Smrtící Avalon (2001)

Tenhle snímek ukazuje, že i s levným rozpočtem by šel natočit zajímavý film. Bohužel opět, jak je u filmů na kterých mají podíl japonci zvykem, bych se potřeboval tvůrců na něco zeptat protože spoustu věcí jsem zase úplně nepochopil. Na Avalon musíte mít tu správnou náladu, protože je tam spoustu dlouhých předělů a záběrů "o ničem", které už tak docela pomalý film ještě zpomalují, ale nemyslím se že jsou samoúčelné a na mě docela fungovaly. Jinak docela chápu hodnocení od * do ****, protože tohle rozhodně nemůže sednout každému.

Moucha (1958)

Problém je, že základní děj Mouchy je už hodně známý a i když se film drží více Langelaangovi povídky než novější Cronenbergerova verze může znalost příběhu někomu zkazit zážitek. Příběh a pointu pak může více ocenit ten, kdo o něčem jako Moucha jak v psané, tak ve filmové podobě, nemá ani tušení.

Dračí život Bruce Lee (1993)

Natočit film o Bruce Leem je sice chválihodné, ale scénáristé se měli držet faktů, ne mytologie.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Přestože scénář je vcelku nadějný, nějak se nepodařilo ho přenést do podoby, která by "vtáhla" do příběhu. A to i přesto, že jsme svědky brutální čistky v řadách mutantů. Možná, že těch zlomů je na jeden díl až moc. Hlavních postav které umřou nebo přijdou o své schopnosti je něúrekom. Ale ten kdo čte komiksy od Marvela ví, že hrdinové neumírají tak snadno a v 99 procentech případů se vracejí (samozřejmě ještě silnější):).

Hadi v letadle (2006)

Takovýhle film by měl jít přímo na video. Prostě ničim nevybočující béčko, ale tohle by měl vědět každý, kdo se na to chce podívat. Pak nebude mít nějaké přehnané nároky.

Troja (2004)

Čím méně toho o trojské válce víte, tím lépe. Přesto se s jedním okem zavřeným dá tenhle film označit frází:"prohráli, ale se ctí".

Cujo, vzteklý pes (1983)

Knížka patří ke Kingovu slabšímu průměru, námět i příběh jsou hodně jednoduché a největší Kingova přednost psychologie v ní není proti ostatním knihám moc propracovaná . Je to taková béčková oddychovka, takže ani od filmu se nedá očekávat žádný zázrak. Všichni se ale snaží tak, aby z toho nebyla naprostá slátanina a celkem se jim to i daří.

To (1990) (TV film)

Kingovo životní dílo je příliš dlouhé a příliš dobré na to, aby se podařilo natočit v nějaké nadprůměrné kvalitě. A už vůbec ne v televizní produkci. 50%

Freddy versus Jason (2003)

Scénáristicky překvapivě bezkrevný příběh, jediný co mě zaujalo bylo inspirující ukončení nelegální technoparty Corntek, snad se na to podívá i někdo z naší policie.

Pustina (2006)

I podruhé se Bassettovi podařilo udělat za málo peněz hodně muziky. A i když se nevyhnul obvyklým survival klíšé (ze začátku téměř nepřemožitelný soupeř, končí téměř nedůstojně) tak si většinu těhlech věcí uvědomíte až po skončení flmu. Během něj totiž moc času na přemýšlení není.