• Thriller

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Každý jeden herec v tomto filme si zaslúži absolutórium. Neviem prečo som tento snímok videl až po 30 tich rokov, ale určite si ho pozriem znova. Klobúk dole Pán Forman.

Let číslo 93 (2006)

Tomuto filmu som sa nejako dlho vyhýbal kôli tematike. Ale po jeho zhliadnutí vôbec nelutujem,že som to spravil. Skvelá "dokumentaristická" kamera Vás úplne vtiahne do deja. Aj keď sme všetci vedeli ako to dopadne stále som veril:-) V y n i k a j ú c e

Parfém: Příběh vraha (2006)

Najlepšie spracovaný knižný bestseller aký som kedy videl. Skvelý výkon Bena Whishawa.

Faunův labyrint (2006)

Veľkolepé dielo môjho najoblúbenejšieho režiséra. Po vizuálnej stránke dokonalé! Nádherný príbeh ktorý ma chytil za srdce. ach..

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Júúúj tak toto bol prúser jak Tatry! Už len to ,že Evelyn hrala iná herečka mi znechutilo celý film. Načo sa točilo pokračovanie celkom dobrej múmie? Mohli to natočiť aspoň ako iný dobrodružný film s iným názvom dal by som o pol hviezdy viac..

Mumie se vrací (2001)

Ono sa hovorí, že všetkého veľa škodí a v tomto filme to platí dvojnásobne. Trochu sa mi vytratila atmosféra Egypta čo je na škodu tohto filmu.hm

Mumie (1999)

Vcelku vydarený dobrodružný film v ktorom nechýba takmer nič čo by mal tento žáner obsahovať. Ja som sa bavil a to je dôležité.

Avatar (2009)

Jasné, že ide o vynikajúci film s bombastickými efektami, ale čo ma nepríjemne prekvapilo tak to bola do polovice filmu nevýrazná hudba a najmä konečná bitka mohla byť o niečo dlhšia. Potešilo ma najmä herecké obsadenie (Worthington,Ribisi,Weawer). Ale,že by som mal po celý film otvorené ústa.....

Ledová smrt (2006)

Tento film som videl náhodne v televízii a už od začiatku ma celkom zaujal na to,že išlo o nórsku produkciu a ešte k tomu o horor. Neboli tu nejaké stupidné dialógy ako to v takýchto filmoch (väčšinou v amerických) býva. Na sobotnajšiu noc celkom príjemné spestrenie.

Temný rytíř (2008)

Christopher Nolan dokázal, že aj s komiksu sa dá urobiť nadpriemerné krimi. Sedel som v kine v 1 rade, lebo inde už lístky neboli,ale o to bol zážitok intenzívnejší. Heatha Ledgera komentovať ani nebudem, podľa mňa prekonal aj Jacka Nicholsona a to je už čo povedať. Nesmiem zabudnúť hlavne na fantastickú hudbu v podaní asi najlepších skladateľov súčasnosti(Zimmer,J.N.Howard). Tento film podľa mňa nemal žiadnu slabinu a preto mu dávam s kľudným svedomým plných 10/10. Film mojej TOP 5.