Physical: Sto statečných (2023) (pořad)

Zajímavý koncept soutěže, který by mě víc bavil, pokud by měl o dvě až tři epizody méně. Možná také je trochu problémem to, že nikoho z účastněných jsem neznal, takže jsem neměl moc komu fandit a přát výhru. I tak zajímavé sledovat, jaká tělesná konstituce je ta nejlepší a dokáže všechny úkoly "přežít".

Moulin Rouge (2001)

Dneska viděno podruhé a buď to je to tím, že stárnu, nebo jsem se na poprvé pořádně nesoustředil, ale já ten film žeru. Líbí se mi písničky, příběh, herci, kulisy a vše dohromady mě to neskutečně baví. Má to nápad, má to šmrnc, dojme vás to, rozesměje...jednoduše to obsahuje směsici žánrů, které mě baví. Geniální! Rád si MR zopakuju zas a znovu a udělám si z toho rád tradici.

Bridgertonovi (2020) (seriál)

1. série - 2. série - 60 % Nejsem cílovka, takže asi žánr nedokážu ocenit, ale kostýmy a vizuálem zajímavé, příběhově prosté, přesto dokáže zaujmout. Nebudu si nic nalhávat, je to dobře natočené. Pokud tedy hledáte romantiku, zde budeme maximálně spokojený. Jestli hledáte historický příběh, no, to už budete lehce zklamaní. Ale i já, coby chlap, který se na to začal dívat s manželkou, dokážu ocenit, že to je fajn seriál a rád si dám další série.

Ambulance (2022)

Krásný průměr; co také čekat od Michaela Baye. Byl jsem zvědav, kolik času reálně v sanitce budeme, ale svět se div se, skoro celý film. A to je možná škoda. Buď bych zkrátil stopáž o 30 minut a hned by to mělo jiné grády, nebo bych se zaměřil na motivaci hrdinů a jejich společnou dětskou minulost. Takto jsem se na konci už trochu nudil. Pochopitelně musíte překousnout skutečnost, že policie je krátká, všechno bouchá a hoří a kamera se snaží být velkolepá. Přesto fajn popkornovka.

Elvis (2022)

Skvělá příležitost se podívat do života nejslavnějšího zpěváka všech dob. Austin Butler se Elvise chopil neskutečně a měl jsem vážně pocit, že jsem jako jedna z těch fanynek, co na něj hází podprsenku. :) Na mě možná ale až moc dlouhé a měl jsem pocit, že jsem sledoval tři filmy v jednom. Zpracování mi nesedlo tak, jako třeba u Bohemian Rhapsory. Přesto ale neskutečný zážitek!

Otec (2020)

Neznat Anthonyho, tak mám pocit, že skutečně formou dokumentu koukám na nemocného starého člověka. Klobouk dolů, co dokáže ve svých letech zahrát. Nejdříve jsem si myslel, že si režisér s námi hraje a vyobrazené situace možná naznačovaly, že se jedná o podfuk na stařečka, ale jak se prokousáváte tímto dramatem dál, tak si uvědomíte, jak smutné to je a že mozek si ve stáří s vámi může krásně hrát. Film si už nikdy nepustím, až tak byl pro mě silnou kávou. Přesto brilantní pohled do jedné rodiny, kde otec je bohužel nemocen a není to nic jednoduchého pro něj a ani pro jeho blízké. Finále mě neskutečně rozsekalo a je to po dlouhé době, co jsem měl u nějakého filmu slzy v očích. Život je nefér... Staří nás čeká všechny a musíme jen doufat, že ho budeme mít poklidné. Protože jednou jsem slyšel větu... Stáří je trest pro všechny lidi bez ohledu na to, jaký život jsme vedli...

Sopka (1997)

Příjemný katastroficky snímek s devadesátkovým hávem, který mě bohužel v době své "slávy" minul. Věřím, že bych si ho v mládí více užil než teď. Přesto nemá smysl ho podle mě hanit, protože v rámci tohoto žánru jsou i horší pecky, které nechápu, jak mohli vůbec vyjít na světlo světa.

Vražda v Londýně (2022)

Detektivních příběhů je jako šafránu, takže jsem za každý obdobný počin fakt rád. Zde se to celkem povedlo a i když to bylo šmrncnuté komedií, tak se to naštěstí drželo v mezích fajn vtipků. Abych byl více spokojen, tak mi tam něco málo chybělo, ale jako celek jsem si to užil.

Jan Žižka (2022)

Šíleně se to ve mě bije. Na jednu stranu žasnu nad tím, co Jákl dokázal, protože to nemohlo být nic jednoduchého, a klaním se před jeho odhodláním a odvahou. Na stranu druhou si nemohu pomoct, ale vůbec mě to nebavilo a neobávám se to označit za nudný film. Očekával jsem mnoho krásných lokací, propracované postavy - hlavně Žižku - velkolepost, herecké výkony a příběh, který sice trochu známe, přesto by mě mohl ohromit. No a ani jedno se více méně nestalo. Příběhově nudné, skoro celé dvě hodiny se lidi naháněj jen po lese. Z lokací tam vidíme dokola lom Ameriku, pár hradů a jeden záběr na Prahu. Žižka sice bojoval skvěle, ale mě zajímala jeho osobnost, nikoliv to, že běhá po lese a kosí nepřátele jedna báseň. Jsem zklamaný, ale zároveň nadšený, že takový projekt mohl vzniknout, ale mnoho mu chybí, abych Žižku mohl s klidným srdcem hrdě doporučovat dál.

Širé moře (2019) (seriál)

1. série - 60 % Španělská telenovela s nádechem krimi příběhu, který překvapivě funguje. Téma obří lodi a prázdného moře, kde se může stát cokoliv, je zajímavé. Zpracování je slušné, herecké výkony úsměvné a finální zápletka asi v pohodě. Sérka má pouze 8 epizod, takže to krásně utíká a celkem často se zamotává. 2. série - 40 % Celkem zajímavý obrat příběhu, který ale už postrádá to kouzlo první řady. Spousta nelogických zvratů vytvořena pouze pro efekt. Motivace hlavního "záporáka" zvláštní a finální epizoda spíše k smíchu. Přesto pořád krásná loď, prostředí, španělština a občas úsměvné herecké výkony. 3. série - 40 % Stačí si uvědomit, že to je španělský seriál, který spíše spadá do kategorie telenovely, tak se vlastně ani nemůžeme na nic zlobit.