Kaštánek (2021) (seriál)

1. série - 70 % Červená čísla si to rozhodně zaslouží. Kvituji pomalé tempo, drsnou a temnou atmosféru a na konec překvapivého vraha. Opět krásně rozjetý příběh, který vás nenechá vydechnout a vy chcete tuto minisérii zhlédnout co nejrychleji, jelikož dychtíte po odpovědích. Přesto finální epizoda mi zážitek mírně zdeformovala. Najednou pomalé tempo vystřídají akčnější sekvence, na pár otázek se odpovědí nedostane, a vlastně z toho vypadl americký konec. I tak stojí za zhlédnutí!

Cruella (2021)

Obával jsem se zcela zbytečného příběhu, ale takovéto disneyovské pohádky bych si dával častěji. Odvážnější než jiné příběhy. Místy záměrně přepálené, což se sem krásně hodilo. Obě Emmy ztvárnily své role na jedničku. Sice škoda digi psů, ale chápu to, je to jednodušší.

Prolhané krásky: Prvotní hřích (2022) (seriál)

1. série - 70 % Původní krásky jsem viděl v době jejich "slávy", převážně díky své manželce, tehdy ještě přítelkyni, abych zapůsobil :). Navzdory tomu, že se jednalo hlavně o produkt pro holky, to bavilo nějak i mě. Pak přišlo ždímání značky v podobě Perfekcionistek, které se tak už nepovedly a není divu, že jsme skončili pouze u první série. Proto jsem k Prvotnímu hříchu přistupoval opatrně. A hle, bylo to moc fajn. Bailee M. si pamatuji jako malou holku z Zkus mě rozesmát. Příběh béčkový, zápletka taktéž, ale provedení stylu Vřískot, Halloween atd. mě bavilo. Narážek na původní sérii bylo dosti, které hlavně poznávala má žena, ale i člověk, co původní seroš neviděl, si toto může užít.

Uncharted (2022)

Nejsem ovlivněn hrou, takže mé hodnocení je čistě filmový zážitek. A já se bavil. Jasně, je to přepálené, hlavně scéna s letadlem (ehm, pořád lepší jak letošní The Gray Man) a vyzvednutí dvou lodí. Jinak to má šmrnc, humor, akci a zajímavý příběh. Tom zde hraje Petera Parkera, ale na to jsme si už zvykli, takže to neberu jako výtku. Prostě hraje sám sebe. Vyjít tento film před dvaceti lety, tak je z toho miliardový hit. Dneska je obdobných filmů kvatna a fandové hry asi zaplakali, ale coby nepolíben hrou, mě to jako fajn drahé béčko bavilo.

Predátor: Kořist (2022)

Paradoxně jsem si užíval více první polovinu, kdy divák poznával život Komančů, jejich lovení a vztahy. Má to naprosto dechberoucí záběry krajiny, výtečný zvuk a potěšila živá zvířata (až na digi pumu a medvěda). Samotný predátor měl prostoru víc než dost a kdyby trochu upravili finále, kdy poslední past byla skutečně očividná a banální, tak jsem maximálně spokojen. Tak jako tak, užil jsem si to a od jedničky se jedná pro mě o nejlepší díl.

Rakeťák (2022)

Nejsem úplný fanoušek Příběhu hraček, takže mě Buzz nechával vždy chladným. Na první dobrou možná zbytečný film, ale věřím, že pro děcka to funguje dobře a být mi o dvacet let méně, tak si to maximálně užiju. Takto je pouze fajn animák, který má skvělý vizuál, sympaťáka v podání hlavního hrdiny a vcelku zajímavý příběh. Nic víc, nic míň.

Poslední souboj (2021)

Komornější drama, které funguje lépe než kterýkoliv jiný historický velkofilm. Poutavé vyprávění, divák do samotného konce neví, která pravda je ta správná a neví, komu vlastně fandit. Finální souboj je relativně krátký, přesto efektivní, syrový a skvěle natočený. Parádní herecké výkony všech hlavních představitelů a hlavně oceňuji detail Scotta co se týče záběrů a vizuálu. Výtečně vykreslený středověk a život v něm.

The Reef: Stalked (2022)

Cením záběry opravdového žraloka, i když je pravdou, že jakmile došlo na konfrontaci s člověkem, tak už byl znát menší rozpočet. Vše ale pak zabila hlavní hrdinka, ze které se stal takový drsňák, až ji to nešlo věřit. A vše šlo ke dnu s hláškou - Jak zabijeme žraloka? Utopíme ho...

Falcon a Winter Soldier (2021) (seriál)

Navzdory tomu, jak to je vlastně zbytečný seriál, tak jsem si ho užil. Chemie mezi Anthonym a Sebastianem je skvělá, akce dobrá, ale příběhově nuda. Jelikož je MCU až moc provázané, tak jsem byl "donucen" seriál vidět, ale jinak bych si ho sám od sebe nepustil.

Agatha Christie: Proč nepožádali Evanse? (2022) (seriál)

Knihu jsem nečetl, viděl jsem pouze epizodu se slečnou Marplovou, takže je tu možnost s čím srovnat. Problém je, že příběh není tak zajímavý, aby se vešel do tří delších epizod. Zde pomalé tempo až trochu zavánělo nudou, přesto postavy sympatické, prostředí krásné a hlavně beru cokoliv, co pochází od nejlepší spisovatelky všech dob. Přesto toto zpracování není to nejlepší, co jsme už mohli vidět. Zápletka je vlastně jednoduchá, ale složitě podaná, což může být problém i samotné předlohy, ale co už.