Batesův motel (2013) (seriál)

1. až 5. série - 100 % Čekal jsem preguel ke světoznámému filmu od mistra hororů, ale hle, oni šli vlastní cestou a celý příběh uzavřeli, i když inspirace je tedy obří. Už od první série jsem věděl, že mě to zaháčkuje až do konce a stalo se tak. Výtečně napsané postavy, které reagují logicky a mají v rámci celého seriálu velmi zajímavý progres. Doporučuji všem, ať už Psycho z roku 1960 znáte, či nikoliv. Bylo ale skvělé sledovat náznaky a pomrknutí na původní film. Oba dva herci, Freddie a Vera, by měli za své role dostat o mnohem více ocenění, protože to co zahráli, to nemá obdoby. A samotný závěr seriálu...jo, to bylo slušné psycho.

Monstrum (2022) (seriál)

1. série - 80 % Naprosto geniální herecká jízda Evana Peterse. Muselo to být nechutně náročné takovou postavu ztvárnit. Zde asi není moc co psát. Příběh, který je více méně přesně podle skutečných událostí je drsný, nechutný a i hodně smutný, protože stačilo málo a nemusel by být počet obětí tak vysoký. Co cením je, že seriál jde cestou spíše atmosféry, vysvětlování, jak mu to mohlo procházet a dopadu na rodiny, než, že bychom tu měli nechutný krvák, kde by bylo vše vidět. Přesto bych to viděl spíše na osm dílů, nežli to natahovat do deseti. Jinak ale v rámci seriálu spokojenost. I když to není drsné, psychicky je to hodně náročné a ne každý to může zvládnout.

Resident Evil: Raccoon City (2021)

Už od samotného začátku jsem k tomu přistupoval jako k podprůměrnému béčku, takže mě (ne)kvalita snímku asi nepřekvapila. On ani není problém malý budget, šílené efekty a příběh přes kopírku, ale je problém v postavách. Nejsou to sami o sobě za prvé moc sympatičtí herci (nebo alespoň to tak mám já), ale za druhé ani ty jejich postavy nejsou nic moc a divák si k nim horko těžko najde cestu. Hororové to taky moc nebylo, takže mi už nezbyde moc, co hodnotit. Má to zajímavé momenty, které jsem jednoduše nechápal - týpka se sluchátky nevzbudí výbuch kamionu, ale výstřel z pistole ano? Atd. atd. Vyjít to před patnácti lety, tak to by to sklidilo větší ovace, ale v dnešní době to už nestačí ani na klasické béčko s béčkovými herci a s šíleným digi nechutným big bossem na konci.

Kolo času (2021) (seriál)

1. série - 50 % Knižní předlohu jsem nečetl, ale umím si představit, že to funguje lépe než seriálová adaptace. Chválím lokace, dokonce cením i záběry z naší země. Příběh by mohl být zajímavý, ale nejhorší na tom všem je, že se to neskutečně vleče. Jeden celý díl se dokonce vůbec nic zajímavého nestalo. Nemusím mít jen akci a obří zvraty, ale chci, aby to mělo dynamiku a aby to bylo lákavé na sledování. Což se zde říci nedá a to ani o hercích a postavách, které byly nesympatické a nejhůře snad hrála Pike, i když bych to nečekal. Druhou sérii, dokonce bude snad i třetí, si dám, ale bude mi to trvat určitě dlouho jako v případě série první.

Klan Gucci (2021)

Možná až moc dlouhé a místy o ničem, přesto jako celek mě to bavilo. O značce Gucci jsem skoro nic netušil a zde jsem se o ni alespoň něco málo dozvěděl. Adam Driver ve skvělé formě, Gagu moc obecně nemusím, Al Pacino výtečný jako vždy a Jareda Leta jsem nepoznal a hrál blázínka skvěle. Dynamičnost děje mě bavila a vůbec nebylo na škodu, že jsme se posouvali celkem o dost let dopředu. Díky tomu vynikl i vývoj jednotlivých postav. Velmi zajímavé dílo.

Kniha života (2014)

Na animaci jsem si musel chvilku zvykat, přesto fajn pohádka. Jakmile ale zjistíte, že byla natočena před oscarovým Coco, tak najednou má úplně jiný vibe, protože Coco jednoduše Knihu života více méně vykradlo. Hezký příběh s několika zvraty, se skvělou dynamikou, a fajn hlavním sympošem. Písničky jsou sice známé, ale co si budeme, Coco je mělo lepší.

Co kdyby...? (2021) (seriál)

1. série - 70 % Nejsem zcela fanda animované tvorby, ale pohrát si s myšlenkou, co by kdyby, mě lákala. Problém je, že ne všechny epizody jsou dobré a některé z nich padají do podprůměru pro mladší diváky. Krásné zpestření, jenž sice ve mě nic nezanechalo, ale potěšilo.

Sandman (2022) (seriál)

Tak končím bez hodnocení, jelikož jsem to vzdal po třetím dílu a nedokončil jsem celou řadu. Neuchvátil mě příběh, hlavní hrdina mi je doslova nesympatický a chyběl mi nějaký element, jenž by mě donutil si pustit další a další díly. Nikomu ale neberu, že ho to může bavit!

Thor: Láska jako hrom (2022)

Po skvělé éře marvel filmů, která vyvrcholila Endgame, jsem si skoro žádný další projekt neužil (čest výjimce Eternals). Buď Marvel začal cílit na mladší publikum, nebo já stárnu. Pro mě to je moc přepálené, humor na hranici trapnosti. Skoro žádné vážné téma, vše bráno s humorem. Nemám z toho žádný pocit, jen, že to bylo barvité a až moc legrační, ale bohužel jsem se pousmál jen párkrát.

Prvních 100 (2014) (seriál)

1. série - 2. série - 60 % Po druhé sérii končím. Je pravdou, že jsem s The 100 začal o mnoho mladší a v tu dobu jsem veškerou produkci od stanice CW hltal a každý týden jsem s jiskřičkami v očích čekal na Arrow, The Flash a další. Tuto dobu ale zavál čas a skoro už nic od této stanice nesleduji a měl jsem v The 100 takovou přestávku, že už se mi nechce začínat znovu. Pamatuji si ale, že mě seriál bavil a měl své post apo kouzlo. Dneska bych hodnotil asi nižším procentem, ale mám na to krásné mladistvé vzpomínky, které si rád uchovám.