Před vraždou (2022) (seriál)

1. série - 60 % Do posledního dílu jsem byl více méně spokojen. Zajímavé postavy, dvě linky, které se prolínají, ale zájem o ně máte z odlišných důvodů. Přesto mi "Sherlock" ve vězení zcela tak nesedl a uměl toho až nějak moc. Nu a pak přišel finální díl, kde jsme se (jak bývá zvykem) chystali na odpovědi na naše otázky a opět jsme je nedostali. Resp. hlavní linie se uzavřela asi uspokojivě, ale druhá, kde jsme chtěli znát důvod počínání jednoho protagonisty, to zcela nevysvětlili a vy jen koukáte na závěrečné titulky a přemýšlíte, jestli jste něco nepřeslechli. Taktéž nepomohlo pár berliček ve scénáři, které zabředly do klišé vod... Ale je to minisérie, která se snaží a pokud u toho nebudete přemýšlet, tak si to jako já užijete.

Menu (2022)

Skvělá myšlenka, výtečné provedení, ale celkově je to nedotažené. Po zhlédnutí mám snad více dotazů než na samotném začátku. Přitom by stačilo více prokreslit postavy a jejich samotné příběhy, abychom dokázali dlouho připravované menu více chápat. Díky této absenci mi spíše jednotlivé scény přišly umělé a nalepované tak, aby zaujaly, než aby dávaly smysl v celém příběhu.

Bílý lotos (2021) (seriál)

1. série - 100 % Geniální série, která dokážu zaujmout svou hloubkou, ale taktéž humorem, satirou a skvělým zpracováním. Hned první díl zaháčkuje a vypustí vás až na samotném konci. Možná bych bral finále více vyostřené, ale takto alespoň působilo přízemně a díky tomu reálně. Jop, dlouho mě žádný seroš tak neuchvátil. 2. série - 100 % Za mě maximální spokojenost jako u série první. Jiný hotel, přesto stejný scénář - na začátku vraždy (nebo vraždy?) a pak celý seriál se proplétáme vztahy a napjatými okamžiky a čekáme, komu rupnou nervy a kdo to už nezvládne. Opět do samotného konce netušíte. Je to legrační, skvěle natočené, dobře nahrané.

Vražedná práva (2014) (seriál)

1. série - 80 % Krásně zamotané, možná až moc, přesto chytlavé a zaháčkuje to na každou epizodu. Vyšetřování hlavní zápletky, ale i jednotlivých případů, je nápadité a formát je takový, že to jednoduše zhlédnete najednou.

Morbius (2022) odpad!

Tak takto jsem naposledy trpěl u Catwoman... I fanouškovský film by dopadl lépe. Nechápu, jak toto mohlo projít do kina. Sestříhané tak, že příběh a jednotlivé scény nedávají smysl. Příběh sám o sobě o ničem, ničím výjimečný... Zpomalené záběry jsem u čísla 20 přestal počítat a celé to je digi bordel až to bolí... Asi nemá smysl hanit. Ne vždy souhlasím s hodnocením na tomto webu, ale zde souhlasím, klidně bych dal i méně...

Na nože: Glass Onion (2022)

Jednička se mi líbila asi o jednu cibuli víc, protože téma starého obrovitého domu, smrt bohatého pána, dědictví a hádky v rodině, to mi trochu smrdělo Agathou Christie, což já rád. Dvojka šla úplně jiným směrem a to je vlastně dobře, protože se to krásně odlišilo. Máme tu Řecko, moře, vyšperkovaný až opulentní ostrov a zajímavou zápletku. Ta je oproti prvnímu dílu jednodušší, takže se v ní divák neztratí tak lehce jako u jedničky. Přesto mi k plnému hodnocení cosi chybělo. Cosi, co by mě vystřelilo z gauče a musel jsem o tom přemýšlet ještě několik dnů po zhlédnutí. Navzdory tomu, kvalitní detektivka a těším se na další díly...

Odvaha pod palbou (1996)

Jelikož jsem nečekal, asi jako mnozí ostatní, čistokrevný válečný film, ale spíše drama s lehkým nádechem detektivní činnosti, tak jsem vlastně spokojen. Spousta věcí by se pochopitelně dala vylepšit, například vztah mezi postavami, abychom byli pak na konci více rozebraní, ale na slabší čtyři hvězdy to bohatě stačí.

Schodiště (2022) (seriál)

Recenze bez hvědiček, protože to po třech dílech vzdávám... Téma jistě zajímavé a člověk chce počkat do samotného konce, jestli to manžel udělal či nikoliv. Ale ono je to tak nudné a nezáživné, že jsem si myslel, že po třech dílech sleduju snad už dvacátý. A ono to má osm dílů! Pomalé tempo ve filmech a seriálech mám rád, ale zde to bylo tak pomalé, až mě to vždy skoro uspalo. Finále jsem si vyspoileroval, protože jsem se fakt nechtěl dál tríznit, a hle, udělal jsem dobře.