Park (2016) (pořad)

Videl som viacero skúšok + stream zo zóny Refresheru a relácia má minimálne obrovský potenciál na trhu kde podobný produkt jednoducho obsentuje. Moderátorská dvojica neopozeraná a pomerne rýchlo zohratá, prostredie fajn a hlavne relácia by mala mapovať záujmové oblasti mladých ľudí v čo možno najširšom spektre.

Šéfkuchař nadivoko (2005) (seriál)

K seriálu som sa dostal ako slepé kura k zrnu a bol som skutočne neskutočne šťastný, že sa tak stalo. Po prvých troch dieloch som si pozrel dovtedy mnou zamietaného Amerického snipera a aj keď film bol v rámci možností dnešnej doby dobre spracovaný a hercami podaný: bol som okamžite prinútený vrátit sa ku B.Cooperovi s panvicou a nie sniperkou. 13 častí utieklo ako voda a je naozaj škoda, že ich nebolo viac, resp. že posledná časť nevytvorila väčší dojem celistvosti celého projektu. Výborná, nenáročná zábava, kde človek vďaka počtu častí a stopáži nemusí držať v hlave veľké dejové línie ani neustále sa obmieňajúce postavy ako to býva pri seriáloch bez konca. TOP: John Francis Daley (v podstate celkovo šikana, ktorú s takou radosťou podstupuje, ale keď prišiel o obočie nevedel som nabrať dych od smiechu).

HiStory (2015) (pořad)

Po prvej časti musím povedať, že konečne niečo hodnotné: pre univerzálneho diváka. Vysielací čas je trochu nešťastný, ale formát ako taký je prínosný. Komentár je veľmi počúvateľný a grafika nie je úplne originálna, ale spĺňa účel krátkometrážneho dokumentu. Uvidíme akým smerom sa budú uberať ďalšie časti. zatiaľ plný počet *****

Noe (2014)

Podpriemerný scenár s priemernými hereckými výkonmi ale nadpriemerným hereckým obsadením.(Houstone máme problém) Všetci na Noeho nadávali, no napriek tomu som veril, že minimálne R.Crowe film potiahne do pre mňa postačujúcej roviny. Bol to ale práve on, kto ma viac ako dve hodiny sral každým gestom. Napriek prehnaným vyobrazeniam božskej moci som to na dva krát zhltol a som rád že je to za mnou. Žiadna ujma na duši, ale ani katarzia sa nekonali tak skutočne môžem len konštatovať, že film je priemerný americký výcuc biblie.

Láska nebeská (2003)

Bill Nighy a jeho nezabudnuteľná hláška:" Milé deti, nikdy si nekupujte drogy. Staňte sa slávnymi a budú vám ich dávať zadarmo", bol prvý moment kedy som pochopil, že láska nebeská nie je len Denník Brižit s veľkoplošným hereckým obsadením, a že okrem klasických klišé o láske vyrozpráva aj nejaké tie duševné pohnútky hlavných hrdinov k ich činom. Ťažko vyzdvihnúť nejakého z hercov, lebo ako celok pôsobia prirodzene a finálny dojem je viac než len dobrý, preto by bola aj škoda ničiť film hľadaním nedostatkov. 99%

Beznadějný trouba (2011)

Nevravím, že je to počin roka, ale určite má film väčšie posolstvo ako komédie s prdiacimi geriatrikmi, fórmi o horiacich hovnách na verande a silených zraneniach hlavných hrdinov na úkor myšlienok. Pre mňa vždy bol, je a bude Paul Rudd veľmi dobrý herec, ktorý vo filmoch málokedy nebýva obklopený podobnými ľuďmi a preto len málokedy nevytvorí film s ním pohodovú atmosféru tak ako tu. Od prvej chvíle, kedy chcel pomôcť polišovi po ťažkom týždni, viete kam sa film uberie a kto bude nakoniec ten dobrý, ale aj tak chcete vidieť ako sa to celé stane. Pre mňa je väčšie umenie diváka udržať pri obrazovke napriek jasne nalinkovanému deju, ako keď do neho niekto 2 hodiny tlačí ultraHYPERmega scenár čo nemá hlavu ani pätu s tým, že je to akože na rozmýšľanie a pritom z človeka ten zážitok vyšumí skôr ako si ho stihne uvedomiť. 80%

Jen 17 (2013)

Pre mňa osobne to nebol pohľad do 17 ročnej duše mladej ženy (asi aj preto, že som muž a neviem aké to v tomto veku presne je), ale bol to dosť chabý pokus o čokoľvek. Ani porno, ani dráma. sem tam prsník,sem tam starý zošuverený dedo, nejaký ten pokus o dohovor zo strany rodiny, úchylný brat. No proste úplný guláš, ktorý si mohol užívať jedine tak štáb keď sa pred nimi vyzliekla hlavná protagonistka vychcanej prostitútky túžiacej po ... neviem.... Neviem aké ponaučenie si z toho majú zobrať dnešné 17 ročné dievčatá. Akože spávajte so starými šulinmi za prachy a buďte duševne ploché a v prípade že to praskne tvárte sa, že o nič nejde, veď ste si chceli len našetriť na kabelku a na školu a hlavne nonstop sa tvárte ako na heroíne. Výchovné jak hovädo. Kladivom po genitáliách takýmto maškrtníkom s potrebou stále sa vnárať do niekoho duše (a už toľký krát neúspešne). Keby som ju nevidel nahú a bolo by to možné tak dám mínus dve. :)

Jack Ryan: V utajení (2014)

Chris Pine sa mi v poslednej dobe aj napriek nasleplému pohľadu (asi preto hlavná úloha v komédii Rande na slepo) osvedčil ako kvalitný herec (Startrek , Tohle je válka) no napriek tomu ani jeho hereckí kolegovia z krabice tých lepších (Costner/Knightley/Branagh) nedokázali z filmu vymačkať viac. Boh vie kde nastala chyba, každopádne ako jednorázová oddychovka po 10 hodinovej pracovnej dobe sa to dá, ale ak by som si mal niečo z filmu pamätať aj o týždeň: muselo by tam najskôr niečo také byť. 3* hlavne za herecké obsadenie a záporáka, ktorý si za svoj výraz zaslúžil legendárny placák na čelo hneď v prvej scéne.

Nowhere Boy (2009)

Dráma na úrovni o čo sa postarali všetci zúčastnení a celkový dojem to môže nezanechať len v ľuďoch z duševnou deformáciou s nezvratným rozšírením. Napriek tomu, že podobnou diagnózou trpím odjakživa: nerozplače ma odchod E.T.ho ani ma nerozveselí mačka na lyžiach, ktorá vymňauká americkú hymnu a na ramenách ma opicu, ktorá búcha arytmicky na čineli, ale tento film mnou skutočne pohol. Hudobné drámy len málokedy dokážu potešiť tak ako práve Nowhere boy. silných 5 hviezd pre Taylorovsko-Johnsonovské duo :)