• Hudební

Faunův labyrint (2006)

Nádherný příběh, bezchybné filmové zpracování, má to hloubku a vyšší poselství. Ale plnému počtu hvězdiček stále něco brání, jakýsi malinkatý drobný krůček, který by to všechno povznesl někam výše. I přes veškeré kvality je to pro mne stále zapomenutelný film. Tak aspoň plus k té čtyřce...

Drsňačky (2013)

Velký návrat Sandry Bullock? Nudná klasická americká komedie, která opisuje z řady předchozích filmů. Nic nového neuvidíte, herecké výkony jsou na tento typ filmu zcela standartní, střih pomalý, kamera rutinní. Jedinečná ukázka sterilní zábavy, ze které po dvou hodinách v hlavě nic nezůstane.

Osamělý jezdec (2013)

Malovaná kovbojka pro děti. Americký cirkusový rádobyhumor šaškujícího Deppa opravdu nemusím a toto byla další ukázka jeho "skvělého" hereckého umění. Kdyby to aspoň vyznívalo jako parodie, ale dát tomu nálepku western, na to už musí být hodně silný žaludek. Ten můj to nestrávil.

Šmejdi (2013)

Hodně silná káva! Je dobře, že takový dokument vznikl, ale měl by se neustále dokola promítat těm, kterých se to nejvíce týká. Jen aby si opravdu vzali k srdci tu jedinou užitečnou radu: Nejezdit, nejezdit, nejezdit!

Po zániku Země (2013)

Rodinné sci-fi s naprosto unylým příběhem. Nemá to spád, chybí tomu obsah, schází jakýkoli smysl, jsou to jen nudné obrázky pro ukrácení dlouhé chvíle. Vhodné pro usnutí. Dětem se to možná líbí, proto ta jedna hvězdička.

Světová válka Z (2013)

Překvapivě výborný Bradův zářez. Ačkoli se jedná o klasický Hollywood, přece jen to není o zničení Ameriky a prezidenta, ale přináší to kvalitní příběh. Navíc je to skvěle natočeno a sestříháno. Má to švih a energii, po celé dvě hodiny to dovede bavit. Jen konec je trochu zvláštní, navíc zůstalo nevyřčeno, o co se vlastně jednalo.

Rozkoš v oblacích (2013)

Téma filmu mi vůbec nesedlo, přišlo mi to fakt trapné. Od sexu přes drogy až po sex. Nevím, na jaký typ diváka to bylo směrováno. Aspoň já jsem se neskutečně nudil. Jen pár okamžiků stálo za to. Nakonec tedy dvě hvězdičky za upřímný smích.

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Návrat ke kořenům. Vizuálně opět krok kupředu, ale stavbou příběhu se vrací kamsi zpátky. Navíc se nepodařilo zcela přenést atmosféru prvních dílů, proto tento film hodnotím jako silně průměrný.

Chvilková slabost (2013) (TV film)

Herecká příležitost pro Marka Vašuta a Zuzanu Stivínovou. A docela jim to spolu klape. Bohužel pro diváka z filmu čpí až moc divadla. Jako divadelní hra tedy 4 hvězdičky, jako film maximálně 2. Když se přikloním k tomu, že se natáčelo kousek od mého baráku, tak s čistým srdcem dávám 3.

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Velmi slabý film, při kterém jsem se často musel psát. Repliky naprosto k smíchu. Nechápu, že má někdo potřebu natáčet takovéhle béčkové filmy. Na konci jsem si opravdu oddychl, že už to mám za sebou.