• Thriller

Nebojsa (1988)

Tak toto je jedna z mojich najobľúbenejších rozprávok na ktorej som bol dokonca aj v kine.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Pre mňa dosť veľké sklamanie. Keď som sa dopočul,že sa točí druhý celovečerný film bol som nadšený. Chris Carter ale nepokračoval tam kde skončil s prvým filmom čo je veľká škoda. Scenár veľmi jednoduchý ,herci vo vedľajších úlohách nevýrazní(Amanda Peet,Xzibit) a čo ma najviac sklamalo tak to bola hudba(v podstate žiadna). Keby nešlo o Akty X ,tak je to ale nadpriemerný thriller.

Akta X - Film (1998)

Kto má rád tento kultový seriál ,tak musel byť nadmieru spokojný. Pre mňa ako veľkého fanúšika to bol balzam na dušu.

2012 (2009)

Je to Emmerichov typický film : Gigantické kulisy ,vynikajúce vizuálne efekty,dobrá hudba,hrozné dialógy a hlavne nepochopiteľne sa správajúci hlavní hrdinovia(neustále vtipkujú aj keď im ide fakt o holý život). Otázka: Správali by sme sa naozaj tak keby sme vedeli,že sa blíži koniec? Asi ťažko. Scény ako sa Cusack s rodinou chce dostať z mesta, vybuchujúci yellowstonský park ,zatopené himaláje sú ale pastvou pre oči a to vie urobiť najlepšie práve Emmerich. Ja som si tento film užil a to je podstatné. Veď práve pre toto chodíme do kina ,nie?

Total Recall (1990)

Toto boli filmy mojej mladosti! Vizuálne efekty nad ktorými som vtedy len krútil hlavou. Prepracovaný scenár ,ktorý Vás núti neodtrhnúť oči z obrazovky. A je úplne jedno,že tam hrá Arnie:-)

Invaze (2007)

Film pri ktorom som mal zimomriavky po celom tele. Napätie sa tu stupňuje sekundu po sekunde. Skvelé herecké obsadenie, ale predsa tomu ešte niečo chýbalo..

Strážci - Watchmen (2009)

Už len úvodné titulky so spomalenými zábermi a fantastickou hudbou ma očarovali. Perfektné postavy, vizuálne efekty a hudba urobili z tohoto filmu dokonalý komiksový film. Škoda, že väčšia časť filmu sa zaoberala postavami na úkor príbehu. Možno sa ho dočkáme v druhom pokračovaní:-) (ak nejaké bude).

Komici (2009)

Pozerám ,pozerám ,pozerám a konca nikde.. Nechápem prečo mal tento film cez 140 minút. Celé sa to mohlo zmestiť do obligátnych 90 tich inak docela slušného filmu. Seth Rogen ma konečne potešil.