ADAM: 3. díl (2017)

Třetí část Adama je suprová hlavně díky příběhu a paradoxně i herectví. Jak se říká, dobře dabovat postavu je často těžší než jí zahrát, ale Michael Rogers to zde naprosto perfektně zvládl. Závěrečná scéna v kombinaci s hudbou hodně silná.

Černý déšť (1989)

Příjemná osmdesátková kriminálka kde charismatickej Michael Douglas stopuje Yakuzu v Japonsku. Má to hezkej japonskej vizuál typickej pro tu dobu - zadeštěný ulice a neony, k tomu hudba která míchá synťáky a orientální muziku a sedí k filmu perfektně. Slušně přihrává i Andy Garcia dokud se trochu bezhlavě nevrhne do akce a taky sympatickej inspektor Matsumoto.

Lost Highway (1997)

Sám Lynch přiznal že film nemá jednoznačnej příběh, takže se nad tim neni třeba pozastavovat. Je to noir jak vyšitej, a ještě k tomu v dvojitý dávce. Robert Blake super.

Aliens: Zone of Silence (2017) odpad!

Ukázkovej případ špatnýho found footage filmu. Napětí ve filmu prakticky neexistuje protože díky debilnímu střihu mezi asi tisícem kamer absolutně nevíte co se děje a kdy se to děje. Do toho neustálý glitchování kamery který začalo bejt trapný už v první půlce filmu ještě než jsme se vůbec přesunuli na místo. Nechápu proč to ve filmech tohohle typu je, nikdy to nefunguje a je to otravný, kromě toho si aspoň mohli dát práci s tim aby to nevypadalo tak očividně fake a dodělaný v postprodukci. No a hlavní problém filmu? Nic se v něm nestane. Na to že je to z většiny v poušti a v noci tak z toho mohli udělat aspoň něco, ale ne, je to jen chůze a tlachání o kravinách a všechno je zde shrnuto asi do tří scén kde v jedný vidíte šmouhu na obloze což postavy komentujou trefně slovama "co to kurva je" a následně uvidíte amorfní stín na vnějšku stanu asi půl vteřiny a pokud jste si dosud nenasrali do kalhot tak počkejte na ten nejdementnější a nejantiklimatičtější závěr v historii found footage filmů, protože jakmile spustí titulky tak tutově jako já rejžovi nahlas vzkážete at jde do prdele.

Moucha 2 (1989)

Scéna se psem je nightmare fuel.

Hell House LLC (2015)

První cca hodinka je docela dobrá a má to pár hodně slušnejch strašidelnejch momentů kde je plně využito found footage formátu, obzvlášt podpeřinová scéna neni moc pěkná. Bohužel to jak nakonec situace vygradovala mi přišlo jako mírný zklamání a rejžovi se to trochu rozsypalo pod rukama, finální twist byl regulérní píčovina a dost srážel to jak hezky pomalu film gradoval. Škoda.

Outland (1981)

Velice dobrej space western v čele s charismatickým Connerym a hláškující Frances Sternhagen. Film vypadá překvapivě hodně dobře a kvalitní kulisy musely sežrat podstatnou část rozpočtu. Příběh je zajímavej, ani ne tak kvůli úvodnímu vyšetřování, spíš poslední třetina to vše hezky uzamkne, od momentu kdy Connery zjistí že vedení si na něj najalo dva zabijáky a začne se na stanici připravovat tak že si na ní schovává zbraně, naposledy telefonuje s rodinou která je na cestě zpátky na Zemi a snaží se získat podporu někoho dalšího což se mu nepodaří a vyserou se na něj i kolegové z práce, k čemuž se neustále připomíná odpočet času kdy má dorazit transport s těma zmrdama.

Screamers - Hlasy z podzemí (1995)

Film bohužel trpí syndromem nudy. Nabízí toho málo, a na poli skoro dvou hodin jsou skoro tři čtvrtiny toho jen pochodování hlavních postav někam. Na to že jim hrozí útok prakticky na každým kroku, tak toho scénář v podstatě nevyužije skoro vůbec, a tak se o ně nakonec přestanete bát jelikož je jim to prostě u prdele, jako by i oni věděli že scénáristi na ně nikoho nepošlou. Trochu mě zklamalo odhalení hned na začátku že screamery vyrobili lidi, chápu že to má mít nějakej přesah o tom kdy se zbraně vyrobený lidma obrátí proti nim atd atd ale trochu to užíralo z tajemný atmosféry kterou to mohlo mít. Efekty na tom nejsou moc dobře, ty praktický ještě ujdou, ale ty speciální vypadaj strašně, skoro až komicky. Za co si však film zaslouží chválu je soundtrack kterej je na tohle béčko až překvapivě dobrej. Ve scénách jako třeba když ten malej kluk škemrá dělá soundtrack nejvíc práce ze všech. No a to je tak vše. Po efektním rozřezání na začátku filmu už se gore nedočkáte protože kromě asi dvou postav všichni umřou mimo záběr nebo tam prostě nejsou vůbec vidět. Za mě celkem zklamání. Zkrátit tak o 30 minut a udělat to svižnější.

Přání smrti (2018) odpad!

Laciná kravinka s klasickou DVD vyčpělou verzí Willise. Hlavním problémem je to že celá jeho role neni uvěřitelná ani za mák. Ve zlomovým okamžiku na začátku filmu se z něj totiž stane regulérní magor a jeho vraždění absolutně nedává smysl, k tomu rutinní linie s detektivama která je totálně zbytečná. Nemá to koule, krev ani zajímavý scény, neustálý prostřihy na internetový podcasty a zprávy jsou už dávno značkou amatéřiny. Nejlepší Death Wish je to z roku 2007.

Oni 2: Noční kořist (2018) odpad!

Stejná sračka jako první díl, akorát tady už ta trojka aspoň něco dělá a jen blbě nečumí (ačkoliv čumění je tu hodně). Rodinka je neskutečně nesympatická v čele s ohyzdnou dcerkou který měl někdo zaparkovat nůž mezi voči hned na začátku. Ani to pěkně nevypadá, skoro celej film je v tom hnusným černo-oranžovým zabarvení jako jednička a po chvilce mi z toho bylo na blití. Klišé střídá klišé a je jasný jak to dopadne ještě dřív než film vůbec začne. A musíme v roce 2018 dávat do filmů "podle skutečných událostí"? Jasný je to natočený podle skutečných událostí kde maskovaný debílci postávaj kolem, čumí a nic nedělaj načež všichni zařvou a nezbyde nikdo kdo by tohle vyprávěl aby pak mohl nějakej no name čuráček natočit film.