Předčítač (2008)

ač nenuceně, lehce a pomalu, pohltil mě tento film svým příběhem. Kate Winslet je herečka na svém místě, které člověk uvěří její roli, jako by šlo o její skutečný život.

Old Boy (2003)

jednoznačně nejlepší z trilogie o pomstě. nakonec jsem zůstala s ústy otevřenými dokořán:)

Nebohá paní Pomsta (2005)

bylo to zajímavě promyšlené a dotažené do konce. slečna prostě věděla co chce a chytře dosáhla svého. její činy ve vězení a získání si tím kamarádek pro svůj plán mě dostaly. palec určitě nahoru

Má je pomsta (2002)

zajímavě zpracované, ale občas mi tam chyběly souvislosti, jako jak přišel na to, za kým a kam má jít otec holčičky a najednou tam byl. a podle všeho tam policie moc nefungovala. každý si své vyřídil sám a posvém a to zabitím. Oldboy stále vede

Interview (2007)

závěr překvapivý... ale jinak celkem o ničem

Jakubův žebřík (1990)

tento film mi přišel jaksi zmatený. závěr mě překvapil, ale jinak mě to nijak zvlášť nenadchlo.

Apocalypto (2006)

velice povedený kus, který snad nikdy nezapadne do žádné škatulky

Počátek (2010)

tak tento film mě dostal na plné čáře.. takhle napnutá jsem už dlouho nebyla. chvilkami to silně připomínalo Matrix, ale to na celkovém dojmu nic nezkazilo. ze začátku jsem se snažila pochopit o co vlastně jde a pak už jsem se s chutí vnořila do děje, který mě dočista pohltil !

Kajínek (2010)

asi jsem od toho čekala víc. pan Lavroněnko je úžasně charizmatický, Bendová mě fakt dostala a rozesmála, Vilhelmová byla dobrá, jen tu umělou paruku bych zrušila a Noid opravdu, ale opravdu neumí hrát. těžko říct kolik je na tom pravdy a do jaké míry to bylo vyumělkované, ale myslím si, že se z toho zbytečně snažili udělat akčňák po vzoru amerických kolegů..