Nelítostný souboj (1995)

Strhujúca kriminálka režiséra Michaela Manna, ktorá diváka úplne pohltí. Prekrásny príbeh dvoch výnimočných mužov, ktorí nastriedačku získavajú sympatie diváka (na záver z tohto súboja vyšiel pre mňa lepšie De Nirov Neil McCauley). Ohromujúca freska, ktorú považujem za jeden z najžiarivejších klenotov krimi žánru!

Sejmout zabijáka (2011)

Veľmi príjemná záležitosť, pri ktorej si fanúšikovia gangsteriek prídu na svoje. Ja som bol spokojný, páčilo sa mi to a vôbec som sa nenudil. Herecké výkony boli nadpriemerné, strih dynamický a hudba chytľavá. Predtým, než som film videl, myslel som, že to bude len jednorázová záležitosť... Potom som však neodolal a musel som si ho uložiť do zbierky. Určite si ho ešte pozriem. Takýchto poctivých filmov sa dnes rodí málo.

Až vyjde měsíc (2012)

Klobúk dolu pred Wesom Andersonom! Moonrise Kingdom je plný nových (neopozeraných) nápadov, nádherných kameramanských a scenáriastických vychytáviek, lahodnej hudby a skvelých odkazov na legendárne filmy. Veľmi príjemná a roztomilá záležitosť.

Kick-Ass (2010)

Neuveriteľný počin... Matthew Vaughn mixuje originálne komické a komiksové prvky s temnou drámou. Celý film sa hemží odkazmi na kultovú americkú tvorbu, pričom sám Kick-Ass sa každým ďalším záberom stáva kultom. 100%! Zimomriavky po celom tele...

Hvězdný prach (2007)

Láska. Slovo, ktoré vysvetľuje všetko. Táto krásna, čarovná a originálna rozprávka je o čistej láske. Okrem toho je aj mojou najväčšou filmovou láskou. Večný príbeh plný nádherných a úprimných myšlienok. /// "Viete, keď som vravela, že neviem nič o láske? No, to nie je pravda. Viem o nej veľa. Videla som ju. Videla som ju po stáročia z hora. Bola to jediná vec, ktorá robila váš svet znesiteľnejším. Všetky tie vojny. Bolesť a lži. Nenávisť. Keď som to videla, chcela som sa odvrátiť a nepozerať dolu. Ale vidieť ako sa ľudia milujú... Myslím, že môžete prehľadať najvzdialenejšie kúty vesmíru a nič krajšie nenájdete."

Spin (2005)

Jednoduché... Nápadité... Hlboké.

Machete (2010)

Vychádza mi to tak na tri a pol hviezdičky, ale keby to má hlavičku Grindhouse, šiel by som z hodnotením vyššie. Takto z Grindhouse traileru vzniklo celkom nové dielo, ktoré už nemá nič spoločné s projektom Rodriguez - Tarantino... A to je škoda, lebo Machete má svoj zábavný potenciál.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

V čase, keď som písal tento komentár, mal Death Proof na ČSFD.cz iba 66% a bol odetý v modrom šate. Musím dodať, že som bol touto skutočnosťou trošku sklamaný. Pre mňa to bola štýlová jazda s veľmi vtipnými dialógmi a so skvelou hudbou, láskyplná pocta brakom a béčkam. Tarantinova hra (poškriabaný film, preskakovanie záberov, odkazy na jeho staršie filmy...) pôsobila na mňa s určitým pôvabom a bavila ma. Priznávam, že v druhej polovici začali dialógy trošku nudiť, no napriek tomu dávam plné hodnotenie. Death Proof si ho zaslúži! Sašenka165 a Isherwood, pekné komentáre!

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Skvelé! Krásny, milý a sympatický western. Ústredná dvojica si musí získať srdce každého diváka. Nevšedné dielo s legendárnymi scénami a nádherným záverom.

Nespoutaný Django (2012)

V podstate sa stotožňujem s komentármi užívateľov Xmilden a Cervenak. Quentin Tarantino opäť priniesol skvelé filmové dobrodružstvo, plné zábavy, geniálnych hereckých výkonov (Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio a Samuel L. Jackson - trojica hercov, ktorých pobyt na plátne som si vychutnával a prial som si, aby tam zostali čo najdlhšie) a fantastickej hudby. Django Unchained je lepší ako Inglourious Basterds a tým som dal päť hviezdičiek, takže tu nie je čo riešiť...