Nimona (2023)

Tak u mě to nezabralo. Animace mně připadala celkem podivná (i komiks se mi graficky dost nelíbil). Takže jednu hvězdu dám, ale vlastně nevím za co. Vyčítat tomuto animáku LGBT+ tématiku je blbost, protože film vychází z komiksové předlohy. Autor sám nemá gender celkem vyjasněn, takže se není čemu divit. No dětem bych tento film vysvětlovat nechtěl, klasický Netflix. Celkem se divím, že práva zakoupil 20th Century Fox Animation.

Do naha! (2023) (seriál)

Tak při sledování prvního dílu jsem si říkal, jak jsou ti chlapci z Anglie chytří, že zblbli bandu amíků aby jim přisypali dolarky k důchodu. Ale naštěstí jsem sledoval i další díly a ty byly lepší a lepší. No a při sledování posledního dílu jsem litoval rozloučení s partičkou příjemných postav a postaviček. Taky mi došlo jak jsem starej a že původní film vznikl doopravdy už před čtvrt stoletím.

Matka roku (2023)

No sorry. Dokoukal jsem, ale rychloposun si zařádil. Pár dobrých akcí a spousta blbostí. Hlavní postava se chová jako pipka a patrně jí taky je. Ostatní postavy jsou nějaké divné karikatury agentů a mafiánů. Chvílemi jsem myslel, že jde o zfilmovaný komiks (ale to asi ne). Takže za mě nic moc, ale zase jde jen o můj názor a nemusel jsem mít dobrý den. Nikoho neodrazuji od zhlédnutí tohoto díla, protože přežít se to dá.

The Orville (2017) (seriál)

Takže už mám zkouknuto dvakrát, a proto sem něco napíšu. Z poslední doby mě seriály ze světa ST, spíš zklamaly a The Orville se u mě vyrovná tak maximálně ST: Strange New Worlds a ST: Lower Decks. The Orville je pro mě víc Star Trek, než spousta seriálů z tohoto vesmíru. MacFarlane je fanda a je to vidět, triky pro mě dobrý, casting také (jen by měl Seth trochu korigovat nasazování svých děvčat), hudba jabysmet. Seriál má samozřejmě svoje mouchy, některé postavy jsou otravné a jejich konání je někdy až neuvěřitelné. Potěšily zajímavá camea Sethových přátel. Třetí řadě celkem prospělo natažení stopáže dílů. S posádkou The Orville  jsem se docela sžil a jejich další osudy mě zajímají. Doufám v zázrak a v uvedení další řady (snad pomůže Dysney+).

Le Gagnant (1979)

Tenhle film u mě osciluje okolo hranice průměru. Já dal lehce nadprůměrné hodnocení vzhledem k nostalgii, sympatické dvojici hlavních hrdinů a přítomnosti Stéphane Audran a Michela Galabrua. Galabru sekal ty filmy jako Ford auta, ale já si neuvědomuji film kde by podal špatný výkon. No a madam Audran? Na tu byl i ve skoro padesáti úžasný pohled. Ve filmu se ukáže i několik dalších známých jmen francouzské kinematografie. Režisér a scénárista v jedné podobě tomuto filmu taky moc nepomáhá. Já v případě tohoto filmu můžu Netflixu poděkovat, za rozšíření obzorů. Takže díky, ale jestli je to cesta i pro další diváky, nevím.

Sisu (2022)

Takže myslel jsem si, že nejvíc z filmových postav vydrží John Wick, ale to po shlédnutí tohoto filmu vzalo za své. A jestli někomu vadilo že v traileru na Vyproštění 2, ustál Tyler Rake ránu cihlou do hlavy, neměl by na tenhle film vůbec chodit. Je třeba pochopit, že tenhle film nemá s realitou společného vůbec nic. Stačí sednout do kina shlédnout hodinu a půl filmu a při tom konzumovat krvavou cestu Aatami Korpiho, za tím co mu právem náleží. Partičku Korpi, Wick, Rake a Mansell bych rád viděl v jednom filmu. Je třeba nebrat tenhle film vážně, a bavit se akcí. Já se bavil. Kdo má rád akční filmy o nesmrtelných hrdinech, ten se bude bavit také. Jalmari Helander si u mě, po svém předchozím snímku, velmi zvedl renomé. Vůbec jsem zvědav, co si na nás tito příbuzní (Jorma a Onni Tommilové a Helander) zase připraví.

Na křídlech a modlitbách (2023)

Ježíš, to je zase odpadů. Hodnotí se film nebo nějaké antiklerikální naladění některých jedinců. Takže ano někdy je modlení trochu moc, ale celý tenhle film popisuje zmíněnou událost celkem věrně.  Heather vypadá furt k světu a Dennise mám rád už od osmdesátých let. Herecky to není špatné, režisér to taky nezkazil a příběh se skutečně stal, takže scénář byl jasný. Takže dal bych tak tři hvězdy, ale vzhledem k těm nesmyslným odpadům dám čtyři.

Přiznej se, Fletchi (2022)

Takže Hamm mě v roli Fletche baví víc než Chevy Chase v předcházejících dvou filmech. Film je zábavný a postavy správně střelené. Řešení mě celkem překvapilo. Všichni zúčastnění herci dobří, ale Marcia Gay Harden perlila nejvíc. Filmy režírované Gregem Mottolou mě baví a i tady odvedl slušnou práci. Takže dobrá zábava a příjemně strávených 99 minut.

Úlet středního věku (2023)

Tak ano je to nenáročné dílko, ale dá se zhlédnout úplně bez problémů. Navíc se nám mexické MILFky předvedou ve velmi pěkném světle a jejich taneční kreace si také zaslouží odměnit. Ani jednu z hlavních představitelek neznám, ale zřejmě mají odehráno své a jejich herecký výkon je také úplně v pořádku. Navíc stopáž je únosná a než by začal film diváka nudit je konec. Takže ano.