• Thriller

Predátor (1987)

Pre mňa jeden z najlepších filmov dekády. Asi každý z nás mal doma VHS-ku s jedným dabujúcim týpkom. Najlepšie vymyslená mimozemská postava v celej histórii kinematografie.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Fíha. Tak toto som ozaj nečakal a som príjemne prekvapený. Hoci Sly vyzeral ako by mal na sebe kožu o jedno číslo navyše, tak je to podľa mňa najlepšia časť. Také krvavé scény som už dlho nevidel. Paráda

Rambo II (1985)

Tak toto bol asi jediný prešlap Jamesa Camerona, ale nevadí jemu to aj tak svedčí viac na režisérskej stoličke:-)

Rambo: První krev (1982)

Sly nieje herec, ale v tomto filme ani tak hrať nemusí. Typický prípad amerického hrdinu ktorých ja nemusím.

Jádro (2003)

Celkom zaujímavé herecké obsadenie priemerného katastrofického filmu. Jeden z mála takýchto filmov kde je záchrana naozaj len v rovine fantázie. Ale keď ja mám tak rád tento žáner..

Šifra mistra Leonarda (2006)

Toľko diskutovaný film je konečne na svete. Veriaci ho budú zatracovať a ateisti...tým to bude jedno. Celkom zaujímavá dejová línia podložená vynikajúcou Zimmerovou temnou hudbou.

Dokonalý únik (2009)

Sú filmy, ktoré stačí vidieť iba raz. Toto je jeden z nich. Do polovice čistá nuda a od polovice viete ako to bude pokračovať a ako to dopadne. Dve hviezdy sú,ale málo tak dám tri za Zahna a Olyphanta.

Box (2009)

Príjemné prekvapenie. Síce som tento námet už niekde videl(len si neviem spomenúť kde) tak som bol napätý až do konca. Cameron Diaz veľmi nemusím,ale v tejto snímke ju musím pochváliť za skvelý herecký výkon. Ano je to morálne dilema, ale pýtam sa : kto by to nestlačil? My ľudia sme už taký...

Vetřelci (1986)

Nie je veľa "dvojek" lepších ako "jednotiek" ,ale v tomto prípade to neplatí. James Cameron dôstojne pokračuje tam kde Ridley Scott skončil a ešte k tomu niečo aj pridal. Atmosféra zostáva temná čo je na tomto filme najdôležitejšie. Potešilo ma aj herecké obsadenie v podobe Billa Paxtona ,Lanca Henriksena a Cameronovho miláčika Michaela Biehna. Na tú dobu nadpriemerné vizuálne efekty a vynikajúca hudba. Dobrá práca mr.Cameron.

Vetřelec (1979)

Tento film som videl ako malý chlapec ešte za čias komunizmu na stanici ORF. Nerozumel som čo hovoria ale v gaťách som mal toho hodne. Odvtedy som votrelca videl asi 20x a musím povedať ,že je to to najlepšie z tohoto žánru čo som mal možnosť vidieť. Paráda