My Friend Dahmer (2017)

Celkem zajímavá sonda do středoškolský etapy jednoho z nejpopulárnějších sériovejch vrahů. Spousta hardcore hororovejch hlupáků to zde rovnou hodí k odpadu jelikož čekali tři prdele krve, pravděpodobně netušíc že film je adaptací komiksu kterej vydal Dahmerův kamarád ze střední a zároveň jedna z postav filmu kterej se ho snažil přiblížit lidem tak jak ho viděli jeho nejbližší a jak se on choval k nim. Obsazení hlavní role je super a od první minuty víte že koukáte na magora se zábleskama normálnosti (návštěva víceprezidenta), a ne naopak. Film je tak o 30 minut delší než by bylo třeba a je tam spousta částí co by šla vystříhat, i tak to ani zdaleka neni náká hrozná sračka. Jen musíte vědět do čeho jdete.

Bomb City (2017)

Pro někoho kdo o tom nic neví tohle bude jen lehce osmdesátkově laděná konfrontace mezi punkovou komunitou a fotbalistama z Texasu, ve skutečnosti je to ale adaptace incidentu kterej se doopravdy stal před 20 lety a kterej trochu zatřásl tim klišé kdo je hodnej a kdo zlej. Tim že je jasný jak film nakonec dopadne jde o nepříliš veselou podívanou i přesto že neni komu fandit. Na to že většina obsazení jsou no name herci tak to je zvládnutý dobře. Velice slušná kamera to zbavuje lacinýho vzhledu což je taky velký plus v kombinaci s pěkným soundtrackem (tim myslim ten složenej přímo pro film). Moc pěknej kousek kterej moc lidí asi neuvidí a to je škoda.

Lesní rituál (2017)

Parta britů vs. wendigo po švédsku. První dvě třetiny filmu utekly jako nic neboť je to suprová, oldschoolově tajemná variace na zlo v lese, do toho parádní záběry na krajinu a lesy. Poslední část filmu s nezajímavým kultem je dost blbá a film sráží spíš k průměru, navíc docela zklame to jak se nakonec vše vyřeší. I tak, 75% filmu je dobrej horor.

Society (1989)

Je to takovej mix Fakulty a The Thing. První hodinu je to solidní mystery film, pak se to zvrtne v jednu z nejšílenějších a nejhnusnějších věcí co kdy člověk natočil. Ty speciální efekty jsou nářez. Škoda jen že v tý poslední části se film vydal spíš cestou komedie, trochu dusnější a brutálnější pojetí by z toho udělalo jeden z nejlepších osmdesátkovejch hororů. Taky mi trochu vadil ten (ne)konec. Tak jako tak jeden z hororů co musíte vidět.

Sweet Virginia (2017)

Hodně pomalý cosi z horskýho městečka kde je plno postav o ničem a kde se nic neděje. Ani ten Šejn to tentokrát nezachraňuje. Kamera a pár záběrů ale ujde.

LBJ (2016)

Woodyho hereckej koncert v dramatu který je spíš až nečekaně komorní. Nečekejte žádný House of Cards, spíš politickej film snesitelnej i pro člověka co se o to moc nezajímá. Takovej film nesou hlavně herci a zde to tak opravdu je.

Zabití posvátného jelena (2017)

Neskutečně úchylnej film plnej úchylnejch postav a ještě úchylnějších dialogů. Prakticky nic v tomhle filmu neni uvěřitelný ani reálný, ale možná proto je to taková sranda. Do žánrů plácnout slovo "komedie" a je to.

Day of the Dead: Bloodline (2018) odpad!

Hrozně zahraná a laciná sračka která je o to víc urážející díky svýmu názvu. Masky zombíků ujdou (nic extra) ale to je tak vše. Jakmile na začátku dva zombíci chytí frajera a jako efekt jeho zabití je použitý vzdušný dělo do kterýho někdo hodil trochu kečupu, věděl jsem že to půjde do prdele. Je to normální tuctová píčovina kterejch dnešní céčková hororová generace vysere tisíc za rok. Myslim že Romero umřel při zkušební projekci.

Bright (2017)

S takovým námětem to překvapivě neni vůbec tak trapný jako Suicide Squad, svět je funkční a slušně napsanej, orkové poslouchaj Cannibal Corpse, Will Smith hláškuje jako za starejch časů a akce je natočená docela dobře kromě občasnýho přeplácanýho střihu. Pobaví a neurazí.

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Ačkoliv prvních pár epizod navozuje dojem že jde o retardovaný skeče ve stylu Simpsonů, stane se z toho nakonec dost úderný existenciální drama.