• Thriller

Pomsta mrtvého muže (2013)

Už viem prečo som nastavený na hororový žáner... Keď si pozriem po dlhej dobe nejaký thriler neviem sa dostatočne "ukojiť". Všetko mi to pripadá na jedno kopyto a musel by som v pamäti dlho hľadať kedy som videl niečo originálne čo by mi zvraštilo gule i mozog. V tomto filme musím vyzdvihnúť len ústrednú dvojicu Farrell - Rapace - tá iskra tu jednoducho bola. Inak žánrový priemer.

Světová válka Z (2013)

Po roku som opäť navštívil vynovený naozaj krásny senecký amfiteáter, predsa len som domáci a troška sa hanbím, že ho nenavštevujem častejšie :) Všetko sa tu zmenilo okrem jednej veci. A to, že idioti nevymreli. Neviem či len ja mám smolu na návštevníkov, ktorý sa zaoberajú všeličím iným len nie sledovaním filmu. A nie je možné, aby sa partia cca 10 -tich 18 ročných mamrdov zábávala tým, že si hrajú nejaké hry na mobile, osvetlujú tým celý priestor a nieje možné aby sa 2 prijebané puberťáčky dokázali vyše hodiny nahlas rehotať! Na čom sa dá rehotať hodinu? Takto sa filmy sledovať jednoduho nedajú. Našťastie sa niekto konečne odhodlal a takmer ručne-stručne si týchto prijebancov podal. ...A bol kľud. WWZ si tak budem musieť pozrieť ešte raz v kľude, pretože pár momentov mi určite ušlo. Svetová vojna Z ma milo prekvapila, presne niečo také som očakával nakoľko Forster zatiaľ nič extra nepokazil. Páčil sa mi celkový príbeh, kvalitné zrozumiteľné vysvetlenie hlavne fenoménu "Zombie", tak nejak mi to pripadalo reálnejšie, celkovo film vyzerá reálne v spojitosti nákaza - ľudstvo. Jednu výtku predsa len mám, i keď WWZ má slušné tempo nielen pri akčných scénach, posledná polhodinka (návšteva výskumného laboratória) akoby stratila drive. Tam kde mal film v podstate gradovať (nebol až tak napínavý) Forster upustil uzdu. Škoda, že nepritlačil ešte na pílu, neváhal by som dať plný počet. Ale celkovo spokojnosť a druhá projekcia u mňa nutná. Zatiaľ 80%

Hatchet III (2013)

Úprimne, pre mňa bude "sekera" asi klasika. Tak ako som dal prvým dvom častiam 3 hviezdy, tretej dám o jednu viac. Prečo? Doteraz som o anatómii človeka veľa nevedel, ale teraz viem asi všetko. Človek sa skladá z rúk, z nôh, z hlavy, z čriev a hlavne z vnútorností, ktoré sú dôležité na to aby telo fungovalo. Victor Crowley nám to názorne ukázal, za čo mu ďakujem. Mega, mega , mega námrd z množstvom nápadov ako ukončiť život človeka. A že to bolo amatérske, stupídne bez štipky originality?...... No a čo. Za to rekordné množstvo krvi, vtipu...nadsázky...a za to že som sa nesmierne bavil si tento " klenot" 4 zaslúži. Chcem pokračovanie bez nápadu, bez originality, bez hereckých výkonov...chcem "Sekeru" ktorá poseká naprosto všetko!

Věž smrti (2012)

Užívateľ JFL píše "film natolik citově vyděračský, až doslova diváka znásilňuje". Moja riť zostala nepoškvrnená i po dopozeraní tohto filmu. To že film má emócie je zlé? Koľko amerických filmov ich má? Tawo je poctivo natočená katastrofická dráma, ktorá má všetko čo dráma má mať. Som až prekvapený ako sa Južná Kórea filmársky posúva vpred. Vizuálne efekty sú na vysokej úrovni a za ne by sa nemusel hanbiť ani samotný Emmerich. Všetky postavy sú sympatické, fakt som s nimi súcitil a k záveru sa mi do očí tisla i slza. Nie som nejaký mäkký, ale tento film ma naozaj naplnil a potešil. Pre mňa je to asi najlepší katastrofický (horiaci mrakodrap) film od Skleneného pekla a to len preto, že predsa len ústredná dvojica Paul Newman - Steve McQueen bola herecky presvedčivejšia.

A Resurrection (2013)

Tak sa mi zdá, že sa Misha pustila do hororov, tento tuším aj spoluprodukovala čo som bol prekvapený. Po totálnej sračke menom Dom hrôzy, kde si zahrala hlavnú úlohe je The Sibling o niečo lepší. Lepší, ale stále som mal pocit, že takéto horory sa natáčali začiatkom 90-tich rokov. Ten príbeh o zmŕtvychvstaní Eliho brata mi pripadal trošku staromódny, neviem tento druh filmov mi tak-nejak nesedí. Veľa napätia tu niet, atmosféra poslabšia a tých vrážd mohlo byť viac, resp. nechápem prečo režisér tie vraždy ani neukázal...jednoducho sa dvere zatvoria a vy vidíte iba mŕtvoly.....

Paralelní světy (2012)

Film, ktorý mohol byť svojim námetom výnimočný. Nestalo sa. Romantická línia film zabíja. Ja proste tieto témy, nápady môžem, lenže žáner menom romantika je u mňa mŕtvy. Škoda pretože po vizuálnej stránke je to docela bomba a tých "paralelných svetov" si tu človek užije dostatok. Príjemný herci (Jim Sturgess ako jediný nesympatický = až príliš "zamilovaný", z čoho sa mi nepríjemne zdvíhal žalúdok), hlavne vedľajšie postavy, hudba, vizuálnosť filmu, ale i tak ma tu niečo štvalo... a z toho dôvodu je to priemerný film ku ktorému sa asi ťažko vrátim.

The Last Exorcism Part II (2013)

Tak ako som dal jednu hviezdu prvej časti (2010) musím dať aj druhej. Ja som vlastne zistil, že z hororového žánru sú filmy s tematikou posadnutia diablom tie najhoršie a najnudnejšie. Aj pri sledovaní tohto filmu som sa nesmierne nudil, tých pár "akože" ľakacích scén bolo doslova trápnych a ja som netrpezlivo sledoval hodiny kedy táto sračka skončí. Úplne zbytočný film o jednej krave, ktorá má súdené...........to čo má súdené. Ten záver mi vyčaril úsmev na tvári a keď si režisér myslel, že s "týmto" niekoho ohúri je u mňa smiešny ujo. 15% s odretými ušami.

Mocný vládce Oz (2013)

Cestu do krajiny Oz si pamätám trochu inak, ako malý chlapec som videl kreslenú verziu, ktorá ma strašne bavila. Raimiho verzia postráda mnoho postáv, príbeh je jednoduchší a veľa spoločného s originálom jednoducho nemá. Táto verzia ako keby bola natočená nasilu, pre prachy ako typický blockbuster, ktorý musí zarobiť. Lenže mňa film docela bavil, paradoxne úvodná čiernobiela verzia, vtedy som si uvedomil, že Raimi je skvelý režisér. Po príchode do krajiny Oz to bolo príbehovo fádne, scenár nemal čím prekvapiť čo som bol mierne sklamaný, ale stále dostatočne uspokojený tým, že som čakal oveľa väčší prúser. "POMO" píše, že Franco nebol dobre obsadený, ja si myslím, že práve Franco drží film nad vodou, pretože ostatné postavy (Rachel Weisz) ani nedostali veľa príležitostí niečo ukázať. Mila Kunis prekvapivo dobrá a potešilo ma vidieť ju aj v inej (zápornej) role ako som ju doteraz vídal. Bol som spokojnejší ako napr. s Burtonovov "Alicou" .

Mládeži nepřístupno (2013)

Som zvyknutý na krátke hororové príbehy (prednedávnom napr. V/H/S/2), ale "mini" príbehy z komediálneho žánru som tuším ešte nevidel. Dosť som sa obával i tunajšieho hodnotenia a popravde tomuto filmu som sa nejaký čas vyhýbal. Ale ono to až tak hrozné nieje , práve naopak bavil som sa počas celého filmu. Každý príbeh bol niečím zaujímavým, vtipným s množstvom nápadov. Samozrejme kto nemá rád americký fekálny humor, radím nepozerajte to. Mne vôbec nevadí, keď potrebujete cez víkend vypnúť tak Movie 43 je to pravé. Množstvo známych hercov si svoje role určite užili a myslím si, že aj pre nich to bolo "odychové" natáčanie.

P2 (2007)

Tento film mi nejako ušiel, už dlhšiu dobu som ho mal v hľadáčiku, ale konečne som sa k nemu dostal. Neľutujem, jednoduchý ,napínavý thriller, ktorý ponúka solídnu hru mačky s myšou. Ani sa nedivím, že na scenári sa podieľal aj Alexandre Aja, ktorého mám docela rád a vždy ma zatiaľ dokázal príjemne prekvapiť. Stále sa je na čo pozerať, film ma ani chvíľu nenudil, takže zaslúžených 80 %.