Moonfall (2022)

Těšil jsem se na béčkový (skoro céčkový) katastrofický film (asi jsem na to dneska měl náladu), kde jednoduše padá Měsíc na Zemi, ale oni z toho udělali takovou sci-fi slátaninu, že to fakt nešlo. Přitom bych si další 2012 rád zopakoval. Málo destrukce, moc hraní na hrdiny, moc času ve vesmíru a moc povídání.

Black Adam (2022)

Úplně objektivně nemohu hodnotit, protože bych dal i filmu, kde Dwayne Johnson spí osm hodin v kuse vyšší hodnocení, než by si to zasloužilo. Je to béčková digi slátanina, kde nedává skoro nic smysl, ale zároveň vše dobře funguje. Nemít trochu znalost v DC komiksech, tak se v příběhu a v postavách ztrácím, což jako jednohubka tedy nemůže moc fungovat, protože běžný divák, který DC nezná a nikdy neměl komiks v ruce, to nepochopí. Pokud ale chcete jen, aby Dwayne mlátil lidi a ničil budovy, tak Black Adam to splňuje na jedničku a to vše okořeněno superhrdinským klišé.

Wednesday (2022) (seriál)

1. série - 60 % Nebudu lhát, bavilo mě to a celou řadu jsem zhlédl za dva dny. Ale být mi opět 15 let, tak to neskutečně žeru a řvu do celého světa, jak to je nejlepší seriál, co jsem kdy viděl... Bohužel (bohudík) mi už patnáct není, takže to vše beru s rezervou a Středu beru jen jako fajn teen seriál pro mládež, což splňuje na jedničku! I když adaptaci z devadesátek mám velmi rád, u tohoto seriálu jednoduše nejsem cílovka.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Hollywoodský produkt, kde se hraje na velkolepé scény, stupidní scénář, nezajímavé postavy a hlavně narvat co nejvíce dinosaurů lze. Postrádá to kouzlo a nadčasovost prvního dílu původní trilogie. Vyvolává stejné pocity jako jídlo ve fast foodu - může na chvilku naoko zasytit, ale zaokamžit stejně máte hlad.

Halloween končí (2022)

Velkolepé zakončení ikonické hororové postavy spadlo skoro k odpadu...

Co jsme komu všichni udělali? (2022)

První díl zůstane nejlepším dílem celé trilogie. Druhý a třetí jsou fajn a zábavné, ale už to prostě není ono a neláká mě si film pustit opětovně. Není to natahovaná kaše, to vůbec. V rámci celého příběhu udávaný směr dává i smysl, ale nemá to už ten zápal a humor, jako dříve.

Vidím vás (2022) (seriál)

1. série - 60 % Taková promarněná šance. Skvělá atmosféra, lehký hororový nádech, zajímavý příběh, skutečnost, že to je dle reálného příběhu a pak ... spoiler!... to skončí otevřeně, že vlastně se to stále vyšetřuje a nazdar, konec... Tak buď mohli si konec vymyslet sami, či vyčkat, až se případ vyřeší.

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

1. série - 80 % Nejsem čistokrevný fanda LOTRa, ale filmy mám samozřejmě rád. Možná i proto neřeším, kdo má jakou barvu kůže, jelikož to je vše fiktivní, a prostě jsem si jednoduše užil skvělý seriál, který na to, že to je seriál, má fakt skvělý vizuál, podmanivé lokace, výtečný soundtrack a zajímavý příběh. Pomalé tempo mi nevadí. Nepotřebuju ke skvělému zážitku velkolepé bitvy a akci od začátku do konce. Stačí mi dobrý příběh, skvělá chemie mezi postavami (zde hlavně mě bavil vztah mezi Durinem a Elrondem), a dobrý vizuál, což se zde splnilo. Možná bych jen vyměnil herečku, která hraje Galadriel, která mi moc nevyhovuje.

Šťastně až do smrti (2022)

Skvěle vygradované až do samotného konce, který se ale už tak nepovedl a spíš vyvolal spousty otázek nežli uspokojivých odpovědí. Druhá Zmizelá se bohužel nekoná.

Jen vraždy v budově (2021) (seriál)

1. série - 100 % Pro mě to splňuje vše, co si představuji pod pojmem skvělý seriál. Je to vtipné (někdy velmi), napínavé, má to krátké epizody, hrají v tom skvělí herci a příběh vás nepustí až do samotného konce, protože chcete vědět, kdo je vrahem. Skvělý build-up pro každou následující epizodu. Nemám tomu co vytknout! 2. série - 100 % A ve stejné skvělé jízdě se pokračuje dál. Výtečný formát plný vtipu, napětí, zápletek a skvělé budovy a jejich obyvatel. Navíc krásně funguje chemie a příběh dvou starců a jedné mladé holky, kteří mají vášeň pro vyřešení zločinu.