Králova řeč (2010)

Historická lahôdka! Výborná réžia, fantastické kulisy... Herecké výkony ani nemá zmysel komentovať (potešili aj menšie roličky... napr. Timothy Spall a Michael Gambon). Historické reálie sú na veľmi vysokej úrovni. Celý snímok je aj myšlienkovo veľmi bohatý. Mne sa asi najviac páčilo, keď v závere hovoril Winston Churchill kráľovi o tom, že aj on mal jazykový handicap, ale ho dokázal premeniť na svoju zbraň. Takto sa prosím točí historický film.

Harry Brown (2009)

Napriek určitým námietkam k záveru filmu (hviezdička dolu) si myslím, že Harry Brown je veľmi neobyčajná dráma. Komorné dialógy, pochmúrna atmosféra, realistické násilie a skvelý herecký výkon Michaela Cainea dodávajú filmu poriadnu šťavu. Pre Cainea to musela byť veľká výzva a zrejme aj česť, zahrať si v takomto filme. Filmovanie si pravdepodobne užil. Ja som si potom vďaka nemu mohol užiť kvalitný film.

Dokonalý trik (2006)

Neviem, či som niekedy zažil podobné pocity, ako pri sledovaní The Prestige. Nolan sa so mnou celý čas hral... Ako mačka s klbkom vlny. Vyzeralo to na nevinnú hru... Na záver mi však zasadil silný úder a vyrazil mi dych... Zostal som nemo sedieť pred obrazovkou s otvorenými ústami... Tajomný, temný, mysteriózny, nápaditý, so skvelými myšlienkami a perfektnými hercami... Dokonalý film.

Spáči (1996)

Tu netreba písať o hereckých výkonoch, ani o atmosfére filmu, pretože všetko je dokonalé a strhujúce. Podstatné je tu posolstvo, ktoré film prináša. Je to o viere, hľadaní a predovšetkým o priateľstve... O neuveriteľnej sile priateľstva. Taktiež o pomste grófa Monte Christo... To však k Pekelnej kuchyni patrí.

Podfu(c)k (2000)

Fantastická čierna komédia, ktorá dáva tri veľmi dôležité varovania do života: 1) Nikdy never cigánovi! 2) Pes nie je najlepším priateľom človeka! 3) Vyhýbaj sa ľuďom, ktorí vlastnia prasačiu farmu! Skvelo som sa bavil...

Strom života (2011)

"Jediný spôsob, ako byť šťastný je milovať. Bez lásky Ti Tvoj život len utečie." /// Veľmi silný, citlivý a prenikavý film, ktorý divákovi ponúka neobyčajné posolstvo.

20 000 mil pod mořem (1954)

Veľmi pekné spracovanie klasiky Julesa Vernea. Po technickej stránke je to výnimočný film. Nautilus pod morskou hladinou som sledoval so zatajeným dychom. Myslím, že aj James Mason si zaslúži pochvalu za stvárnenie Kapitána Nema. V jeho podaní pôsobí Nemo tajuplne a nepredvídateľne. Naozaj veľmi dôstojné spracovanie predlohy.

Drive (2011)

Určite jeden z najlepších filmov roku 2011. Ryan Gosling nepotrebuje veľa hovoriť... To čo prežíva, to čo si myslí, to o čom uvažuje je jednoducho z neho cítiť. Hudba je úplne fantastická, miestami krásne poetická, dopĺňa celý film, vytvára správnu atmosféru. Nicolasa Windinga Refna odteraz pečlivo sledujem!

Tintinova dobrodružství (2011)

Pamätám si, že ako malý chlapec som veľmi obdivoval komix o neuveriteľných dobrodružstvách reportéra Tintina. Prečítal som ho snáď stokrát. Niektoré pasáže som dokonca vedel aj naspamäť. Steven Spielberg mi týmto dobrodružným a čarovným filmovým spracovaním oživil tie pekné chvíle, ktoré som ako dieťa prežil s Tintinom.

Faunův labyrint (2006)

Faunov labyrint je fantastický film. Som presvedčený, že každý človek v ňom môže objaviť niečo iné, niečo konkrétne pre jeho život. Mne sa asi po desiatich hodinách od zhliadnutia filmu podarilo objaviť toto: Náš život má cenu vtedy, keď ho dokážeme prežiť pre druhých, pre našich blízkych. Až potom sme pripravený stretnúť sa s Otcom, ktorý nás už dlhé roky túžobne očakáva...