• Thriller

96 hodin (2008)

Vynikájúci thriller pri ktorom som mal otvorené ústa počas celých 90 minut. Pre mňa jedno z prekvapení roka. Skvelá réžia a vynikajúci Liam Neeson. Dávam 9/10.

Trhák pana Bowfingera (1999)

Pre mňa jedna z naj komédií vôbec. Aj keď som nemusel niekedy E.Murphyho teraz dokázal ,že je pán komik. Scény na dialnici, zháňanie štábu a nezabudnuteľné hlášky typu "koľko stojí každý film" ma naozaj dostali. Paráda

District 9 (2009)

Jeden z najlepších sci-fi filmov za posledných 20 rokov. Tu sa ukazuje ako sa z jednoduchého scenára dá urobiť špičkový film. Dokonalé napätie od začiatku až po koniec a hlavne skvelý "neznámy" Sharlto Copley.

Scary Movie 2 (2001)

Ja to totálne nechápem. Toľko odpadov si táto paródia určite nezaslúži. Práve naopak, tento diel je najvydarenejší zo všetkých Scary Movie (a možno aj so všetkých novodobých paródii). Toľko nezabudnuteľních scénok som už dlho nevidel. Ja viem, že je to občas nechutné...ale k...a "o tom" to je!

Million Dollar Baby (2004)

Jeden z mála filmov pri ktorom mi zvieralo hrdlo a tisli sa mi slzy do očí.. Skvelá Hillary!

Disaster Movie (2008) odpad!

Ani neviem prečo som išiel na toto do kina ,ale bolo to 1x čo som z kina po 20 minútach odišiel. Tento "film" bol totálne stupídny ,trápny a prišlo mi z neho naozaj zle.

Válka světů (2005)

Neviem si pomôcť, ale mňa tento film naozaj dostal. Konečne som pri takomto žánry videl strach ľudí z neznámeho,ich bezmocnosť zachrániť sa.(Nie ako v Dni nezávislosti). Inak skvelá kamera (Kaminski) ,zvuk a vizuálne efekty.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Najlepší film všetkých čias tak na CSFD tak na IMDB tak aj pre mňa. Umelecké dielo jedného z najväčších režisérov na tejto planéte. Dokonalé

Krajina střelců (2003)

Veľmi pokojný western bez väčších prestreliek (samozrejme na záverečnú), ktoré ani tak nemusím. Scenár veľmi jednoduchý,ale čo sa ešte vôbec dá vymyslieť v takomto žánri? Ja som sa bavil a to je na nedeľnajšie popoludnie dôležité:-)

Saw 6 (2009)

Začiatok asi najdrsnejší zo všetkých častí, ale už by hádam aj stačilo..a to sa točí už sedmička.