• Western

Léto 84 (2018)

Film se rozjíždí jako klasický adventure boys film. Banda kamarádů, letní prázdniny a spousta vylomenin. Skoro by to tak i bylo, i když v trošku drsnějším měřítku. Jenže film ve své poslední části přejde z rodinné pokoukané do brutální temnoty, kde (SPOILER) Woddy zemře jako zařízlé podsvinče a Davey má doživotní trauma. Fakt síla. Potěšil Eats a jeho posedlost punk rockem. Plakát D.O.A. Hardcore '81, Triko Bad Religion, etc.. Škoda, že ve filmu nezahrála nějaká pecka.

Ďábel v Amityville (1989) (TV film)

Zatím co u jedničky jsem sral strachy, tak tady jsem se bavil jako u nějaký Sandlerovky. Scéna s pilou, kde malej Brian rozjebe babičce sklep, mě dostala do kolen. Scéna s drtičem taky výborná. Chudák Danny už si bowling nezahraje. Dále pak omráčení oknem a taky finálová bitva. Klenoty.

Nářez (1986)

Tak tohle je ryzí esence 80s skate. Naprostá paráda, jak vizuálně, tak hudebně. Teda jako je škoda, že zde nehraje víc skate rocku, ale Circle Jerks potěšili hodně. Posprejované ulice, lebky na prknech, hrdinové nosej trička jako Vice Squad a nebo Siouxsie and the Banshees, gang co se jmenuje daggers, projížďky po Hollywood Boulevardu. Navíc je zde slavná větička z filmu The Wild One. Nevím co víc bych od filmu chtěl. Proč se takhle netočej všechny rebelské filmy? Absolutní skvost.

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Londýn 1981. Při scénce v metru máme pankáče, na stěně metra je nasprejováno U.K.Subs, naproti tomu NF a telefonní budka na Piccadilly Circus na sobě nese nápisy The Jam a Sex Pistols! To jen tak pro zajímavost. Film jako takový není vůbec špatný, ale přeci jenom nemá zrovna strhující tempo. Líbil se mi hodně i "šokující" závěr filmu.

Phantasm II (1988)

Mega zklamání. Nejvíc mi asi vadila absence Jodyho. Film začne slušivě, protože Mike a Reggie si vyrobí pretty cool zbraně. Jenže k čemu to, když Reggie svoje dvě upilované brokovnice použije ve filmu jen jednou a pak je zahodí i když náboje do nich se válej na podlaze. Většinu snímku se nic neděje a ve finále se postavy chovají strašně hloupě. Škoda.

Phantasm (1979)

NO WARNING SHOTS. WARNING SHOTS ARE BULLSHIT! Perfektní snímek. Jody je strašnej sympoš a připomíná mi Forda. Jeho brácha Mike je na svůj věk dost šikovnej a tak ve filmu nedělá žádné hlouposti, jak to tak u dětí bývá. Je tam samozřejmě několik scének, které nejsou úplně profesionálně poskládané do sebe, ale who cares? Když Jody trčí ze střešního okýnka svého Plymouth Barracuda a střílí z brokovnice po pronásledovateli, holka nám tam ukáže prsa a mladej Mike se prohání na mašině po hřbitově. To jsou věci na kterejch záleží.

Tajemné zlo (1987)

Úvodní scéna filmu je zatraceně skvělá. Týpek v baloňáku a s brokovnicí vykrade banku, před ní bez mrknutí sejme fízla, nasedne do svého černého Ferrari, pustí song On Your Feet od Shok Paris a uhání to ulicemi Los Angeles před hromadou policajtů. Tohle je nějaká úvodní sekvence. Mimozenšťanova posedlost rockovou hudbou je cool a když vykrade obchod s muzikou, tak jsem si v pozadí všiml pár kapel, pro který bych to vykradl taky (Misfits, Generation X, Buzzcocks, Uk Subs, Sex Pistols, Verbal Abuse, etc.). Krve je dost a závěr s plamenometem je taky pretty cool. Přes to všechno uděluji pouze průměrné hodnocení. Přišlo mi, že film je s množstvím převtělováním a nesmrtelným parazitem zbytečně natahovaný a se závěrem filmu jsem se ze svého morálního hlediska nedokázal ztotožnit.

Exterminátor (1990)

Naprosto úžasná podívaná a špička žánru. Gangy s nazvi jako Břitvy, Blackhearts, jsou tam roboti, pěkná holka, motorky a samopaly. Jestli bych si něco dokázal představit pod pojmem cool, tak je to tenhle film a jeho hlavní představitel Cody. Neváhejte a podívejte se na to. Víc osumdesátkovější už to nebude.

Boj na řece (1984)

Konečně jsem to po tolika letech našel. Pamatuji si, že jsem to nejednou se sestrou zkouknul u tety na VHS někde na začátku 90. let. Název pod kterým jsem to měl v hlavě až do dnešního dne byl Turbo čluny.

Jin yan zi (1968)

It's over Anakin, I have a high ground. Stříbrný orel a jeho smrtelné skoky nemají konkurenci. Jeho máchací technika meče dokáže rozsekat až 40 nepřátel za 5 minut a to dokonce bez jediné kapičky krve na svém hedvábném oděvu. Berte to prosím s nadsázkou, protože se mi film opravdu líbil. Musím však přiznat, že japonské samurajské filmy, mají přeci jen větší šmrnc, oproti těm mečířským z Číny.