Přepadení 13. okrsku (1976)

Obléhání policejní stanice kde zařve snad 50 lidí během pár minut. Carpenter zde ještě neni tak rozjetej jako v dalších filmech, občas se tu ale blejskne jeho hororová stránka (utíkání tmou) i jeho šílenej smysl pro humor (zmrzlina).

Chůva na zabití (2017)

Sám doma a zaprasenej vod krve. Hororový komedie zřídka fungujou ale tady to šlape na jedničku, kromě těch trapnejch grafickejch nálepek na obrazovce (KAPESNÍ NŮŽ SVINĚ) jsem se totiž pořádně bavil od začátku do konce. Má to překvapivě hodně gore efektů a překvapivě hodně funkčních hlášek. A Samara Weaving je 10/10.

Velmi temné období (2017)

Možná nadhodnocuju, ale pro mě to bylo super. Nebudu spoilerovat ani popisovat příběh, jelikož si myslim že si každej film užije víc pokud si o něm nebude nic číst, stejně jako jsem to udělal já. Je to něco jako Stand By Me naruby, z 90. let a se super dark atmosférou. Hodně uvěřitelná parta teenagerů, možná uvěřitelnější než parta ze Stranger Things, smysluplný dialogy, slušná kamera a hodně hodně hodně dobrej soundtrack od mistra minimalistickýho electra Bena Frosta. Mámu hlavní postavy hraje Kimberly z Brainscanu což bylo trochu ujetý :)) Moc pěknej indie film.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Oproti tomu jak se tenhle film jeví je to prakticky jen b(l)ondovka z doby pádu Berlínský zdi. Hraje se tak spíš na špionážní notu než na co nejvíc akce, ale ta když přijde, tak je čistě johnwickovská, takže se na to čumí dobře. Palec nahoru za cool soundtrack.

Tvář vody (2017)

Vypadá to jak od Špílberka, možná až moc. Začátek je moc hezkej, dobová atmosféra funguje naplno a drží to pozornost, jenže pak to spadne do E.T. klišé a tam mě to ztratilo, protože to vlastně nic jinýho neni, jen jsem čekal kdy toho rybáka naloží do košíku u kola a proletí kolem Měsíce. Monstrum spíš než plejtváka z Černý laguny připomíná Abe Sapiena z Hellboye což díky rejžovi je podezřelý. Samozřejmě se to snaží vecpat do filmu co nejvíc žhavejch témat současnosti takže rasismus a teplouši se tu objevujou docela často, to bude zřejmě důvod proč tomu nakonec plácli Oskárka. Když už nic, tak to jen dokázalo že Del Toro by mohl celkem věrohodně zfilmovat Bioshock.

Welcome to Willits (2016) odpad!

Říkal jsem si že v poslední době koukám na až moc dobrejch filmů a tak jsem to chtěl vyvážit nějakou sračkou, načež se nabídlo tohle. Naposled jsem s Dolphem viděl Don't Kill It což byl absolutní shit, oproti tomuhle to ovšem byl hotovej Citizen Kane. Welcome To Willits je srandovní v tom, že mě to donutilo vypnout film ještě předtim než se Dolph ukáže doopravdy na scéně, to jest cca 30 minut po začátku filmu, což mi říká že v tom filmu asi stejně moc nehraje. Už od začátku jsem sral smíchy z dialogů který musel napsat nějakej blázen. Nejen že si zde lidi odpovídaj na uplně jiný věci než na který jsou tázaný, navíc říkaj tak šílený věci že z toho je skoro nechtěná komedie (URČITĚ TO BYL SASKVAČ ne byli to mimozemšťani DÁ SI NĚKDO KRADENÝ VÍNO?). Co mě neuvěřitelně sralo byla glorifikace feťáků a podobný špíny, těch prvních pár minut má takovej ten klasicky ubohej feťáckej podtón kde se brečí nad tim že je to ilegální a podobně. Uplně nejvíc mě ale pobavilo hodnocení některejch lidí tady který tenhle film hodnotí uplně stejným počtem hvězd jako nedávnej Annihilation což musí bejt už nějaká mozková vada nebo nevim. A toho "zvučnýho hereckýho obsazení" jsem si teda nevšiml, pokud se tim nemyslí Dolph Lundgren skoro 30 let hrající v evropskejch nízkorozpočtovejch sračkách a nebo ten Zac Efron z výprodeje. Samozřejmě komentář s největším hodnocením zde má taky nejvíc hrubek :))

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Coenovský postavičky v necoenovským filmu, kterej je nejlepším příkladem komediálního drama za poslední roky. Zaslouženě oscarový, zejména co se týče herectví. Na konci zaručená dobrá nálada.

Sněhulák (2017)

Zvláštní film. Kdyby to bylo čistě jen vyšetřování sériovýho vraha, bylo by to dobrý, ale zřejmě se tam snažili vecpat co nejvíc věcí z knížky což v tom akorát udělalo bordel. Spousta scén a dějovejch linek zůstává neukončeno (Fassbenderův byt, vše ohledně morfujícího Vala Kilmera, kterej je mimochodem luxusně předabovanej protože s tim ksichtem asi sotva dokáže mluvit atd). Závěr je dost špatná odměna po těch dvou hodinách. Má to ale dobrý obsazení, dobrou hudbu a super exteriéry, takže aspon něco.

Táta je doma 2 (2017)

Podprůměrná "komedie". Kromě Johna Lithgowa v tom nefunguje naprosto nic.

Loganovi parťáci (2017)

Milej a pohodovej film kterej je mnohem lepší a vtipnější než se na první pohled zdá. Kylo Ren má dost velkej komediální potenciál a jen se ukázalo jak moc mu role ve Star Wars nesedí.