Dark Was the Night (2014)

Čtyři je moc a dvě je málo. Malej mystery horůrek snažící se o oldschool pojetí děje s celkem slušnou atmosférou americkýho buráčkova. Kámen úrazu je asi špatně obsazená hlavní role neboť ten frajer co zrušil Rocka v Kráčející skále a hrdinsky šel na smrt v posledním Resident Evilu se do role uplakanýho šerifa řešícího trauma z minulosti prostě nehodí. Monstrum se ve filmu moc neobjevuje, moc nevraždí a moc se o něm nedozvíme, respekt začne budit až při návštěvě šerifa což je zbytečně pozdě, dle mě ty lesy šly využít mnohem líp. Samozřejmě nechybí ani klišoidní loučení když nastane čas pro LAST STAND kdy se šerif udobří s manželkou i místním ožralou, mladej nováček si najde kundu a všichni se maj hrozně rádi. Potom nastane fáze HURÁ HOROR a nejlepší část filmu. 3 hvězdy ideální, nenudil jsem se, což je posledí dobou u mě problém s hodně filmama. Jen od tohohle nesmíte nic čekat. (jedna urvaná ruka, jedno rozsračkování v autě a dva chlápci vejpůl visící ze stromu)

Insidious 3: Počátek (2015)

Nejslabší díl určitě (zatim), celá linie s mrtvým manželem zbytečná, scény v mrtvým světě už nemaj koule a duch se možná neobjevuje tak často jak by mohl ale jinak mi tam nic nějak extra nevadilo. Úvodní Máváček byl krýpy jak svině, nemluvě o schovce za záclonou a následným zajetí do podlahy. Pár scén bylo přesprstovejch jak hovado. Potom co na místo dorazí pan režisér a Organic Mechanic se trochu odlehčí atmosféra aby si divák vydechl ale za pár minut se babka konečně rozhoupe, vrátí se a dá přes píču bábadukovi v druhým světě (ta hláška COME ON BITCH mi přišla šíleně mimo a cool efekt to rozhodně nemělo). Jako prequel s odkazama na první díly a co přijde je to dobrý a vše do sebe hezky pasuje. Viděl jsem letos o dost víc horších hororů takže nebudu dávat tři ale vyhodim to na čtyři, přeci jen první hodina byla pětková bez debat.

Zesil to! (1990)

Pohodový devadesátky a film co se asi už nezopakuje.

Děs v hlavě (1992)

Lehce podprůměrný béčko kde za to stojí snad jen celkem oškivá scéna s mlejnkem na maso.

Willow Creek (2013)

"Slavnej" Bobcat Goldthwait po luxusním God Bless America zabrousil do moderního hororu a zhruba za 10 dolarů (tentokrát zřejmě bez prdele) natočil found footage o Bigfootovi. Dvě třetiny filmu se jezdí po okolí a dělaj se rozhovory s vidlákama z Vidlákova, třetí třetina vám předvede zbytečně dlouhou scénu ve stanu která kdyby se zkrátila tak by možná působila víc napínavě, následuje chvilkový bloudění lesem a na konci se ukáže Kozatýr. Dal bych odpad ale ten les byl hezkej.

Panoptikum (1981)

Plakát je celkem zavádějící jelikož klaun to tam neprasí, i tak ale ksicht znetvořenýho Gunthera vypadá dost hnusně. První půlka je možná až moc roztahaná ale jakmile se kolotočář a jeho syn naserou tak to šlape jako solidní slasher. Na 4 mlaďochy ovšem nečekejte žádnej velkej bodycount.

Noční můra: Tajemství spánkové paralýzy (2015)

HOROR ROKU. Takhle připosranej jsem nebyl už hodně let. Do filmu jsem šel značně unavenej s tim že to možná budu muset dokoukat po částech, ve skutečnosti jsem se do toho (bohužel pro mě) zažral a cejtil jsem se jako jedna z postav akorát že já byl nucenej na to čumět potmě se sluchátkama. Sluchátka jsou zde dost důležitý jelikož zvuky odvedou 50% práce a pískání a šumění při nightmare částech jsou značně krýpy. No a samotný paralýzy? Ty vole tohle si vytřelo prdel se všema antologiema co dosud vyšly. To jak živě to postavy vyprávěj naprosto suprově doplnuje to co se děje na obrazovce, první frajer vidí zatim jen světla a blikání, postupně se však přidávaj stínový postavy který vám čumí před ksichtem a vy se nemůžete hejbat a jakmile bytosti začnou mluvit tak to jsem nervama už skákal někde na Marsu. Navíc to upozornuje na jednu věc a sice AT SPÍTE NA ZÁDECH, NA BOKU NEBO KSICHTEM KE ZDI TAK SI VÁS TO VŽDYCKY NAJDE. Když vidim to hodnocení tady tak vám se dobrým hororem nikdo nezavděčí bohužel zde se vyskytuje stejnej problém jako u It Follows a sice že vy se do toho prostě nedokážete vžít. Vždyt taková situace je přece naprosto hnusná a nepříjemná. Ale jste prostě čuráci. Nehodnoťte to nízko jen protože to tak ohodnotili ostatní .) Dneska se pro jistotu přikreju i přes hlavu.

Jurský svět (2015)

Tak to mě nemile překvapilo. Kouzlo prvních Parků to nemá ani trochu, sice to ze začátku hraje na city projíždkou parku a starou známou muzikou ale celý se to zvrtne v klasickej moderní bordel a kdyby na ostrově měli mrakodrapy tak se vsadim že nákej by tam ještě spadnul. Když chci drsnou akci tak si pustim loňskou Godzillu. Lovení s raptorama je samozřejmě efektivní (asi 30 vteřin), na dinoše se dobře kouká a najde se i pár zapamatovatelnejch scén (ženská co přistane v obřím bazénu s rybákem z traileru). Jinak jsem se nebavil ani trochu a dokonce bych řekl i míň než u průměrný trojky kterou si v budoucnu zřejmě stejně dám radši než tohle.

Méďa 2 (2015)

Místama trapný a místama velice dobrý, scény jako Neesonovo cameo, rvačka na Comic Conu nebo luxusní scéna u stand-up komiků jsou mnohem vtipnější než cokoliv z jedničky. Bohužel scénář stojí za hovno a je tu akorát jako vedlejší lepidlo zmíněnejch scén. Solidní pokračování.

Grave Encounters 2 (2012)

Zoufale nudnej rozjezd ale potom co začne bubáctví v blázinci je to ve starejch kolejích a člověk se opravdu bojí. Že je to kopie jedničky to mi snad nevadí když byla dobrá. Samozřejmě pobavil i korejec co pronesl větu MENŠINY TO VŽDYCKY SCHYTAJ JAKO PRVNÍ a asi 5 minut nato jako první ve filmu zařve :)))) Bohužel poslední třetina se starým známým už výrazně kulhá a za posledních cca 30-40 minut přijde už jen jedna lekačka, což je škoda.