Zpátky do ringu (2013)

Tento film som dlho očakával s nie práve najväčšími očakávaniami po stránke kvalitatívnej, skôr ma zaujalo kvantum hercov - kvázi veteránov a bol som preto veľmi zvedavý, akým smerom sa uberie spojenie SLY-HART-DE:NIRO vzhľadom nato, že Hart je komik ktorý (ne)chcene narúša tradičné normy. Film bol vtipný, poučný a miestami pre slabšie povahy možno aj mierne dojemný. Necelé dve hodiny tak utiekli ako voda a ja osobne by som si podobných počinov prial vidieť oveľa viac.

Jak prosté (2012) (seriál)

Tento seriál vo mne spôsobil reakciu, akú som absolútne nečakal, vzhľadom nato že som sa k nemu dostal čerstvo po uzretí druhej série Sherlocka s Cumberbatchom. Prvých pár dielov som porovnával a viac menej pretrpel starého známeho v novom kabáte (tento raz skôr Sidovke) s potetovanými hnátmi a výrazom čerstvo detoxujúceho kuraťa. Vzhľadom na predošlé komentáre musím podobne ako hlavný hrdina dedukovať, že väčšina z Vás asi nevydržala úvodné antré Sherlocka a Holmsovej a preto seriál nehodnotia objektívne. Výrazové prvky hercov sú na tak vysokej úrovni, že človek sa s tým sociopatom túži kamarátiť od večera do rána a cez deň bojovať o srdce jeho spoločníčky. Cumberbatch je výborný, ale J.L.Miller je jednoducho najlepší Sherlock všetkých čias.

Jízda švárů (2014)

Po dlhšej dobe konečne akčná komédia, v ktorej pre dosiahnutie akčného orgazmu chýba už len scéna s Bruce(om) Willis(om) ako skáče v montérkach z lietadla priamo do úsmevu skorumpovaným kolegom ľadovej kocky. Málokedy ma nadchne niečo s prehnane drsným hlavným hrdinom (ICE CUBE), ale celok vyvažuje poloblázon Kevin Hart a.k.a. black hammer a ich chemické splynutie funguje od počiatočnej explózie až po finálny beh s deravou nohou. Motivačný príhovor o alkoholikovi bez nôh je TOP. Celkovo ide o priemernú komédiu s nadpriemernými prvkami.

Terapie láskou (2012)

Tento film som si nepozrel ako asi väčšina prívržencov ságy Hunger games kvôli J. Lawrence, ani B.Cooperovi a jeho výstupom v pařbě, ale hlavným dôvodom bolo, že pod mojim zovňajškom necitlivého hoväda sa v tej dobe skrývala duša pištiaca po poriadnej romantickej dráme, ktorá mi buď roztrhá a rozdupe zvyšky nádeje na lepšie zajtrajšky, alebo ma naopak nakopne a povzbudí, že nič nie je stratené dokým sa žije. Od prvých minút som sa topil v silných pocitoch, ktorými ma infikovali neskutočne hodnoverné výkony všetkých hercov (márne som ako analytik hľadal slabý článok). Jediné čo ma občas vytrhlo z pocitu, že dobrá žena je dnes len pekne sa vyjadrujúca prostitútka a vulgárne pôsobiaca žena bez mravných zábran je v skryte duše vlastne posledné dobro na zemi, boli vstupy Chrisa Tuckera, ktorí sa za tie roky vôbec nezmenil. Dlho pred a dlho po som necítil toľko zmätku ako pri tomto filme. Pokladám to za zámer a preto je Terapia láskou jeden z najhodnotnejších filmov za poslednú dobu. (spolu s Návratom do budúcnosti, Väznicou Shawshank a Tatom v sukni)

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Opäť komédia na, ktorú som bol nútený ísť do kina. Seth Macfarlane je mi známy ako autor family guy a master roaster Charlieho Sheena a Davida Hasselhoffa. Nič viac nič menej. Očakával som pár vtipov od Ribbisiho (dočkal som sa sklamania v podobe chudáčika, ktorý ešte aj ochotne počúva tie Silvermankyne historky). Liam Neeson - taktiež sklamanie, keďže z Lásky nebeskej a aj akčňákov je v mojej pamäti vrytí ako najväčší klaďas, nie pruďas. Vzťah, ktorý sa buduje medzi Ch.Theron a MacFarlaneom ma presvedčil o kvalitách oboch hercov. Veľa vtipov je zbytočných a vulgarizmami preplnených, no napriek tomu ide o klasický kick-man-out-of-that-piece-of-shit-film v častokrát krásnom prostredí kaňonov, takže celkový dojem je mierne povznášajúci nad každodennú realitu.