• Thriller

Crush (2013)

Úprimne..nudil som sa. Takýchto filmov tu už bolo habadej. Hrozne pomalý rozbeh, kde sa celý čas pozeráte na hlavného hrdinu ako behá, pláve, posilňuje...behá, posilňuje...toto robil zhruba polovicu filmu a medzi tým je veľké hovno. Nezachránil to ani záver, ktorý samozrejme chce prekvapiť, ale keď pozeráte pozorne podaktorý ho hravo prečítajú už niekde v 2/3 filmu. Tentoraz strata času a u mňa zbytočný film.

Pawn (2013)

Škoda toho scenáristického chaosu, ale pozerať sa na to dalo. Stále si však myslím, že takýto film by sa pokojne zaobišiel bez hviezd akými sú napr. Whitaker - Liottta. Neznámejší herci = menší rozpočet.

Dead Mine (2012)

Celý film je o tom ako sa skupinka ľudí snaží dostať zo starej japonskej bane a samozrejme je to o tom, komu sa podarí prežiť v spoločnosti nejakých zmutovaných pseudozajatcov. Scenár je otrepané klišé akých poznáme neúrekom a tak nám neostáva nič iné ako dúfať aspoň v nejaké prešpikované vraždy. Celý film sa tiahne v rovnakom tempe, nič extra čo by Vás prekvapilo, no a ten záver je z ríše zaužívaného stereotypu. Jednoducho režisér film stopne a hotovo.....

Našrot (2013)

Opäť jedna z amerických teenagerských komédií o chlaste ,ženských a ešte raz o chlaste. Nič nové pod slnkom, 21 & Over zapadá do šedého priemeru bežných komédií, nemá čím prekvapiť a tentoraz som nepostrehol ani jednu scénu, ktorá by mi stála za to si ju zapamätať. Po prvé : nieje možné, aby 20 ročný chalani toľko vypili a v podstate im nič nebolo (samozrejme okrem Jeff Chenga) A po druhé : stále neverím, že toľko udalostí sa môže stať za jediný večer. A prečo až 3 hviezdy? Pretože sú aj väčšie, stupídnejšie sračky.

Tísňová linka (2013)

Myslím si, že Halle Berry je ako stvorená pre podobné filmy. Dokáže na plátno preniesť emócie, ktorých bolo v The Call až požehnane veľa. Naopak Abigail Breslin ma svojim ufňučaným hlasom počas celého filmu privádzala do šialenstva. No ale asi to tak malo byť. Film nemá kedy nudiť, nemá prehnanú stopáž a ako odychovka ujde. Záporák má niečo do seba ,len ten záver ubehne akosi rýchlo. Žiadne prekvapenie, alebo scenáristický obrat, proste film skončí a hotovo. 70%

Tomie Unlimited (2011)

Japoncom na vystrašenie diváka (na mňa to stále platí) stačia čierne dlhovlasé slečny. Už len úvod a pohľad Tomie do kamery vo mne naštartovali jemné zimomriavkové stavy. Lenže potom sa niečo stalo a zimomriavky vystriedal jemný úsmev na tvári. Nápady tu boli, gore scény boli pekne natočené a po vizuálnej stránke je to prekvapivo slušné. Ono celkovo sa na to dobre pozerá (samozrejme to uľahodí tým, ktorých ešte neomrzeli dievčatká s dlhými vlasmi), ale ku koncu som sa sám seba pýtal o čom to vlastne je, čo to má vlastne znamenať. Asi som to nepochopil....prepáčte:)

Entity (2012)

Popravde som bol pripravený na možné sklamanie, ale že to bude až také slabé som naozaj nečakal. Strašne pomalý úvod v lese vystriedala nuda v opustenej budove. Žiadna gradácia napätia, režisér si vystačí s typickými ľakacími scénami. Keď už má ísť do "tuhého" kamera sa roztrepe takými otáčkami, že máte vôbec problém niečo zahliadnuť. Najviac ma na týchto filmoch nasiera fakt, že hlavný hrdinovia mohli kedykoľvek z tohto baráku odísť.

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon (2006)

Za originálny námet si tento film 4 hviezdy zaslúži. Veď vidieť ako vznikajú legendy o masových vrahoch nevidíte každý deň. Podľa komentárov som ani netušil čo mám čakať, takže pri sledovaní som bol príjemne prekvapený.

The Lords of Salem (2012)

Roba Zombieho mám docela rád, prišiel som mu na chuť filmom Vyvrheli pekla a nebol som sklamaný ani remakeom Halloweenu práve naopak bol som prekvapený jeho štýlom. On je svojský ,originálny väčšinu scenárov si píše sám a za to ho uznávam. The Lords of Salem bol jeden z desiatich filmov roka 2013 na ktorý som bol hrozne zvedavý. Ale v tomto prípade ide o mierne sklamanie. Zrežírované je to celkom fajn - typicky Zombieovsky, ale scenár jasne pokulháva. Sľubných prvých 20 minút strieda nuda obalená častými zbytočnými zdľhavými dialógmi. Príbeh je docela obyčajný, nemá čím prekvapiť a Vy (ja určite) stále dúfate, že Vás aspoň záver niečím šokuje. Atmosféra je celkom dobre zvládnutá, hudba je pri každej scéne trefná občas mrazivá a práve kvôli týmto dvom aspektom dávam 2 puntíky. Škoda

Pár nenormálních aktivit (2013)

Tie 2 hviezdy sú za sľubných prvých 15 minút, potom to už išlo dole vodou. Vtipy už neboli tak vtipné, nápady sa vyčerpali na začiatku. Dôkazom nudy bol aj fakt, že 20 minút pred koncom frajerka zaspala. Uvidím, čo ponúkne piate Scary Movie, dám šancu pretože paródie mám docela rád.