Jesus Christ Superstar (1973)

dle mého opravdu nejlepší verze Jesuse..ta hudba a všudypřítomný hippie styl tomu dodává nevšední jiskru*

Naušika z Větrného údolí (1984)

nevšední, napínavé, zajímavé.. ikdyž bezesporu je znát režisérův rukopis jak v postavách, tak v prostředí. chvilkama mi to připomnělo jeho další filmky (například tažení Ohmů-tažení divočáků z Princezny Mononoke), ale určitě to stálo za shlédnutí. nápad na zkažené prostředí (za které ovšem samozřejmě mohou lidé) i na podzemní "malý ráj" mi přišel pěkný. Greenpeace by z tohoto filmu mělo určitě radost:)

Strážci - Watchmen (2009)

ze začátku jsem z toho nebyla uplně "na větvi", ale první co mě upoutalo, byly detaily, kamera. pak se příběh začal rozjíždět a už s větší chutí jsem naskočila do kolotoče příběhu. líbila se mi výrazná postava Rorschacha, který dal filmu dávku tajemna a charisma z něj stříkalo při každém kroku. některá místa byla slabší, ale celkový dojem nakonec vyzněl výborně.

Tajemství jejich očí (2009)

na jednu stranu neukojená dlouholetá láska, na druhou stranu mord a drama.. dohromady opravdu zvláštní kombinace, která ovšem nebyla zcela po mé chuti.. zřejmě nebudu mít touhu ještě někdy to vidět, ale přiznávám, že při vrcholném rozuzlení mi padla čelist dolu

Bratříčku, kde jsi? (2000)

hodně se mi tady líbil George Clooney, byl takovej neotesanej, uvolněnej, žádnej škrobák v dobře padnoucim sáčku. některé scény (třeba tu u stromu s Johnem Goodmanem) jsem moc nepobrala, ale jinak palec nahoru.

Poslední noc v Římě (2010)

páni..co všechno člověk stihne v jednom bytě za jednu noc. něžné pohlaví milující něžné pohlaví tento film asi vidí a hodnotí jinak. já obdivuju odvahu a přirozenost obou hereček, ale některé scény mi přišly zbytečně kýčovité. například na zpívajícího Maxima jsem hleděla nevěřícně s otevřenými ústy... také scéna ve vaně s šípem mě odrovnala. chápu symboliku, ale přišlo mi to prostě >až moc<. věřím, že zamilované slečny u tohoto filmu stráví nejeden večer při svíčkách s vínkem v ruce, ale já vypotím pouze 2*

Bokovka (2004)

"romanťárna z vinohradu", ale bylo tam i něco víc. líbilo se mi jak mluvili o vínu, skoro jako o poezii, jak vyzdvihly všechny chutě a pocity spojené s vychutnáváním si lahodného moku. člověk u toho opravdu dostane chuť na sklenku dobrého vína:) některé scény mi přišly zbytečně komediální, ale aspoň to film odlehčilo, než aby vše brali extra vážně. dávám lepší 3*

Stmívání (2008)

neustále zamračený Edward, neustále vykulená Bella a indián, kterého hřeje vlk. tento film nemá absolutně hloubku, nemá šmrnc. je lákavý možná proto, že upíří téma bylo vždy tak nějak zajímavé a tajuplné, ale toto zpracování je zaměřeno opravdu jen na náctileté (tím myslím tak 13 - 15) fanynky, které mají plakáty Edwarda po celém pokojíčku a tiše závidějí mladé Bell. hodně slabé 2**

Čtyři lvi (2010)

tento film mě opravdu pobavil. udělat parodii na islámské teroristy vyžadovalo určitě dávku odvahy, ale úspěch se dostavil. je to komedie od začátku do konce ty 4* si zaslouží.

Dobré srdce (2009)

film plný absurdit a zvratů s nečekaně dojemným koncem. ale přiznám, že ta poslední scéna byla pro mě trochu zbytečná, jak kdyby navíc, ikdyž teda dokreslovala životní změnu Jacquese. mladý Lucas byl úžasně naivní, člověk by si ho vzal i domů. v průběhu filmu se vypracoval, ale >dobré srdce< mu zůstalo až do konce.