Vražda v Orient expresu (1974)

Skvělá výprava, skvělé obsazení. Zkrátka americký velkofilm sedmdesátých let. V dnešní Poirotovské době Davida Sucheta, působí Poirot Alberta Finneyho velice výstředně, ale mám ho rád. Další obsazení je zkrátka velkolepé a herecké etudy všech zúčastněných jsou skvělé. Sidney Lumet byl v době vzniku velmi zkušený režisér a na filmu je to znát. Rozjezd nás pěkně uvede do děje, a pak už je to jen lepší. Mám tento film rád a viděl jsem ho několikrát (a vždy se na něj rád podívám znovu).

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Takže určitě velmi silné čtyři hvězdy. 134 minut? Ani mi nepřišlo. Film pěkně uběhl, dobrodružná jízda se hnala dobrým tempem. Nechyběl humor a zajímavé postavy. Velmi mě překvapily výkony všech zúčastněných hereček i herců. Taky jsem dost koukal na prcka. Všichni dost dobří, radost podívat. Režisérská dvojka točí filmy, které mě baví. Vzhledem k tomu, že si píší i scénáře, vědí co chtějí a natočit se jim to vždy povede na jedničku. Takže mě jejich dobrý výkon v obou rolích již nepřekvapuje. Kdyby se podobnou cestou jako tito dva vydal junior, patrně by jeho seriál bez problémů dostal druhou řadu. Edit 2. 10. 2023: Tak jsem se mrknul znovu a zvědám o jednu hvězdu. Je to zkrátka fakt dobrá dobrodružná podívaná.

Jízda vysočinou (1962)

Labutí píseň dvou představitelů tvrdých kovbojů Joela McCreayho a Randolpha Scotta (pro toho to byl dokonce poslední film kariéry). Sam Peckinpah nám už zde předvedl, že se nebude mazat s nikým. Hrdiny ani záporáky. Také ukázal, že je i schopný scénárista. Ballardova kamera velmi dobrá a hudba George Bassmana také. Svojí kariéru zde odstartovala Mariette Hartleyová a je to podle mě nejvýznamnější filmová role Rona Starra. Vůbec obsazení se dost povedlo a všichni představitelé bratrů Hammondů byli dost hnusní slizáci a známi představitelé westernových rolí (pravidelného Peckinpahova souputníka nevyjímaje). Dost dobrý western a velmi silné čtyři hvězdy.

Zlatá devadesátá (2023) (seriál)

Takže jestliže program o partě mladých, drží na výši dvojice herců kterým je dohromady 150 (a občasné návraty původní sestavy), je to průser. Škoda, že už neuvidíme původní Laurie a Midge. Zdejší partička mládeže nesahá původní partě ze sedmdesátek ani po kotníky. Tak sorry, čtvrtý díl je prozatím moje maximum. Dávám teď znovu sedmdesátky a snad mě to nakopne k dalšímu sledování tohoto odvaru. Takže nakonec dokoukáno. Reálně je to u mě za 2 hvězdy, ale vzhledem k účasti části původního osazenstva dávám 3 hvězdy (nostalgie úřaduje). Bohužel u mě tento seriál strašně shodil casting mladistvé partičky (a nejde jen o povinné zapojení všemožných ras a LGBT+). Ti představitelé jsou v lepším případě nudní.