Dobrý časy (2017)

Naprostá šílenost která vypadá jako by 95% bylo točeno guerilla stylem. Film se až na pár míst prakticky nezastaví a furt jede, Robert Pattinson dokazuje že umí hrát a tahle role mu fakt sedla. Soundtrack je parádní směsice kytar a synťáků která k tomu tak nějak zvláštně pasuje. Moc lidí v tom tady nevidí komedii a analyzujou to tady jak náký těžký psycho drama což to absolutně neni. Příběh toho feťáka jak se dostal do nemocnice to bylo na Oscara :))

Anihilace (2018)

Tohle je přesně to co jsem chtěl od loňskýho Arrivalu. Nářezový sci-fi který úspěšně vylepšuje hromadu inspirací z už natočenejch filmů, a že těch inspirací je jak nasráno. Lidi jich tu vypisujou hodně, mně osobně to svým způsobem hodně připomínalo The Thing s trochu širším zaměřením na faunu a flóru, s trochou Pavučiny snů a barevností Skull Islandu. Obsazení je sympatický, Natálka je s věkem hezčí a hezčí. Soundtrack okamžitě kupuju. Jen ten konec je bohužel stokrát viděný klišé který nemá šanci někoho překvapit.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Rozhodně lepší a údernější Star Wars než sedmička která se postupem času stala jednim z nejslabších dílů. Tady se sice šetří prostorama, ale málo je tentokrát víc, neboť je to ucelenější a soustředěnější. Vtipy fungujou, akce je slušná a pro některý postavy je to solidní zakončení.

Maska smrti (1986)

Hodně průměrnej rutinní osmdesátkovej slasher. První půlku filmu musíte trpět hodně nesympatický postavy a jejich tlachání o sračkách, k tomu hraje hodně divnej soundtrack kterej z toho skoro dělal parodii. Jakmile se začne vraždit tak se to trochu zlepší jelikož pár zabití je provedeno celkem slušně z hlediska efektů, postavy se však stále chovaj naprosto idiotsky. Kašpara tam mělo bejt trochu víc.

Exterminátor (1990)

Suprový post-80s béčko a zároven dobrej sequel pro Class of 1984. Má to všechno co správnej osmdesátkovej film mít má, sympatická hlavní role, alternativní minulost/budoucnost a pár povedenejch praktickejch efektů.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Sorry ale tohle ne. Naprosto úděsná kolekce karikaturních postav která odstartuje film mě skoro přinutila to vypnout a jejich videoherní protějšky na tom nejsou o moc líp. 90% dialogů je retardovaný vysvětlování věcí co jsou divákovi jasný 20 minut předem a zbylejch 10% jsou "hlášky" kdy má bejt jakože prdel že Dwayne Johnson je jako nejnabušenější z postav taky ten nejpřiposranější. Ty vole vždyt je tam celá scéna věnovaná vtipu o chcaní... Neni divu že LIVINGDEAD to žere.

The Disaster Artist: Úžasný propadák (2017)

James Franco to hraje dobře ale bohužel je film kromě úvodu a posledních pár minut jen velice nezajímavá sbírka příhod z natáčení kterejch oproti očekávání neni tolik. Způsobeno to bude asi tim že jakmile začnou natáčet film tak se film přestane soustředit na Tommyho postavu jako takovou a stane se z něj vážně jen ta komická figurka kterou komentuje štáb, a to neni důvod proč bych chtěl tenhle film vidět. Zároveň finální reakce publika na premiéře až moc tlačí na pilu (ve skutečnosti to bylo jinak) takže jsem si nemohl pomoct a přemejšlel jsem jak moc vážně to při natáčení tohohle filmu brali, knížku jsem totiž nečetl. Jinak je ve filmu slušně použitá hudba (Corona!) a vidět vedle sebe záběr po záběru scény starý a nový bylo zajímavý.

Hellraiser: Judgment (2018)

Lepší než ten předchozí výsměch, i tak ale špatnej film. Náhrada obsazení Pinheada se povedla, k čemu to ale je když ve filmu skoro vůbec neni? Detektivní zápletka je podobná tý z Hellraiser: Inferno, tady je ale tak tisíckrát blbější. Střih ve filmu je divnej a scény na sebe špatně souvisle navazujou. Kamera těžce laciná. Jediný co se zde tak povedlo jsou masky a gore efekty, vše poctivě prakticky a nechutně.

Thor: Ragnarok (2017)

Díky bohu že Taika Waititi dostal kreativní svobodu a místo pásový kopie marvelovýho filmu udělal tenhle 80s revival kterej sází na to co dělá Guardians of the Galaxy koukatelným. Všechno je hezky barevný, vtipů je dost a fungujou, hudební pecky jsou použitý na správnejch místech a hlavně to uplně degraduje předchozí dva Thory na téměř nekoukatelnou úroveň (nedokážu si představit jak si někdo po tomhle řekne že si jde dát Dark World aby se pobavil). Občas mi přišlo že si Waititi z celýho MCU dělá prdel (Dr. Strange, Matt Damon) a s ničim se moc nesere (Odin). Na hodně místech mi to připomínalo starý Star Wars tim jak dobře to pracuje se světem. Mluvící Hulk je naprosto super a konečně dostal prostor dokázat že stojí za to ho do filmu nacpat když se ví jak na to. Jakmile se ale promění zpátky po první půlce filmu tak to začne trochu ztrácet dech což je nakonec vynahrazeno v přestřeleným závěru kde to lítá jak svině, i tak mohli tu gladiátorskou linii trochu natáhnout neboť právě o tom Planet Hulk je. Je škoda že tohle bude asi ojedinělej případ neboť takhle zaexperimentovat i s ostatníma nudařema z Avengers asi nikdo chtít nebude a pravděpodobně už by to ani nevyšlo.

Liga spravedlnosti (2017)

Špatný, ale je to přesně to co uplakánci chtěli aby bylo Batman v Superman. Rádoby komediální sračička ve stylu Marvelu. S týmem problém nemám a každej hraje víceméně svoje a dobře, jen Batman je předělanej tak aby podivně hláškoval a právě jeho drsnost a vážnost v BvS z něj dělala super postavu, tim pádem ho tenhle film neprávem sráží. Naopak odlehčenější Superman zde funguje. Triky jsou strašný a vypadá to díky tomu často jak film od Asylum. Příběh je trapná recyklace toho co jsme už tisíckrát viděli. Akce je tu tři prdele ale neni zdaleka tak úderná jako v BvS kde jí bylo sice málo ale fungovala. Jak jsem řekl, je to přesně to co lidi chtěli a neni to o nic horší než průměrnej marvelák z posledních let. Jediný co mě trochu uklidnilo byl Deathstroke po závěrečnejch titulkách.