Knight Rider (1982) (seriál)

Seriál môjho detstva! Neskutočne som to žral, ešte aj keď nám telka zdymela, rýchlo som utekal pozerať k susedom, aby mi neunikla ani jedna časť... och to boli časy. Čistokrvná nostalgia :-)

Pianista (2002)

Neuveriteľná krutosť a surovosť naturalisticky zobrazená v tomto snímku a autentickosť, ktorú je cítiť v každom zábere ma totálne odrovnali. Áno, presne taká bola vojna. Nadľudský výkon Adriena Brody bol tak neskutočne presvedčivý, až som mal pocit, že sledujem jeho osobný životný príbeh, ktorý na vlastnej koži ako Žid vo Varšave prežil počas vojny. Je len hŕstka takto vynikajúco spracovaných a pôsobivých filmov s touto tematikou, ktoré som pri sledovaní takto veľmi intenzívne prežíval. Pre mňa vo všetkých smeroch dokonalé dielo. Tlieskam! (10.02.2024 Videné v kine, zreštaurovaná 4K verzia)

Do útoku (1987)

Je to už zopár (dosť) rokov dozadu, keď som tento filmík videl ako drobec. Tak som si Sly-ho pohodové B-éčko po dlhých rokoch opäť pozrel, veď na nedeľné poobedie ako stvorené a veru tak aj bolo. Celý film som sa skvele bavil, o tú pravú atmosféru sa postaral veľmi príjemný soundtrack a nechýbalo ani napätie, hlavne v závere. Fakt je ten, že prácička tiráka Hawka mi nie je vôbec cudzia, takže dávam ešte o 1* viac.

Veteráni 2. svetovej vojny (2010) (TV film)

Dočkal som sa! Osobné výpovede vojnových veteránov či už našich, amerických alebo ruských priamych účastníkov druhej svetovej vojny nám po nespočetnom kvante aj keď vynikajúcich no zahraničných dokumentov konečne prináša aj SLOVENSKÝ dokumentárny film, ktorý svojou kvalitou za nimi vôbec nezaostáva, práve naopak. Veľmi silné príbehy spojené s bolestivými spomienkami, tragické osudy vojakov, ktorí bojovali na jednotlivých frontoch a k tomu až doteraz nikdy nezverejnené dobové zábery... to celé veľmi kvalitne spracované. Klobúk dole! Len dúfam, že týmto výnimočným dielom to nekončí, a že nám slovenská dokumentárna tvorba toho k tejto tematike ponúkne ešte mnoho.

Vzdušný úder (2004) odpad!

Záverečných desať minút tejto mega-amatérskej sračičky bez hercov mi bohate stačí na adekvátne ohodnotenie... USA! USA! USA! ...to som už skoro odpadol.

Hory mají oči (2006)

Počnúc debilným a zavádzajúcim názvom (človek by namiesto tých pár šutrov čakal aj nejaké hory), totálnou nelogickosťou najhrubšieho zrna, úplne stupídnym chovaním hlavných postáv v ohrození vlastných životov, neuveriteľnou premenou inak vymletého psa, ktorý pri každej možnej príležitosti zdrhne niekam do púšte, v superpsa-pomstiteľa-zabijaka s úchvatnou inteligenciou a dedukčnými schopnosťami rozpoznať dobro a zlo, že to všetci ostatní mohli rovno zabaliť a film by skončil po troch minútach... Skutočne veľmi slabý, podpriemerný kvázi horor, plný hlúpostí a absurdít, pri ktorom sa u diváka nedostavia toľko očakávné pocity strachu a hrôzy, ale skôr pocity zúfalstva a ľútosti nad strateným časom, v tom lepšom prípade zaspí od nudy. Tá jedna * je za úspešné dopozeranie až do samotného konca a to bez ujmy na zdraví.

Kdo s koho (2001)

Inteligentný lúpežnícky filmík, ktorý stojí za to vidieť... nie však kvôli originálnemu a strhujúcemu príbehu, ten by ste tu len márne hľadali (teda až na záver)... no za pozornosť určite stoja skvelé herecké výkony De Nira a hlavne Nortona, ktoré posúvajú (aspoň u mňa) tento thriller do nadpriemeru. Jednoznačne 4*.

Dobrý ročník (2006)

Pohodový a veľmi príjemný filmík s vynikajúcim Russellom Croweom (opäť na jednotku s *), prekrásnou Marion Cotillard (som sa tuším zamiloval :-P), skvelý soundtrack (nový prírastok v mojej zbierke) a tá prenádherná krajina, úchvatná atmosféra... treba uznať, že sa jedná o skutočne vydarený ročník, ktorý som vychutnával dúšok po dúšku až do úplného konca, no v tomto prípade sa žiadna kocovina nekonala :-)

Pokémon (1997) (seriál) odpad!

Až 28% ? Tak to je veľmi vysoké hodnotenie, ktoré si tento japonský výkal určite nezaslúži. V tomto prípade je označenie odpad priveľká lichôtka a keby som ho tu mal dopodrobna charakterizovať, tak sa to tu hemží vulgarizmami všeho druhu... našťastie je to už dávno za nami... btw golfista: žiadny oskar, ale rovno kazajku a šup ho do ústavu ;-)

Podvodníci (1998)

Filmy ako tento mám veľmi rád... v tom zmysle, že som ho vôbec nemal v pláne sledovať, no akonáhle som ho jedným okom zazrel, zaujal ma natoľko, že som mu bez váhania venoval všetku moju pozornosť. Vyplatilo sa ! Našťastie som ho videl v pôvodnom znení a musím jednoznačne konštatovať, že sa jedná o výbornú komédiu a ja osobne som sa skvele bavil.