Matrix (1999)

Většina Sci-Fi filmů mě zklame kvůli špatným efektům, na kterých si celý film zakládají. U Matrix už dnes vypadají mnohé Sci-Fi efekty také zastarale (roboti, monstra, ...), ale vše ostatní vychází skvěle. Slow motion, jakožto jedna z hlavních složek akčních scén, vypadá perfektně. Příběh dokáže překvapit, je v něm plno náhlých zvratů. Nejlepší na tom všem je nejspíš hlavní motiv příběhu - všichni žijeme v počítačovém programu. Pěstní souboje mě sice moc nebavily, ale každý má na akčních filmech rád něco jiného. Celkově tleskám a lituji, že jsem film viděl až mnoho let po premiéře.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Místy zábavné, jindy ale přihlouplé a dost trhlé. Námět se mi líbil, ale mnohé scény a zvraty byly až moc stupidní.

Jak vykrást banku (1964)

U tohoto filmu s Louis de Funesem jsem se až tolik nepobavil. Velkou roli v tom hrál horší český dabing, který je u filmů založených na dobrých hercích dost potřeba. Příště si film snad raději pustím francouzsky.

Star Wars: Klonové války (2008)

Tohle je typický pokus o využití dobře známé předlohy. Bohužel na mě moc nezapůsobil. Postavy vypadají všechny dost hranatě, což je sice uděláno záměrně, ale esteticky se mi to moc nelíbí. Často mi scény přišly z hlediska animace odbyté. Souboje se světelňáky nejsou nijak zajímavé, naopak poměrně nudné. Stejně tak akční scény v galaktických lodí nejsou nijak ohromující. Na mě to nijak nezapůsobilo. Některé efekty, které v normálním filmu vypadaly dobře, se převedením do animované podoby zcela ztrácí.

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Tohle je typický pokus o využití dobře známé předlohy. Bohužel na mě moc nezapůsobil. Postavy vypadají všechny dost hranatě, což je sice uděláno záměrně, ale esteticky se mi to moc nelíbí. Často mi scény přišly z hlediska animace odbyté. Od zápletek v jednotlivých dílech jsem asi těžko mohl čekat více než pár záporáků, kteří tam stále dokola pobíhají se světelnými tyčkami. Ale souboje se světelňáky zkrátka nejsou nijak zajímavé, naopak poměrně nudné. Některé efekty, které v normálním filmu vypadaly dobře, se převedením do animované podoby zcela ztrácí.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Dobře srovnatelné s předchozím dílem. Stejné je i mé hodnocení. Není to tak dobré jako "Hodný, zlý a ošklivý", ale je to divoký západ s dobrou atmosférou, kterou navozuje parádní hudba.

Pro hrst dolarů (1964)

Není to tak dobré jako "Hodný, zlý a ošklivý", ale je to divoký západ s dobrou atmosférou. Clint Eastwood se tam parádně hodí.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Vypadalo to celé jako počítačová hra. Bohužel jsem se docela nudil.