Pacific Rim: Povstání (2018) odpad!

První díl byla sračka a tohle je snad ještě horší. Blbý přehrávání všech postav a hra "na vtip" to celý posílaj ke dnu. Tohle by mě nebavilo ani kdyby mi bylo pět.

Za černou duhou (2010)

Ten film se nikdy neprezentoval jako něco co odsejpá a i režisér řekl že spadá spíš do tzv. trance filmů, takže pyskovat kvůli tomu že je to pomalý nedává smysl, každej by měl vědět do čeho jde. Film se soustředí na vizuál a ten je perfektní, pokud žerete sci-fi z konce 70. a začátku 80. let, tak budete jako doma, hraje se zde spíš s barvama a design je hypnoticky minimalistickej. K tomu všemu hraje jeden z nejlepších synťákovejch soundtracků za posledních 20 let. Hodně mi to připomínalo 2001 nebo THX 1138. Herecky zde neni moc o čem mluvit neboť tolik lidí v tom neni, hlavní postava je takovej Christian Bale z bazaru ale postava šílenýho doktora mu jde dobře. Celkově je to film kterej si myslim že si budu pamatovat ještě dlouho, už kvůli těm super sekvencím kdy jde obraz a hudba ruku v ruce.

Prvotní vztek (2018)

Vy jste se snad všichni posrali. Absolutně neatmosferická blbost která začíná tim že tam Biggie vykukuje zpoza stromů jak kdyby to byl nákej animák. V kombinaci s jeho absurdním kostýmem to působí dost komicky, a je těžký se pak naladit na notu toho filmu když hlavní monstrum vypadá tak blbě že by ho z prdele nepoužila ani Troma. Trochu mi připomínal toho hnusáka z Creepshow co se schovával v krabici. Herci jsou hrozný až na vidláky, což možná neni náhoda protože vzhledem ke zvučnosti jmen dost možná hráli sami sebe. Do toho je tam šerif kterej okamžitě přistoupí na teorii Biggieho potom co na autě uvidí škrábance který klidně mohl udělat náš kocour. Zhruba od půlky filmu se začnou objevovat celkem solidní gore efekty kde mě zaujal hlavně ten kde frajera téměř promění v kanadskou postavičku ze South Parku (já vim že už to bylo ve filmech jako Hatchet a podobně, ale ne takhle). Za gore dávám hvězdu, jinak je to naprostá pitomost bez napětí nebo čehokoliv zajímavýho.

Black Panther (2018) odpad!

Největší tupost jakou nám Marvel zatim naservíroval. Nějak nechápu to haló kolem filmu ohledně jeho hodnoty pro černošskou kulturu protože právě tenhle film je ta nejstereotypičtější věc jakou mohli udělat a kdyby to točil běloch tak už každej brečí o rasismu. Film začíná na basketovým hřišti v ghettu (protože bubáci maj přece rádi basket a žijou v ghettech), soundtrack je výhradně rap (protože bubáci maj rádi rap a nic jinýho) atd atd. Herci co jinde mluví normálně zde používaj fake akcent když mluví anglicky aby se zdůraznilo to že jsou to afričani kdyby to náhodou nebylo někomu jasný z těch ujetejch kostýmů. Nevim proč někdo mluví tou jejich wakandí mateřštinou a někdo tou lámanou angličtinou ale hádám že nějakej smysl to asi pro někoho mělo Jsou technologicky tisíc let napřed ale jazyk se naučit neumí. Po pohodovejch Strážcích 2 a Thorovi 3 je tohle zase taková seriózní píčárna která se snaží o nějakej artovej přesah. Příběh samozřejmě hloupej ale aspoň měl Marvel nějakou vycpávku a shrábnul miliardu na blbečcích co tohle žerou. P.S. pokaždý když prásknou oštěpem o zem, tak stojí na víku od kanálu. Stačí se zaposlouchat.

Medvěd Brigsby (2017)

Dramedie která zdaleka neni tak divná, jak tu lidi píšou. Největší problém je nedostatečný vysvětlení psychologie hlavní postavy, což trochu vadí ve filmu o psychologii hlavní postavy. Všechno se tu bere dost zkratkovitě. Herecky je to ale OK a má to pěknej soundtrack takže pár hvězd z toho vyprdim.

I Had a Bloody Good Time at House Harker (2016) odpad!

Hodně nevtipná záležitost která vypadá jako amatérskej YouTube projekt. Na Whitney Moore můžu čumět celej den na netu a nic víc za to v tomhle filmu nestojí. Ať už hledáte horor nebo komedii, tady to nenajdete, tak si ušetřete hodinu a půl času a dejte něco jinýho.

Winchester: Sídlo démonů (2018)

Od tohohle dua režisérů jsem čekal mnohem víc. Mohl to bejt dobrej novodobej pokus o gotickej horor, bohužel nefunguje napětí, lekačky a dokonce ani interakce postav neni tak ucelená aby se příběh nějak zajímavě odvíjel. Hodně špatný.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Mě to bavilo. Barevnost a rozmanitost světa připomíná Pátej element, tady je však vše tak trojnásobně větší a šílenější, takže Besson rozhodně neztratil smysl pro sci-fi svět. Triky jsou naprosto super a film vypadá moc hezky, oproti němu jsou poslední díly Star Wars jen šedočerná nuda. Děj je trochu složitější než by bylo třeba ale většinu filmu jsou postavy v pohybu takže je pořád na co koukat, což platí i pro Caru Delevingne, která mohla táhnout klidně celej film, jelikož Valerian neni zrovna sympatickej hrdina ani herec a né náhodou ta část filmu ve který neni protože je knockoutovanej je asi ta nejzábavnější.

Nepřátelé (2017)

Víte že to nebude žádnej usmrkanej western pro posery když po dvou minutách filmu nemilosrdně zastřelí dvě děti a kojence a to vše na kameru. Westerny jsou zvláštní typ filmu protože at už jsou braný odlehčeně nebo drsně, stejně to může bejt dobrá podívaná, já mám ovšem radši ty drsný (Unforgiven je dle mě to nejlepší co filmovej Divokej Západ nabízí), a tak nemůžu jinak než pět hvězd. Nejen že to je další celkem syrovej pohled do tý doby, má to dokonce i dějovou linii o toleranci jiný rasy která mi nepřišla tak vykalkulovaná a falešná jako to dnes Hollywood rád dělá. Christian Bale zde má jednu z nejlepších rolí svojí kariéry, ale největší překvapení byl asi Rory Cochrane jehož postava si zasloužila mnohem víc prostoru jelikož byl prostě na Oscara. Líbilo.