Whiplash (2014)

Neuvěřitelně vtahující podívaná... Film dokáže skvěle vystupňovat napětí a ta hudba do toho všeho funguje skvěle.

Divočina (2014)

Poměrně dojemné road movie, u kterého si člověk vzpomene na "Útěk do divočiny" popř. "Waltera Mittyho". Zdařilé záběry přírody a samotná cesta hlavní hrdinky jsou ale až příliš často narušovány flashbacky a vpomínkami na minulost, což nesedne každému a celkové kvalitě ubírá.

The 87th Annual Academy Awards (2015) (pořad)

Snad se příští rok chopí moderování někdo jiný... Navíc velká část vtipů, které v pořadu zazněly, mi přišly dost nevhodné a celkovou úroveň spíš snižující.

Still Game (2002) (seriál)

Rádoby vtipný sitcom, jehož prvoplánový humor jde zcela mimo mě. Možná ale právě to, že při sledování seriálu můžete rozum odložit stranou, si na IMDb vysloužilo hodnocení 8.9 a oblibu u diváků.

Iluzionista (2006)

Vyvrcholení filmu je dobré, ale zbytek trochu pokulhává. Stížnosti v ostatních komentářích na méně výrazné projevy herců jsou oprávněné.

Chlapectví (2014)

Pomalejší tempo a všednost scén, které film zachycuje, může někoho znudit. Na druhou stranu zmatenost v dospívání, a také epizody, kdy člověk neví co od života vlastně chce, jsou tu zachyceny velmi dobře. Navíc je tu nadhozena myšlenka rodičů, kteří už si velkou částí života prošli, ale stejně jeho smysl dětem ani trochu nepřiblíží. Chápu však, že film nezaujme každého, protože nad podobnými motivy se můžete buď ušklíbnout, nebo se nad nimi naopak zamyslet a brát je vážně.

Sedmý syn (2014)

Film celkově působí dost amatérsky. Když jsou efekty špatné, tak proč na nich stavět celý film? Love story je tu jak ze seriálu pro teenagery. Je plno filmů, které za moc nestojí, protože jen splácají hromadu efektů, ale tady se moc nepovedlo ani to.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Škoda že Jackson nenatočil film, kde by rozpracoval téma Legolasovy matky a kam by rovnou zametl i zbytek zcela zbytečných motivů, možná bychom s nimi nemuseli v Hobbitovi ztrácet čas (např. Tauriel love story apod.). Graficky je film jakožto fantasy zpracován výborně, ale svým obsahem na mě působil dost "vlezle". Asi nejvíce mi na Hobbitovi vadí, že se snaží z postav udělat v očích diváků co možná největší frajery a navodit co nejvíce "wow momentů". Legolasovi musí pomalu narůst křídla jenom proto, aby mohl trumfnout svá předchozí vystoupení. Celkově mi přijde, že jde o pokus vykořistit typy scén, které v Pánovi Prstenů fungovaly a působily dobře a použít je znovu ale v lépším provedením - což se však moc nedaří... Velké množství scén pak vypadá naprosto nereálně (bohužel i ve fantasy světě) a vše je velmi vynuceně dohnáno k absurditě, která má zřejmě působit vtipně. Ve výsledku si ale celé kino ťuká na čelo, spíše než že by se někdo smál. V závěrečném hodnocení tak Hobbit splňuje grafickou stránku na výbornou a za zabitého draka si také může zatrhnout 'splněno', ale jinak v mých očích film netrefil to co měl, a finále trilogie je tak trochu rozpačité.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Parádní film, který bych si nejspíše užil ještě mnohem více na velkém plátně, protože mnohé záběry kamery za to stály. Walterovo snílkovství, které se poté, co opustí svou americkou kancelář, začne postupně měnit v realitu, a také jeho cestováni a dobrodružství v Grónsku, Islandu a Himalájích, jsou na filmu velmi atraktivní. Skvělým doplněním je pak velmi vhodně zvolený soundtrack.