VALL-I (2008)

Robůtci se krásbně kření a předvádějí celou škálu emocí i beze slov (respektive se slovíčky asi čtyřmi). Ale to je tak všechno, co je na tomhle filmu opravdu zvládnuto par excellence. Jinak příběh a hlavně ta šílená ekologická agitka je tak průhledná, předvídatelná a nablblá, že je to do nebe volající. Škoda přeškoda.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Zabavna maskarada, kde je masek vic nez na celosvetovem masopustnim reji a kde jsou hrdinove ryby, kour i fesaci s uhlednymi rohy. Je pravda, ze pribeh neni buhvijak objevny, ale akce je zvladnuta bravurne a nektere potvory mi uplne vyrazily dech (andel nebo prerostly strazce lesa). A protoze sem cekal hlavne akci, tak jsem vlastne spokojeny.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Ja se tak nejak porad nemuzu rozhodnout, jestli to bylo genialni nebo naopak debilni. Proto volim zlatou stredni cestu a davam tri hvezdy-plusove body za uzasne parodovani superagentskych filmu, minusove body za hromadu nablblych kecu.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Kouzlo prvního dílu je sice nenávratně pryč a bez Rachel Weisz to taky není ono, ale jinak to zas taková hrůza nebyla. Je to sice povrchní, předvídatelné a nablblé, ale na druhou stranu už to chtělo změnu prostředí a místo písku taky nějaký ten sníh.

Kung Fu Panda (2008)

Sice to byla pohadka pro deti se spoustou pritroublych prupovidek a peknymi bojovymi scenami, ale...kdo rika, ze nejsem malej kluk:) Hezka ptakovinka na jedno podivani, ktera potesi milovniky kungfu i animaku. A to se zas tak casto nevidi.

Temný rytíř (2008)

Heathe, Heathe, cos nam to udelal? Kdyz si hral chudeho pacholka, co v Pribehu rytire ke stesti a poradne rostence prisel, bylo to fajn. Ale ted jako Joker valcujes verzi Jacka Nicholsona na plne care. Zadne priblbe radeni s kazetakem v galerii, zadna kyticka plna kyseliny na klope a zadny forky typu: "Cloveka s brejlema bys prece neuhodil, ze ne?". Misto toho jen zjizvena tvar, tuna makeupu, par nozu a psychoticky smích. Je te skoda hochu, vazne skoda.

REC (2007)

Sympaticka stopaz, sympaticka reporterka a sympaticka choroba, vedle ktere je rakovina teprve zacatek. Po shlednuti Cloverfieldu, Diary of the Dead a Recu musim rict, ze horory sedi tomuhle formatu o neco vic nez scifi a je zabava se jakoby z pohledu vlastnich oci divat, jak nekoho uzuzlava mtrvola:)

Wanted (2008)

Cekal sem akcni narez se zajimavymi reziserskymi napady a dostal sem ho. Za roh letajici kulky, krysy nacpane vybusninou a pendolino padajici do propasti, to vsechno bylo fajn. Ale Angelina Jolie v ziguliku? To me dostalo. Nemluve o zaverecne vyvrazdovaci scene, ktera trumfnula snad i tu z Equilibria. Bonusove body ode me ma Wanted i za to, ze rozhodne neskonci klasickym hollywoodskym happyendem.

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Bylo to hodne prehnane a misty opravdu hodne nechutne nebo trapne. Ale uplny pruser to rozhodne neni. Kdyz necekate zazraky, tak vas Harold a Kumar celkem pobavi. Na prvni dil to ale ani zdaleka nema.