Ledové království (2013)

Kromě "Let It Go" nemá animák moc co nabídnout a působí citově chladným dojmem. Vtipné to ani není a kvůli tomu scénáři jsem občas "cuz like" trpěl.

Alenka v říši divů (2010)

Tenhle film drží při životě jen Helena Bonham Carter a zpracování kostýmů. To ale k úspěchu nestačí.

Hunger Games (2012)

Z počáteční přehlídky transvestitů, kterou bych se zaťatými zuby s přijatou výmluvou ohledně knižní předlohy ještě překousl, se tento film vyvinul v jakýsi chabý pokus zaútočit na teenagerovské city a dojmout náctileté publikum. Žel se to nezdařilo a já jen sledoval tu akční vatu spolu s dějovými zvraty, které se daly vytušit se značným časovým odstupem před tím, než se vůbec staly.

Ona (2013)

Téma filmu by se mohlo brzy stát aktuální a jako fanouška umělé inteligence mě film nadchnul a přinutil zamyslet se nad některými psychologickými problémy, které se k AI vztahují. Zbytečně však byl příliš dlouhý a natahovaný.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Po první sérii zřejmě došly nápady, takže vše od 2. série výše působí jako bolestná a nucená ubohost.

Rivalové (2013)

Bylo to působivé, ale přišlo mi, že většinu času to bylo stále dokola to samé.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Líbí se mi, že vždy očekávám jak se děj vyvine, ale velmi často se místo toho stane něco převratně jiného. Tahle nepředvídatelnost se zdá být jednou z elitních vlastností seriálu. Pak je tu taky velmi pestrá různorodost charakterů postav, což z jejich vzájemných interakcí dělá zajímavé scény a nikoli nudu. A do třetice hlášky (Tyrion Lannister) a neustálé zobrazování pomíjivosti moci, kdy si člověk myslí, že vyhrál, přestože už dávno prohrál.

Sherlock (2010) (seriál)

Je to nápadité a originálně zpracované. Psaní textu a SMS na zeď za herce je dobrý nápad. Příběh se sice někdy výrazně zpomalí k nezáživnému usrkávání čaje, ale jinak dokáže diváka dobře udržet. To, spolu s originalitou, by stačilo k pokoření a přesáhnutí všech současných detektivek, ale myslím, že Sherlock má na rozdíl od nich něco navíc. Je to humor, který v amerických filmech nemáte.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Na první díl Hobbita jsem šel s očekáváním Pána prstenů a byl jsem trochu zklamán. Na druhý díl jsem šel s očekáváním pohádky ve Středozemi a byl jsem spokojen. Orlanda Blooma bych vůbec nezařazoval, hlavní elfí postavou je stejně Evangeline Lilly, ale třeba se od něj něčeho dočkáme ve třetím díle. Radegast je opět naprosto nepotřebný, Šmak dobrý, scény s Meddědem velmi krátké, což fanouška knížky nepotěší, jinak film celkově fajn. Pátou hvězdu dávám za scénu v sudech v řece a Thorinovo zahradnické kolečko, ale je to spíš na pomezí. Graficky to je pěkně zpracované, konec je ale velmi špatně useklý a je vidět že tři díly jsou moc a film tím trpí.

Sintel: Příběh draka (2010)

Co dokáže dobře promyšlená počítačová animace během 13ti minut vyvolat v divákovi je ohromující.