé, kdy přesně víte, co se v daném okamžiku stane. Pro jednou to stačilo.

Jak se zamilovat (v osmi lekcích) (2012) (TV film)

Sympatický nenáročný film pro pohodový podvečer. Nečekejte od toho zázraky, ale odpočinkový zážitek po uchvátaném pracovním dni. Mezi hlavními představiteli to funguje, příběh má hlavu a patu, není tak úplně stereotypní, má švih a zkrátka se na to příjemně dívá.

Ladíme! (2012)

Film, který se veze na módní vlně amatérských pěveckých soutěží. A daří se diváka zaujmout po celé téměř dvě hodiny. Dokonce je to i napínavé. Nečekejte nic hlubšího, žádné přehnané emoce, pohledy do zákulisí těchto estrád - nic z toho tady není. Jen příjemná pohodová chvilka. A na holky se pěkně kouká...

Záblesky chladné neděle (2012)

Pěkně nasnímané záběry doprovázejí pochmurný příběh, který se jen zvolna odvíjí bez větších dějových zvratů. Chvílemi se chce možná zívnout, ale vždy ve stejný čas dorazí nová informace, která příběh posune o stupínek výš. Ke konci se to začne trochu zamotávat a samotný závěr je možná trochu křečovitý, ale to nekazí dobrý dojem z celého díla.