Všechno nejhorší 2 (2019)

Jednička byla o dost lepší. Tentokrát nějaké nesmyslné cestování dimenzemi, kupa pitomě dojemných a romantických chvilek a co se týče hororového žánru tam vlastně nebylo skoro nic. Víc programování než vraždění.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Ze začátku nuda, ale rozjede se to pěkně. Akce dobrá, trochu mi tam vadily výbuchy, za kterých pořád létaly jiskry, sice vizuálně pěkné, ale efektivita v boji by asi nebyla nic moc, to spíš byl takový ohňostroj, takže po této stránce bych to uvítal více reálné. Dále Američtí vojáci jsou opět v roli téměř superhrdinů, no ale to už je poslední dobou v těch amerických filmech standard. A bohužel tam byla kupa momentů "trapas" - dojemné chvilky jak si přes počítač prohlíží své malé děti, které už bůhví jak dlouho neviděl, manželka mu volá tak si popláčou, on potom volá jí opět si popláčou... asi si to k tomu trochu patří, ale tady mi to přišlo až moc trapas.

Dálniční hlídka (2019)

Už to bylo až moc dlouhé, neudrželo si to napětí a uvítal bych více akce, zvlášť když každý druhý chodí s winchestrovkou pod kabátem, tak se mělo víc střílet. Hodně mi to připomnělo Public Enemies s J. Deppem, což se mi ale líbilo o dost víc.

Bumblebee (2018)

Polovina filmu je Transformes s bitkama a se vším všudy, což jakože není zase nic extra. A druhá polovina je jak se ubrečená nána láskyplně objímá s robotem, což je hnus.

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Na můj vkus už moc velká citovka, příliš nějakého objímání a dojemné chvilky, slzičky... A uvítal bych tam trochu víc srandy, ale dobré.

Určitě, možná (2008)

Rayn hraje strašného losera, což z mužského pohledu se mi moc nelíbí, dál ta holčička je docela protivná a vtíravá, asi by zasloužila trochu pevnější ruku. No a celkově je to docela nuda, takový utahaný romanťák.

Grinch (2018)

Je to pěkně barevné, nicméně jako animovaný film, kde lze relativně jednoduše udělat prakticky cokoli, tak si myslím, že se na tom měli více vyblbnost a udělat to zajímavější, tedy co se týče té vizualizace. Jinak to není špatné, příběh je starý známý Grinch, nic moc navíc. Grinch si myslím že byl moc slušný, že mohl být více negativní. Nicméně hraný How the Grinch Stole Christmas s Jimem Carry mi přijde o dost lepší.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Pořád ty silácky řeči, trapně dojemné chvilky a láska k rodině, už mi to opravdu leze na nervy. Charlize Theron byla taky docela trapná. God's eye a hackování aut totální nesmysl. Ale jinak dobré, kupa akce, trochu sranda. Vrátit zpátky závody v autech, to už téměř vymizelo, dále zrušit ty dojemné láskyplné nesmysly a dát filmu zpátky koule - závody v autech jsou snad výsada chlapů, nebo byla snad někdy žena třeba ve formuli 1? Ty u aut vždycky plnily jen jednu roli - "do nothing and look pretty".

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

No nic moc, především mi to přijde hrozně odměřené, všichni strašně na úrovni, učesaní nažehlení kravaťáci, těžko v celém filmu hledat chlapa, který neměl sako nebo alespoň vestu. Všude převládá šedá, žádné výrazné barvy. Taky mi přišlo že už zrušili všechny hranice - např. pro přeměnu v někoho jiného vždycky bylo potřeba pravidelně popíjet ten lektvar a teď to dělají i bez toho, tak člověk už neví co čekat, protože to už se může stát opravdu cokoli. Taky Depp mi tam moc nesedí a některé ty zvířata působí už docela dost divně. Mnohem raději bych zajímavý příběh než přehlídku nesmyslných tvorů.

Upgrade (2018)

Za začátku to byla docela nuda, ale tak ono to trvá než je divák zaveden do děje a představí se mu všechny souvislosti atd., ovšem pak se to luxusně rozjelo, plné akce až do konce a závěr taky skvělý.